Moje velká indická svatba

Moja veľká indická svadba

Komedie / Romantický / Muzikál

Velká Británie / USA, 2004, 107 min

• Ewey

Opravdu příšerné...četla jsem několik recenzí a komentářů, veskrze hodnotících tento film průměrně a tak jsem doufala, že to zřejmě bude další, sice barevnější a rozjuchanější, ale snad povedené převedení mé oblíbené knihy na plátno, nic velkolepého ani nic strašného...ale promiňte tohle prostě strávit nedokážu, nevydržela jsem do konce. Nikdy jsem neodhalila a nikdy asi neodhalím to kouzlo Bollywoodu, všemi tak vynášené do nebes, na to prostě nemám žaludek.(18.9.2008)

Pro mě to byla skvělá zábava. Můj první bollywoodský film v hnusném deštivém dni. Navíc celkem svěže pojatý příběh Jane Austenové, který můžu vidět vždycky. Zvedlo mi to náladu. Navíc vůně Indie. Muzikálově to bylo milé. Hlavně první polovina, která se točila kolem svatebních oslav byla povedená. Některé scény pro Evropana trochu přeslazené, ale když se to bere jako žánr, tak fajn.(7.7.2005)

Bollywoodská adaptace románu Jane Austenové Pýcha a předsudek? No nevím, co by na to autorka říkala a docela se při té představě usmívám. Celé je to hrozně kýčovité, barevné, rozjásané nebo zas uslzené, prostě bollywoodské, a tak je to také nutno brát. Jako vzorek tohoto druhu kinematografie mi to stačilo, opravdu 100% film z Bollywoodu bych asi nedal.(19.10.2012)

Stejně jako hlavní hrdinka vyčítá v jedné scéně Darcymu, že turisti přijedou do Indie, ale nechtějí ji vidět, tak tenhle film si hraje na Bollywood, ale podle západních pravidel (a anglické literární klasiky), v Indii, kde všichni mluví a zpívají anglicky a navíc funguje jako takový turistický průvodce (všechny scény z Londýna a Hollywoodu). Je to škoda, protože Aishwarya Rai (a řada jejích kolegyň) je opravdu půvabná a nevypadá to, že by se k nám dostal nějaký její indický trhák (málem k nám kdosi koupil Devdas, ale rozmyslel si to).(14.7.2005)

• mat.ilda

Když v televizi opravdu, ale opravdu nic nedávají, je možné vydržet tento spektákl plný barev, tance a hudby, budete se však muset vzdát jakéhokoliv očekávání - ve smyslu příběhu, vtipu, hereckých výkonů, zajímavosti postav.....vlastně úplně všeho. Krom očí pro pláč vám zbydou zas jen ty barvy, tanec a hudba, ale pro změnu to někdy i stačí.(25.9.2009)