Moje velká indická svatba

Bride and Prejudice

Moja veľká indická svadba

Komedie / Romantický / Muzikál

Velká Británie / USA, 2004, 107 min

Konečne nejaká zmena v už toľko otrepaných amerických romantických komédiách. Vynikajúce indické filmové oživenie s úžasnou a hlavne chytľavou hudbou. A to nehovorím o farebnosti celého filmu, čo je proste úžasné. Celkový dojem z tohto filmu je viac než dobrý, takže 4. A aby som nezabudol, aj Ashanti bola skvelá :)(19.7.2005)

Ve filmu mi trochu vadil velký vliv, nejspíš z indické strany - za celý film jsme neviděli jediný polibek, romantické scény jak je dnes známe, se tady vůbec neobjevily. Některým to možná přišlo jako uvolnění od typických amerických "slaďáků", ale na mě to působilo tak nějak zvláštně. Film jako takový byl docela dobrý (indické tance, zpěvy - mooc hezký), ale trochu fádní, už v polovině se dalo odhadnout jak skončí!(16.7.2005)

Už dlouho jsem nedal filmu 100% hodnocení, ale tento film si ho určitě zaslouží. Nejenže v něm uvidíme krásnou herečku Aishwaryu Rai, krásné taneční kreace a ulyšíme skvělou taneční indickou hubu, ale hlavně budeme šokováni barvami. Přísahám, nikdy v životě jsem neviděl tolik barev, jako v tomto filmu! Opravdu nádherná pastva pro oči. Myslím, že takové syté zářivé barvy neuvidíte ani v Gay Parade a Transwesti show! Film "Moje indická svatba" je perfektní film, který Vás naladí a nabije energií! 100% DOPORUČUJI! :-)(13.9.2008)

Bollywoodská adaptace románu Jane Austenové Pýcha a předsudek? No nevím, co by na to autorka říkala a docela se při té představě usmívám. Celé je to hrozně kýčovité, barevné, rozjásané nebo zas uslzené, prostě bollywoodské, a tak je to také nutno brát. Jako vzorek tohoto druhu kinematografie mi to stačilo, opravdu 100% film z Bollywoodu bych asi nedal.(19.10.2012)

Jane Austenovou nevyhledávám v tradičním pojetí, ale takhle je to docela příjemná změna. Hlavním pozitivem je samozřejmě bohyně Aishwarya Rai debutující v anglicky mluvené produkci :) V epizodce se mi líbila i Ashanti a celkově jsem poměrně spokojeně srovnala tuto svatbu s Mojí tlustou řeckou svatbou. V této pestrobarevné zábavě nechyběl samozřejmě Anupam Kher a poměrně netradičně byl obsazen Naveen Andrews.(25.1.2009)

• - Druhé setkání Aishwaryi Rai s adaptatací Jane Austen (Pride and Prejudice, 1813). Jejím prvním filmem podle této anglické klasičky bylo Kandukondain Kandukondain (2000) podle Sence and Sensibility, 1811. (NinadeL)

• - Role Lality byla původně nabídnuta Karismě Kapoor. (HappySmile)

• - Aishwarya Rai si před natáčením filmu nechtěla přečíst knihu Pýcha a předsudek od Jane Austenové, protože se bála, že by ji mohla postava Elizabeth ovlivnit při hraní. (HappySmile)