Tři indiánští bratři Kenai, Sitka a Denahi žijí s ostatními členy svého rodu v lesní osadě. Podle starých kmenových tradic každý z nich obdrží své totemové zvíře. Když přijde řada na Kenaie, jeho zvířetem se stává medvěd. S tím ale není chlapec zrovna spokojen. Jednoho dne jdou bratři lovit ryby, když je zničehonic napadne obrovský medvěd a Sitku zabije. Kenai se chce pomstít. Pronásleduje medvěda až do hor a tam ho zabije. Chlapcův život se v mžiku změní, protože ho Velký duch promění v medvěda, aby v jeho podobě pochopil, co znamená láska, naděje, štěstí a přátelství. (TV Nova)

Onanista

Krásná pohádka v hezkém pravěkém prostředí. Jde o bratrství a vše co k němu patří. Krásná animovaná příroda plná skotačících zvířat. Velice dojemný a silný příběh. ()

ivvi

Okrem najkrajšej animácie vôbec (ovšem s výnimkou Snehulienky) má táto pohádka niečo do seba. Miestami mi však pripomína Shreka, ako napríklad pointou a ukončením príbehu a tak trochu otrepanou schémou ústrednej dvojice- malý vtipálek, ktorý lezie tomu vačšiemu na nervy...Tak či onak, animák od Disney má prekvapivo krásnu ideu a miestami aj celkom vydarený humor, takže sa to oplatí mrknúť. ()