Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Na začátku filmu Bob Marley: One Love potkáváme titulního hrdinu (Kingsley Ben-Adir) v okamžiku, kdy už je jamajským národním hrdinou. Věčného idealistu a neúnavného propagátora rodného ostrova trápí všudypřítomné násilí, které rozdmýchávají dva hlavní znepřátelené politické tábory a na ně napojené zločinecké gangy. Marley trochu naivně sní o uspořádání obřího koncertu, který svede pod jedno pódium všechny dosavadní nepřátele a i s pomocí jeho hudby je přiměje zakopat válečnou sekyru. Než ten sen stačí realizovat, zaklepe násilí i na dveře jeho domu. Při útoku ozbrojeného gangu jsou vážně zraněni jeho manželka a manažer. To Bobovi sejme klapky z očí a uvědomí si, že Jamajka v danou chvíli není zemí, ve které by chtěl vychovávat své děti. Odstěhují se do Evropy, do Anglie, kde na dredatého kluka v typické pletené hučce nejsou dvakrát zvědaví. Jenže když je člověk geniální muzikant, prosadí se i v prostředí, které je schopné ho jen kvůli vzhledu strčit do vězení. Paradoxně právě tady, na ostrovech, které se od toho jeho rodného snad nemůžou lišit víc, se jeho kariéra rozjede tak, že ho to právem vynese mezi nejvlivnější muzikanty dvacátého století. (Cinemart)

(více)

Videa (9)

Trailer 5

Recenze (51)

Ondatra 

všechny recenze uživatele

Bob Marley rozhodně patří k největším hudebníkům a bojovníkům za lásku a mír 20. století. Dlouho jsem tedy očekával, kdy se dočkáme celovečerního hollywoodského filmu. Sám o sobě film není špatný, je natočen dobře, akorát mi trochu vadilo, jak je pojat příběh. Ten nás uvádí rovnou do doby, kdy Bob už je na vrcholu a je legendou. Tady bych spíše očekával, že nás prvně příběh uvede do doby, kdy Bob začínal, a ukáže nám právě jeho začátky kariéry. Chápu, že film by musel mít třeba o půl hodiny víc, ale myslím, že by to nevadilo. Samotný herec Boba Kingsley Ben-Adir je pro mě novinkou a o to víc jsem rád, že ho hrál právě on. Jeho výkon je celkově tak 6/10, protože v první polovině se mi na Boba vůbec nepodobal a prostě jsem ho v něm neviděl. Ale v druhé polovině se to otočilo a už jsem toho Boba v něm viděl. Jak vzhledově, tak i jeho chováním a charismatem. Pro fanoušky Boba a celkově reggae hudby si myslím, že film je ale úspěch. Spousta známých písniček, správná jamajská atmosféra plná trávy a zároveň se mi líbí, že ve filmu se objevuje nejenom jeho pěvecká kariéra, ale i ta "politická". 5,5/10 ()

Ementaler86 

všechny recenze uživatele

Jsem rád, že můžu svůj jubilejní stý komentář věnovat tomuto dredatému sympaťákovi. Až na pár nehodících se chlapečků uprostřed hořícího kruhu zde nemám pořádně co vytknout. Pro všechny fanoušky i nefanoušky Boba Marleyho naprosto dostačující. Tak si ubalte jedno džambárko a mazejte do kina, dokud to ještě dávaj. Rastafari. ()

Reklama

Gwaihir 

všechny recenze uživatele

Určitě by bývalo bylo ku prospěchu zabřeznout trochu více do hloubky, a to jak osobnosti krále reggae, tak okolností, jimiž byla formována nebo do nichž naopak posléze dokázala promluvit, neb takto vidíme vlastně "pouze" vrcholnou část jeho cesty, etapu života, v níž dosáhl celosvětového úspěchu, ale mnoho dalšího, včetně nelehké situace v jeho vlasti, rodinných vztahů nebo vlivu jeho postojů na svět kolem, si lze víceméně jen dovozovat z náznaků, což zamrzí tím víc, že jinak jde o filmařský velmi zdařilý počin, který i přes svou zkratkovitost a některé zvláštní výjevy docela funguje. ()

William_ 

všechny recenze uživatele

4.5/10. Trhá mi srdce dávat tak malé hodnocení u filmu o takové legendě, jakou Bob Marley bezesporu byl, ale ten film byl tak strašně odfláklý že to prostě jinak nejde. Neviděl jsem ve filmu nějaký cíl ke kterému by směřoval, scénář naprosto chaotický a bylo to celkově takové nemastné, neslané. Nebudu to porovnávat s ostatními filmy jako Elvis, Bohemian Rhapsody či Rocketman, protože to nejde - kvalitativně jsou na úplně jiné úrovni. Nečekal jsem zázrak, ale z kina jsem odcházel docela zklamaný. Promarněná příležitost a Bob si teda zasloužil větší parádu. ()

maddy 

všechny recenze uživatele

Reinaldo Marcus Green si povedal, že po feel-good životopisnom športovom filme (fajn King Richard) si natočí feel-good životopisný hudobný film. Legenda akou je jamajský reggae spevák Bob Marley si podobný feel-good prístup priamo žiadala, takže teoreticky to malo dopadnúť podobne. Nuž, ale nedopadlo. One Love je tým najrutinnejším hudobným životopisom, ktorý nijako nestrhne a všetky udalosti prezentuje bez výraznej dramaturgie alebo funkčného rozprávania príbehu. Je to ako životopisný film z výrobnej linky, kde niekto naskladal pár piesní od Marleyho, pár základných informácii z wikipedie nakombinované tak, aby z toho vzišiel film, ktorý naplní nejaké základné očakanávania divákov ako asi má filmový životopis vyzerať, ale vo výsledku  ničím nezaujme. Taká Bohemian Rhapsody je tomtuo na míle vzdialená, dokonca aj ten Rocketman. Škoda, toto je skutočne premárnená príležitosť natočiť takto obyčajný a nevýrazný film práve o Marleym. Pritom materiál by na to bol. CELKOVO: 5/10 ()

Galerie (22)

Zajímavosti (2)

Související novinky

Reklama

Reklama