Reklama

Reklama

Krvavé pobřeží

Trailer 1

Obsahy(1)

Příběh filmu Krvavé pobřeží se odehrává v roce 208 v Číně během vlády dynastie Han. Ačkoliv Číně vládl jeden císař - Han Xiandi, země byla rozdělena do mnoha proti sobě bojujících států. Na západě měl vládu v rukou ambiciózní premiér Cao Cao, který používal císaře jako svoji loutku, východ ovládal císařův strýc Liu Bei. Cílem Cao Caa bylo zničit všechna království a prohlásit sebe za jediného vládce sjednocené Číny. Jeho protivník Liu Bei se snažil získat na svoji stranu království Wu, ležící na jihu zemi, kterému vládnul Sun Quan. Liu Bei k němu vyslal svého vojenského poradce Zhuge Lianga, který se zde seznámil s místním vicekrálem Zhou Yu, s nimž se velmi spřátelil.

Když Cao Cao zjistil, že se tato dvě království stala spojenci, vyslal proti nim armádu osmi tisíc mužů a dvou tisíc lodí. Doufal, že zabije dvě mouchy jednou ranou. Armáda se utábořila v lese Crow u řeky Yangtze, na jejímž druhém břehu, tzv. Krvavém pobřeží tábořili spojenci. Zdálo se, že se zmenšujícími zásobami jídla a prořídlou armádou, jsou spojenci v koncích. Zhou Yu a Zhuge Liang dali hlavy dohromady a díky své moudrosti se jim podařilo obrátit vývoj války. Následovaly nespočetné bitvy na zemi i na moři, které vyvrcholily nejslavnější bitvou v čínské historii - bitvou u Rudého útesu (Čchi´ Pi) na jižním břehu Jang-tse. V boji bylo potopeno dvě stě lodí a směr čínské historie byl navždy změněn.

Tato slavná bitva byla jednou pro vždy zachycena v románu „Romance of the Three Kingdoms“. Přesto, že je kniha stará více než 700 let, pořád je v celé Asii velmi populární. Bylo podle ní uděláno více než tucet počítačových her a množství komiksových knížek. Režiséra Johna Woo tento příběh přitahoval více než 20 let, ale v tehdejší době neexistovaly vhodné podmínky, technické ani finanční, které by umožnily vznik tak velkého a nákladného filmu. Příležitost přišla v létě 2004, když producent Terence Chang poprvé přiletěl do Pekingu a začal dávat dohromady plán i potřebné finanční prostředky. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (198)

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Škoda, že až po zhlédnutí jsem se dozvěděl, že jsem zhlédl sestříhanou verzi, nu což i tak to byl zážitek. John Woo servíruje historický Epos se vším, co k tomu patří a rozhodně se jedná o kultovní film. Akční scény a technická stránka sice už nestrhne tak moc jako v roce 2009, ale plánování strategie a herecké výkony to naštěstí vynahrazují. Bavil jsem se. 80% ()

choze 

všechny recenze uživatele

"MÁ ARMÁDU, ALE NEMÁ ŽÁDNÉ PŘÁTELE, TAKŽE SE TI NEMůŽE ROVNAT." John Woo se vrací do Asie a rehabilituje se impozantní historickou řežbou epickou jako prase. Tyhle čínské velkofilmy sice nejsou můj šálek čaje, ale KRVAVÉ POBŘEŽÍ s jeho sympatickými postavami, strategickými fintičkami a promakanými bitvami jsem si užil. Dvoudílná, skoro pětihodinová verze je na mě moc roztahaná, tenhle výcuc je ideální. Teď ještě to HARDBOILED 2. ()

Reklama

Sawy 

všechny recenze uživatele

OK,podhodnocuju,ale když já prostě nemůžu jinak! Kdybych nikdy neslyšel o existenci dvojdílné asijské verze,dával bych asi poměrně spokojené čtyři.Ale když jsem se na tenhle osekaný evropský cut díval,pořád mi hlavou běžely myšlenky jak skvostné by to asi bylo v původní verzi.Tady se prostě charaktery většiny postav ztrácí pod nánosem velkolepých a dobře natočených,ale pořád jen bitev.A já chtěl velký příběh s propracovanými charaktery a obřími emocemi.Toho se mi nedostalo a z herců bych dokázal vyzdvihnout jen klasicky šarmantního a sympatického Tonyho Leunga,jehož postava mi jako jediná přirostla k srdci.Je škoda,že se distributor neodvážil poslat původní dva filmy alespoň na DVD,za pokus by to jistě stálo.50 % ()

Naslund 

všechny recenze uživatele

To skvělé hodnocení zde mě celkem děsí. I vzhledem k tomu, že většina ostatních návštěvníků kina vypadala po konci tak trochu nešťastně. Tempo je od začátku dosti rychlé, ale k čemu je se dívat na bitvu, kde dojemně umírají tucty absolutně neznámých lidí, co nemají s dějem ani pořádně nic společného. Tohle se režisér později snaží zlepšit, a tak nastupují i nějaké ty dialogy. Jenže z devadesáti procent jsou to samé rádobychytré hlášky a to osobno stále schází. Postavy si tak oblíbíte nejdříve v polovině filmu, ale jejich skon by vás stejně asi moc nemrzel. Proto zůstávají už jen boje... Věřím, že se Sun Tzu bude v hrobě z takových strategií ještě pár let za břicho popadat. V podstatě jde o docela chytré věci, ale jen za předpokladu, že soupeřem je lumík s úsudkem nadrženého býka. Navíc jsou všechny ještě několikrát vysvětleny a náležitě pochváleny všemi stranami, aby si i ten spící divák uvědomil, že jsou fakt chytré. Čekal bych poetickou čínskou bojovku ve stylu Hrdina, ale vypadá to spíš jako nějaký jeho americký remake, kde schází už jen pejsánek v ohrožení. Alespoň, že ježeček byl moc zábavnej. ()

Slarque 

všechny recenze uživatele

Pro studium starověkých vojenských taktik a strategií je to naprosto ideální materiál. V samotném příběhu se mi bohužel spousta postav pletla a většina z nich spíš vypadala jako figurky, kterými si John Woo pohybuje na téhle složité šachovnici. Přesto (nebo právě proto) bych rád viděl tu kompletní, téměř dvojnásobně dlouhou čínskou verzi (70%). ()

Galerie (83)

Zajímavosti (9)

  • Natáčení trvalo přes 200 dnů, závěrečná scéna se připravovala více než rok a bylo pro ni postaveno osmnáct funkčních lodí. (vendy63)
  • Čínská armáda uvolnila neuvěřitelných sto tisíc vojáků, aby hráli kompars. (Karlos80)

Související novinky

Bale v nejdražším čínském velkofilmu

Bale v nejdražším čínském velkofilmu

26.12.2010

V květnu odstartuje Christopher Nolan natáčení The Dark Knight Rises a jeden by čekal, že Christian Bale se v klidu připravuje na návrat do Batmanova kostýmu a v další sebevražedné tělesné proměně… (více)

Království zabijáků Johna Woo

Království zabijáků Johna Woo

15.06.2010

Po megaprojektu Krvavé pobřeží a krachu velkofilmu z dob čínské revoluce 1949 se John Woo odmlčel. Najednou je tady ale s filmem, který nejen produkoval (spolu se svým dlouholetým parťákem Terencem… (více)

Reklama

Reklama