Přijměte pozvání na hrad mladého rytíře Cypriána z Višně (L. Vaculík). Tento mladík už má dávno čas na ženění, ale přesto o svatbě nechce ani slyšet. Kuchařce Kunhutě (N. Konvalinková) však jeho budoucnost leží na srdci, a tak zve na hrad jednu nevěstu za druhou. Jenže Cypriánovi pomáhají věrná strašidla – bezhlavý rytíř (B. Navrátil), zlobivá Cecilka (M. Markovičová) a Bílá paní (J. Březinová), která ho ochotně zbavují všech vdavekchtivých dívek. Chtějí mít totiž svého rytíře jen pro sebe, a tak každou nevěstu vyděsí k smrti. Stejně tak se chovají i ke Kunhutině neteři Veronice (K. Trojanová), ale k jejich údivu se na ně tentokrát Cyprián rozhněvá… (Česká televize)

Pitryx

Ono to nebylo špatné, ale mohlo to být lepší. Pro mne jen mírně podprůměrná pohádka, kterou podruhé vidět nepotřebuji. ()

honeysuckle

Pohádka, které by prospěla buď kratší stopáž nebo nosnější scénář. Prvních dvacet minut vyplňují blbinky strašidel a ječení Cypriánových nápadnic a až pak se na scéně objevuje Veronika (skvělá Klára Pollertová). Příběhu by prospěl přinejmenším motiv ubíhajícího času - celý děj (příchod Veroniky, pokusy o její vystrašení i osvobození strašidel) se odehraje během jednoho večera. Veronika se tedy zasnubuje s Cypriánem poté, co s ním mluvila všehovšudy třikrát. No, chápu, že když na vás kluk po několika hodinách známosti zšistajasna vybalí ,,bude z tebe skvělá hradní paní", nelze mu odolat. ()

Teachman

Námět a zápletka: 4/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 4/10. ()

Lilith03

Pohádky Vlasty Janečkové buď milujete nebo nemusíte, já patřím do první kategorie. Pan Vaculík je zde přímo pohádkový... Takový sympaťák, veselý, milý. Příběh také hezký, je to něco, co tu ještě nebylo, což je u Vlasty Janečkové už téměř pravidlem. Ona to prostě umí. Moc pěkné, jen hodně krátké. ()

Ospalek

Pohádka se srdcem na pravém místě. Bořivoj Navrátil jako pravý pohádkový "prapradědeček". Naďa Konvalinková a další - prostě do správné pohádky patří. Pěkná pohádka. ()

milos.bradik

Docela jsem se pobavil. Děj nebyl nijak bohatý, ale hlavně Vaculík a Navrátil byli výborní a Klára Pollertová je hezká, takže já jsem spokojen. Chtěl jsem dát tři, ale nakonec jsem se rozhodl, že vzhledem k té ostatní pohádkové hrůze si tato pohádka ty čtyři hvězdy zaslouží. ()