Moje velká indická svatba

Bride and Prejudice

Moja veľká indická svadba

Komedie / Romantický / Muzikál

Velká Británie / USA / Indie, 2004, 107 min

Doporučuji všem, kdo s bolywoodským filmem teprve začínají! Kvalitativně stejně dobré jako poslední Pýcha a předsudek, jen podstatně modernější a uletěnější. Než si zvyknete na barevnost a "kýčovitost", chvíli to trvá, ale pak je to super! Některé postavičky jsou "k sežrání", indický pohled na Ameriku je úžasný! Oblíbený film u nás doma, na který se můžeme dívat znova a znova.(6.1.2010)

• Ewík

Dobrá, jsou tam hezký holky, je to barevný a veselý, ale předvídatelný a ohraný a prostě mně se tenhle typ filmu nelíbí. Kdybych neseděla v buse někde ve Francii, tak by mě nikdo nedonutil na to koukat. Dvě hvězdičky dávám především díky nezapomenutelnému taťkovi, jeho třem bazénům a kobřímu tanci :-D(21.7.2011)

Bollywoodská adaptace románu Jane Austenové Pýcha a předsudek? No nevím, co by na to autorka říkala a docela se při té představě usmívám. Celé je to hrozně kýčovité, barevné, rozjásané nebo zas uslzené, prostě bollywoodské, a tak je to také nutno brát. Jako vzorek tohoto druhu kinematografie mi to stačilo, opravdu 100% film z Bollywoodu bych asi nedal.(19.10.2012)

Bollywood meets Hollywood... A setkání je to víc než zdařilé! Skvělý začátek ve vesele barevném bollywoodském stylu bohužel trochu zkazila závěrečná půlhodinka, která zajela do tradičních hollywodských kolejí, a Martin Henderson coby představitel hlavní mužské role. Během filmu jsem nenašel jediný důvod, proč bych měl právě jemu ve vztahu s Lalitou fandit. Na zlepšení nálady a odreagování je to však ideální volba (obzvlášť pak scény s jedinečným Kholim)(27.6.2006)

• Vital

Zpívání se mi na tom líbilo i choreografie byla velmi hezká,ale nechápu,proč všichni ve městě,ať staří nebo mladí,zpívají anglicky a ne mateřčinou to sem jaksi nepochopil,ale líbí se mi postoj Aishwarya na politiku v Indii,ale zařadil bych to trošku do jiného žánru,ač v tady to sfinguje hlavní jiskření mezi dvouma hlavníma adeptama,a škoda že je zde celý snímek s dějem velmi okatý a příběh už několikráte baže nesčetněkrát opakovatelný z jiných romantických filmů,jestli si budete někdo chtít udělat hezký romantický večer,nedoporučuju tento snímek,pokud ovšem máte rádi předvýdatelný konec a spoustu průhledných maličkostí.(27.12.2006)

• - Fráze "bez ženy není žádný život" je staré moudrou otce režiséra Gurindera Chadhy. (HappySmile)

• - Bollywoodská verze románu Jane Austenové Pýcha a předsudek. (HappySmile)

• - Kromě mnoha podobností mezi původním názvem knihy Pride and Prejudice a filmu Bride and Prejudice je zcela zřejmé spojení také mezi jednotlivými jmény. Například Lalita se podobá přezdívce Elizabeth Bennetové Lizzy. Jaya je Jane, Lahki je Lydia, Will Darcy je Fitzwilliam Darcy a pan Kohli jen pan Collins. Wickham se nezměnil, stejně jako Darcyho sestra se jmenuje Georgie (původně byla Georgianna). (NinadeL)