Vysoká hra

Top of the World

Vysoká hra

Akční / Thriller

USA, 1997, 100 min (Director's cut: 93 min)

• Lacike

Akcne videobecko, ktore je natocene akoze s nadhladom, ale mne ten humor pripadal trapny. Behom lupeze kasina sledujeme niekolko postav, ktore su do nej rôznym spôsobom zaangazovane. Zaujme mnozstvo povedomych xichtov v obsadeni, ale vzhladom na mizerne diaogy nikto z nich nema sancu nejak vyniknut. Vo filme je vela prestreliek, ale pôsobia dost monotonne. Najväcsim kladom su dve zrucne natocene nahanacky. Hlavne ta prvy je dost vybusna a dockame sa aj rôznych pôsobivych kotrmelcov poletujucich aut. Bohuzial fanusikovia videobeciek ju uz mohli vidiet v jednej Seagalovke. Ale natocena bola pre tento film. Celkom sa mi pacila hudba. Vysledkom je tuctove videobecko, ktore ani nestoji za pozretie. 4/10.(28.7.2017)

Jeden z lepších béčkových kousků režiséra Furieho. Nebere se to zbytečně vážně, má to slušné obsazení a sympatický nadhled, solidně to odsýpá, byť zápletka a dějové zvraty jsou trochu úlet. Průměr to dá.50%(13.12.2016)

Rutinní ale zábavný béčko, který se na film podobný úrovně může pochlubit špičkovým obsazením. Z akčních scén stojí za zmínku hlavně vydařená automobilová honička, ve který policajti nahánějí bankovní vůz. Ta se producentům tak zalíbila, že ji použili i v seagalovce Dnes zemřeš. Jinak tenhle film patří ve Furieho pozdní béčkový filmografii k těm povedenějším.(16.1.2010)

• tron

Peter „RoboCop“ Weller, Dennis Hopper, Tia Carrere, Joa Pantoliano, Craig T. Nelson. Uf. Režisér Sidney J. Furie (ŽELEZNÝ OROL 2) dal dokopy vskutku obdivuhodne béčkarský kasting! Scenár umiestnil do rozsvieteného Las Vegas a často sa zmieta na hranici smrteľnej vážnosti a paródie. Tak si vyberte, čo vám bude po chuti. Len mafián v podaní Petra Coyotea sa dá (snáď) pokladať za objektívny klad.(30.10.2004)

• choze

Pestře obsazená, koncentrovaná béčková nuda z produkce Nu Image, kterou Furie natočil ve stejném roce jako výrazně lepší ZBĚSILOST s Lamasem.(24.8.2008)