Moje velká indická svatba

Moja veľká indická svadba

Komedie / Romantický / Muzikál

Velká Británie / USA, 2004, 107 min

• Ewey

Opravdu příšerné...četla jsem několik recenzí a komentářů, veskrze hodnotících tento film průměrně a tak jsem doufala, že to zřejmě bude další, sice barevnější a rozjuchanější, ale snad povedené převedení mé oblíbené knihy na plátno, nic velkolepého ani nic strašného...ale promiňte tohle prostě strávit nedokážu, nevydržela jsem do konce. Nikdy jsem neodhalila a nikdy asi neodhalím to kouzlo Bollywoodu, všemi tak vynášené do nebes, na to prostě nemám žaludek.(18.9.2008)

Film pre masochistov, ale dá sa to brať aj ako sranda. Neviem, ako to mysleli tvorcovia, ale je to "strašná" paródia na klasickú Jane Austenovú. Niektoré tanečné scény sú super, iné ohromujú svojou výpravou. Bollywood ako na dlani v anglickom znení. :) Na jedno pozretie, zvlášť ak máte nejaký dôvod k sebevražde - po tomto vás to prejde.(31.12.2007)

• pimp

Uff, tak tohle bylo jak ze strašidelnýho zámku. Na začátku chvilka zábavy, když divák tipuje, kdo si koho vezme a kdo bude škodit. Není těžký tipnout ani manželku toho komika z LA, takže slabota. Jen jsem doufal, že jim ke konci ten záporák aspoň pořádně zatopí, ale i to byl čajíček. A vůbec, chybějí tam akční scény. Když Bollywood, tak originál a ne tahle kašírovaná napodobenina s bílým toporným panákem v hlavní mužský roli.(11.10.2012)

Obľubujem najmä čienobiele filmy - a zrazu príde čosi také farebné, živé, veselé, vytrhne ma to z mojich existencialistických úvah, roztancuje ma to, očarí, podmaní si ma a naplní mi myseľ túžbou len tak sa zbaliť a najbližším lietadlom poletieť do Indie ... Tak toto presne sa mi stalo pri tejto milej, mimoriadne živej a sladko romantickej komédie, kde sa pretína to najlepšie z Bollywoodu s tým najlepším z Hollywoodu ... A čo sa (ne)podobnosti s pôvodnou verizou románu Jane Austen týka: u mňa vyhrala súčasná India, i keď aj Anglicko 18.storočia má (vo filmoch) svoje nesporné čaro ...(25.5.2012)

• Vilhelmína

Když jsem dvd s tímhle kouskem strkala do přehrávače měla jsem za to (tedy, přinejmenším jsem doufala), že se budu bavit stejně dobře, jako u filmu Moje tlustá řecká svatba. Bohužel, samotný název byl velice zavádějící. Po prvních minutách, stále doufajíc, že ty bláboly, klišé, barevné a taneční kreace, co se řítily z obrazovky jsou jenom nějakým VELKÝM nedorozumněním, jsem zatínala zuby a děkovala Prozřetelnosti, že u toho se mnou nesedí můj manžel a já se nemusím dívat ještě i na jeho výraz tváře a oči obrácené v sloup – co že si to jeho filmově vyšinutá žena zase pouští. Rozumějte mi – jsem romantik! Mám ráda filmy, u kterých můžu snít o lásce. Že dokáže překonat hranice, předsudky, nezměrnou bolest a dokonce i čas! Ale co je moc, to je moc. Proti tomuhle bollywoodskému nesmyslu mi přišly i romance Rosamundy Pilcherové jako slabý čajík, podávaný ve velmi, VELMI malých dávkách… Jedna hvězdička za modré oči "pana Darcyho".(16.6.2009)

• - Zpěvačka Ashanti byla v době natáčení právě na turné. Musela tedy během přestávky zaletět do Indie, natočit svou scénu, a potom zase pospíchala zpátky na turné. (HappySmile)

• - Aishwarya Rai si před natáčením filmu nechtěla přečíst knihu Pýcha a předsudek od Jane Austenové, protože se bála, že by ji mohla postava Elizabeth ovlivnit při hraní. (HappySmile)

• - Spousta tanečníků v pozadí na svatbě byla najata z místního chrámu Sikh. Režisér se nezajímal o to, jestli umí tančit, hlavní bylo, že na scéně vypadali, že se při tom dobře baví. (HappySmile)