Moje velká indická svatba

Moja veľká indická svadba

Komedie / Romantický / Muzikál

Velká Británie / USA / Indie, 2004, 107 min

• sulimo

No nene, tohle bylo minimálně maximálně moc. Do půlky jsem si řikala, že to je parodie....pak mi došlo, že to myslí vážně, tak jsem si řekla, že pokud si chci zachovat vlastní duševní zdraví a úctu k Austenové, tak to vypnu...vypla. Budu dělat, že jsem to ani neviděla, protože tohle působí jak průjem barev se zvuky ze zoo. Aby se Vám to vůbec líbilo, tak se asi předpokládá, že o Jane Austenové jste nikdy neslyšeli, nikdy jste neviděli jediný film či seriál s názvem Pride and Prejudice a k tomu všemu Vám musí nutně zdegenerovat mozek pod nátlakem Vámi permanentně sledovanými Bollywoodskými trháky, které musíte milovat. No, já těmto vysokým požadavkům neodpovídám, takže bohudík mám tu soudnost tomu nedat jedinou hvězdu a po shlédnutí toho filmového průjmu v první půlce, si jdu propláchnout oči, uši a budu mlátit hlavou o zeď tak dlouho, dokud na tenhle odpad nezapomenu. NEKOUKEJTE NA TO!!!!!!!(7.2.2011)

• Ewík

Dobrá, jsou tam hezký holky, je to barevný a veselý, ale předvídatelný a ohraný a prostě mně se tenhle typ filmu nelíbí. Kdybych neseděla v buse někde ve Francii, tak by mě nikdo nedonutil na to koukat. Dvě hvězdičky dávám především díky nezapomenutelnému taťkovi, jeho třem bazénům a kobřímu tanci :-D(21.7.2011)

Už dlouho jsem nedal filmu 100% hodnocení, ale tento film si ho určitě zaslouží. Nejenže v něm uvidíme krásnou herečku Aishwaryu Rai, krásné taneční kreace a ulyšíme skvělou taneční indickou hubu, ale hlavně budeme šokováni barvami. Přísahám, nikdy v životě jsem neviděl tolik barev, jako v tomto filmu! Opravdu nádherná pastva pro oči. Myslím, že takové syté zářivé barvy neuvidíte ani v Gay Parade a Transwesti show! Film "Moje indická svatba" je perfektní film, který Vás naladí a nabije energií! 100% DOPORUČUJI! :-)(13.9.2008)

Možno si naozaj toľko hviezičiek nezaslúži, ja mu ich však doprajem z čisto prozaického dôvodu...Neuveriteľne som sa pri tom zabávala...Je to odľahčenejšia, farebnejšia, indickejšia, strhujúcejšia, zábavnejšia verzia Austenovej románu...Navyše ani tu pán Darcy nie je úplne k zahodeniu:-))Videla som aj skvelé spracovanie Joea Wrighta a mám ho rada, to spracovanie akokeby presne vypadlo z Austenovej knižky, skvelé výkony, krásna hudba, výprava, kostýmy...tento film je však trošku iná šálka kávy, takej indickej (ak tam pijú kávu)...(18.1.2009)

Tenhle moderní Austenovský Bollywood/Hollywood přepis mě skutečně dokáže pobavit, i když u něj vlastně pořádně nefunguje pohled ani jednou optikou. Je to ale určitě o něco povedenější film než třeba "Královna koření" a míru tolerance a očekávání určuje do značné míry už samotný (originální), téměř parodický název. Ale proč ne.(1.8.2007)

• - Tlustá zelená knížka, kterou Lalita otevře na bazénu v Goa, je kniha od Jane Austenové. (HappySmile)

• - Zpěvačka Ashanti byla v době natáčení právě na turné. Musela tedy během přestávky zaletět do Indie, natočit svou scénu, a potom zase pospíchala zpátky na turné. (HappySmile)

• - Druhé setkání Aishwaryi Rai s adaptatací Jane Austen (Pride and Prejudice, 1813). Jejím prvním filmem podle této anglické klasičky bylo Kandukondain Kandukondain (2000) podle Sence and Sensibility, 1811. (NinadeL)