poster

Cyprián a bezhlavý prapradědeček (TV film)

Pohádka

Česko, 1997, 46 min

 • Jezinka.Jezinka
  ***

  Až se hlava s tělem spojí, bude konec kletby mojí. Neměl zkrátka pradědeček ztrácet hlavu, pak se nejen do všeho vrhal hlava nehlava, ale když už se někam bezhlavě vrtl, ještě mu u toho pršelo do krku. Líbí se mi hrady a zámky z pohádek, kde provoz a údržbu zvládá jedna žena středního věku. Škoda, že těch strašidel nebylo víc, dalo by se to mnohem víc vyšperkovat a rozvést.(17.3.2014)

 • Tommassi3
  ***

  "Není proč se loučit !! Budu tady vždycky, když na mě v dobrém vzpomenete.." Hezká myšlenka, která však v závěru téhle vůbec ne špatné, byť dost herecky nevyrovnané, pohádky Vlasty Janečkové vlastně dostala pořádně na prdel, podobně jako ta otravná zrzavá Cecilka zoufalé Michaely Markovičové, čímž Kuršová potvrdila, že si se scénářem mohla o poznání více vyhrát.. Kdyby se vám ovšem po strašidlech stejně stýskalo, pak vězte, že Cyprián a bezhlavý pradědeček si nakonec vysloužil ještě pokračování.. To ovšem už moc příjemné pokoukání nenabízí..(28.9.2015)

 • honeysuckle
  ***

  Pohádka, které by prospěla buď kratší stopáž nebo nosnější scénář. Prvních dvacet minut vyplňují blbinky strašidel a ječení Cypriánových nápadnic a až pak se na scéně objevuje Veronika (skvělá Klára Pollertová). Příběhu by prospěl přinejmenším motiv ubíhajícího času - celý děj (příchod Veroniky, pokusy o její vystrašení i osvobození strašidel) se odehraje během jednoho večera. Veronika se tedy zasnubuje s Cypriánem poté, co s ním mluvila všehovšudy třikrát. No, chápu, že když na vás kluk po několika hodinách známosti zšistajasna vybalí ,,bude z tebe skvělá hradní paní", nelze mu odolat.(5.10.2015)

 • honajz
  **

  Nijak neurazí, ale ani nijak nenadchne. Příběh je prostinký jako z červené knihovny, Klára Pollertová vypadá poněkud odule (jestli ona nebyla zrovna těhotná, když se to točilo?), a i když jsou strašidla roztomilá, právě postava Veroniky je taková nijaká. Sem am dobrý slovní fórek, Vaculík se snaží celou věc trochu vytáhnout výš, kulisy velmi dobré, ale celkově zkrátka průměr.(16.3.2014)

 • Dever
  ***

  Bombastická uvádzacia a končiaca rímovačka v podaní Karla Černocha ako speváka a Vadima Petrova ako fešáka, ktorý vytvoril melódiu. Niektoré scény veľmi podarené a vtipné, ale zas niektoré veľmi nepodarené. Tak ale v konečnom dôsledku je to v celku zábavná česká rozprávka.......(5.5.2011)

 • - Dana Hlaváčová hraje ve filmu spolu se svou dcerou Lucií Matouškovou. (M.B)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace