Moje velká indická svatba

• Velká Británie Bride and Prejudice (více)
Trailer

Gurindera Chadha, uznávaná režisérka filmu Blafuj jako Beckham, se při natáčení zdokonalené společenské komedie Jane Austenové spojila s naprosto neočekávaným partnerem: hudební a taneční podívanou Bollywoodu. Výsledkem je nový pohled na nadčasový příběh o hledání lásky - převyprávěný tak jako nikdy před tím - s drzým humorem, okázalými tanečními scénami a svéráznou romancí bombajských kasovních trháků. Stejně jako v literární předloze i Moje velká indická svatba svede dohromady dva lidi s naprosto odlišnými názory, ale tentokrát jsou také z jiného konce světa. Doslova se v komedii plné barev, humoru a emocí střetává Východ se Západem. (oficiální text distributora)

Trailer

DJ Kritik

Svižné, hudobné dielo, ktoré vás pobaví pokiaľ ste priateľom ľahkej nenáročnej zábavy a nehľadáte tajuplné odkazy, alebo náročne vystavaný dej. Hudobné prvky a tanečné kreácie, ktoré sú typické pre indickú mentalitu tu neposobia vôbec rušivo, ale film je pojatý hlavne pre európskeho diváka. Už len samotná dĺžka poukazuje na to, že to nie je typicky indické dielo. ... .... Zábava: *** Reálnosť:* Hudba a tanec: *** Romantika: ** ()

pimp

Uff, tak tohle bylo jak ze strašidelnýho zámku. Na začátku chvilka zábavy, když divák tipuje, kdo si koho vezme a kdo bude škodit. Není těžký tipnout ani manželku toho komika z LA, takže slabota. Jen jsem doufal, že jim ke konci ten záporák aspoň pořádně zatopí, ale i to byl čajíček. A vůbec, chybějí tam akční scény. Když Bollywood, tak originál a ne tahle kašírovaná napodobenina s bílým toporným panákem v hlavní mužský roli. ()

Rex Mundi

Dobrá hudba, dobré pesničky (najviac sa mi páčila vtipná "No life without wife") a romantiky, že by sa v nej človek utopil. Ako inak, keď išlo o indickú verziu Jane Austenovej. Filmy z indického prostredia mám rada, ale ešte viac sa mi páči keď sú "indickejšie" (Monsoon Wedding). Na druhej strane vidieť, že Gurinder Chadha indickej mentalite rozumie a podľa záberov zo zákulisia to vždy vyzerá, že nakrúcať s ňou je fakt sranda (vtipnými zábermi v titulkoch sa podpísala aj v Blafuj ako Beckham). ()

cherita

Multikulturní austenovská adaptace, která se na začátku tváří jako bollywoodská muzikálová šílenost a na konci jako americký romantický film. Právě kvůli té rozplizlé druhé polovině a mdlému Martinu Hendersonovi jsem chtěla stáhnout hodnocení na 2*. Jenomže Bride and prejudice je tak nechutně pozitivní a ve svém optimismu tak nechutně nakažlivý zážitek, že podprůměrnou známkou bych se mu za svou zlepšenou náladu zatraceně špatně odvděčila. ()

Andrea1717

Horších filmov som veľa nevidela. To že vo filme hrajú Indovia, neznamená že je to Bollywood. Hrozná miešanina štýlov od muzikálu WSS až po neviem čo. Koho takáto kombinácia napadla? Chvíľami som si nebola istá, či to myslia vážne, alebo je to nejaká dobre ukrytá paródia. Celá koncepcia je špatne, zle úplne na figu. Sorry Aish ani ty si to nevytrhla. ()

• Aishwarya Rai si před natáčením filmu nechtěla přečíst knihu Pýcha a předsudek od Jane Austenové, protože se bála, že by ji mohla postava Elizabeth ovlivnit při hraní. (HappySmile)
  • Zpěvačka Ashanti byla v době natáčení právě na turné. Musela tedy během přestávky zaletět do Indie, natočit svou scénu, a potom zase pospíchala zpátky na turné. (HappySmile)
  • První film, který natočila Aishwarya Rai celý v angličtině. (HappySmile)