Tři indiánští bratři Kenai, Sitka a Denahi žijí s ostatními členy svého rodu v lesní osadě. Podle starých kmenových tradic každý z nich obdrží své totemové zvíře. Když přijde řada na Kenaie, jeho zvířetem se stává medvěd. S tím ale není chlapec zrovna spokojen. Jednoho dne jdou bratři lovit ryby, když je zničehonic napadne obrovský medvěd a Sitku zabije. Kenai se chce pomstít. Pronásleduje medvěda až do hor a tam ho zabije. Chlapcův život se v mžiku změní, protože ho Velký duch promění v medvěda, aby v jeho podobě pochopil, co znamená láska, naděje, štěstí a přátelství. (TV Nova)

Meev

Pro děti? Kdeže, nééé. Sice jsem to jako malý přímo miloval (a miloval je slabé slovo), ale teď, když jsem se na to koukl znovu, mě sklapla pusa a kápla slza. Malé děti to mají rádi, protože tam jsou medvědi, ale prosím, podívejte se na to znovu, až do konce, všimněte si nejrůznějších detailů (třeba orel- Sitka- v hodně scénách, který na ně dohlíží) a poznáte, co je film zač, nemluvě o doookonalé hudbě a ani jedenomu nudnému okamžiku. Ale co je hlavní, ten film něco sděluje, ten film má myšlenku a... Já si nemůžu pomoct, ale já se zamiloval :D. Ten emocionální konec je nejlepší, ten děj, hudba, animace, děj, děj a znovu děj, všechno tam dávalo smysl a ono to prostě nejde vyjádřit slovy... ()

LukKon

Nezvyčajný príbeh o dospievaní chlapca, z ktorého sa stane muž, vlastne medveď. Výborný príbeh, skvelá animácia a výber prostredia robia z tohoto animáku jeden z mojich najobľúbenejších. ()

jafuska

animovaná pohádka která má své kouzlo, super hudbu, děj o bratřích, kteří po staletích zkoušely zabíjet medvědy, až se jednomu bratru stalo osudným, stal se také v medvědem a zde právě začíná dobrodružství, naděje, láska, štěstí vše pěkné, co v animované pohádce má být ()

Christine161

Skvělé ztvárnění přátelství, lásky, bratrství... Hodně se mi líbí námět, že Kenay zabije medvěda skrz to, že přišel o bratra a nakonec získá bratra jako medvěd... :) ()

Barghest

Po všech stránkách průměrná Disneyovka, tenokrát v tom lepším slova smyslu. Jednohubka, co pobaví, neurazí, ale nenadchne. ()

helrohir

Úplne tradičný a staromilský Disney, ktorý sa štýlom príbehu vracia hlbšie do minulosti. Nakoľko mňa skôr bavili tie dobrodružnejšie a humorom nabitejšie filmy z 90.-tych rokov, prípadne začiatku milénia, v tomto prípade ma tento síce pekný, ale skôr jednoduchý príbeh až tak nenadchol. Animácie aj hudba spĺňajú kvalitatívny disneyovský štandard. 60%. ()

Achab

Jeden z mála filmů, který je na polské TVP plně dabovaný (polský dabing jinak obvykle patří k tomu nejhoršímu co jsem kdy poznal, ale tady to byl jeden z požadavků samotného studia - a díky za to), místami jsem se velmi rozesmál, ale připadlo mi to často vleklé a většina zvířat působila hloupě) ()

benny159

Veľmi pekný a dojemný film. Príjemné hlavné postavy, krásna animácia a úžasná hudba Philla Collinsa. Mrzí ma len jedna vec, a to, že klasické animáky už vymizli zo sveta a všetko nahradilo 3D. ()

Fugito

Typická Disneyovka, čo dodať. Veľmi pekné a príjemné pozeranie s pekným ponaučením na koniec takisto. Trošku muzikálový nádych ako všetky ostatné rozprávky od Disneyho. Možno by som prijal aby táto klasika sa posunula niekam ďalej, aby som rád chodil do kina na tieto rozprávky a aby ma stále mali čím prekvapiť. ()

natalie15

Toto je naozaj krásna rozprávka, úžasne animovaná, so super príbehom, ktorý naozaj chytí za srdce. Ktovie, možno sa naozaj zvieratká takto so sebou rozprávajú. :) ()

eMeMko

Ze začátku to vypadalo, že tato disneyovka půjde mírně proti proudu. Relativně smutný příběh se však záhy změnil na to, co tyto animáky umí nejlépe. Hromada kvalitního humoru, povedené postavy, zajímavé prostředí, klasicky dobrá animace. Prostě ideální nenáročný film na odpočinek a relaxaci. ()

stepanhalama

V obecném měřítku se Medvědi nemohou srovnat s Lvím Králem. Ale pro mě jsou Medvědí Bratři srdcovka, kterou jsem měl jako dítě strašně rád a dokázal jsem si ji pouštět furt dokola. A vím proč. Když ve filmu fungují emoce, tak má u mě vyhráno. A mezi Kenaiem a Kodou to fungovalo dvojnásob. Pokud bych měl doporučit film o silném přátelství a lásce tak nasměruju právě k Medvědům. ()

Gig

Lví král po dlouhé době nakopl Disney zvířecí filmy jsko Bambi ve své době. Nu a nasadil velkou laďku. Medvědí bratři tak jdou trochu ve stínu tohohle filmu. ()

cooper7

Krásný příběh, krásná hudba, krásný zvířátka. Nemůžu si pomoct, ale já tyhle pohádky prostě miluju. Dětem se to líbí, i když to u nás běží minimálně 3x týdně, tak mi to vůbec nevadí a aspoň jednou si i s dětma sednu a sleduju to až do konce. A klidně se přiznám, že u smutných scén jsem párkrát i tu slzičku zatlačila. Prostě to má svoje kouzlo a myslím, že nějaké nedostatky tady nemá vůbec cenu řešit. ()

vooddoo

Krásný animovaný film o jedné velké cestě za pochopením lásky a tím, proč nezabíjet zvířátka. Líbily se mi také postavy dvou upovídaných losů, nezapomenutelná jízda na mamutech, krásná příroda a jedno malé překvapení k závěru. Hodnotím ****. ()