Moje velká indická svatba

• Velká Británie Bride and Prejudice (více)
Trailer

Gurindera Chadha, uznávaná režisérka filmu Blafuj jako Beckham, se při natáčení zdokonalené společenské komedie Jane Austenové spojila s naprosto neočekávaným partnerem: hudební a taneční podívanou Bollywoodu. Výsledkem je nový pohled na nadčasový příběh o hledání lásky - převyprávěný tak jako nikdy před tím - s drzým humorem, okázalými tanečními scénami a svéráznou romancí bombajských kasovních trháků. Stejně jako v literární předloze i Moje velká indická svatba svede dohromady dva lidi s naprosto odlišnými názory, ale tentokrát jsou také z jiného konce světa. Doslova se v komedii plné barev, humoru a emocí střetává Východ se Západem. (oficiální text distributora)

Trailer

NinadeL

Jane Austenovou nijak zvlášť nevyhledávám ani v tradičním pojetí, ale takhle je to docela příjemná změna. Hlavním plusem je samozřejmě bohyně Aishwarya Rai debutující v anglicky mluvené produkci :) V epizodce se mi líbila i Ashanti a celkově jsem si spokojeně srovnala tuto svatbu s Mojí tlustou řeckou svatbou a klasickým BBC seriálem Pýcha a předsudek. V této pestrobarevné zábavě nechybí ani Anupam Kher nebo Naveen Andrews, takže nechybí už nic. ()

berg.12

Tenhle moderní Austenovský Bollywood/Hollywood přepis mě skutečně dokáže pobavit, i když u něj vlastně pořádně nefunguje pohled ani jednou optikou. Je to ale určitě o něco povedenější film než třeba "Královna koření" a míru tolerance a očekávání určuje do značné míry už samotný (originální), téměř parodický název. Ale proč ne. ()

Hakha

Kdo viděl Pride & Prejudice od Joe Wrighta, tak se tomuto filmu vyhněte. Vše co se Joe Wrightovy povedlo se zde absolutně nezdařilo už od postav až po chemii a klíčové pasáže jsou zde nehorázně nezdařilé. Navíc většina písní nejsou nikterak zajímavé a nepomohly tomu ani barvy se kterými si tvůrci hrály. Jedině co bych přičetl k dobru je Naveen Andrews, který je skvělý a jen kvůli němu jsem tento film zhlédl celý. Tento snímek ve mě zanechal nepříjemně křečovitý pocit a mé hodnocení je 1,5 hvězdičky ()

Rex Mundi

Dobrá hudba, dobré pesničky (najviac sa mi páčila vtipná "No life without wife") a romantiky, že by sa v nej človek utopil. Ako inak, keď išlo o indickú verziu Jane Austenovej. Filmy z indického prostredia mám rada, ale ešte viac sa mi páči keď sú "indickejšie" (Monsoon Wedding). Na druhej strane vidieť, že Gurinder Chadha indickej mentalite rozumie a podľa záberov zo zákulisia to vždy vyzerá, že nakrúcať s ňou je fakt sranda (vtipnými zábermi v titulkoch sa podpísala aj v Blafuj ako Beckham). ()

LIVINGDEAD

Už dlouho jsem nedal filmu 100% hodnocení, ale tento film si ho určitě zaslouží. Nejenže v něm uvidíme krásnou herečku Aishwaryu Rai, krásné taneční kreace a ulyšíme skvělou taneční indickou hubu, ale hlavně budeme šokováni barvami. Přísahám, nikdy v životě jsem neviděl tolik barev, jako v tomto filmu! Opravdu nádherná pastva pro oči. Myslím, že takové syté zářivé barvy neuvidíte ani v Gay Parade a Transwesti show! Film "Moje indická svatba" je perfektní film, který Vás naladí a nabije energií! 100% DOPORUČUJI! :-) ()

• Spousta tanečníků v pozadí na svatbě byla najata z místního chrámu Sikh. Režisér se nezajímal o to, jestli umí tančit, hlavní bylo, že na scéně vypadali, že se při tom dobře baví. (HappySmile)
  • Podle režisérky Gurindera Chadhy má být vystoupení zpěvačky Ashanti poctou tradici bollywoodského filmu, kde se většinou objeví nějaká celebrita a zazpívá písničku, přestože to nemá žádné přímé spojení se zápletkou. Ostatní postavy nemají s touto celebritou žádný přímý kontakt, ale jsou k vidění v davu, kde si užívají show. (HappySmile)