poster

Cementerio del terror

 • USA

  Cemetery of Terror

 • USA

  Zombie Apocalypse

Horor / Fantasy / Thriller

Mexiko, 1985, 91 min

 • giallo
  *

  Mohl by fungovat horror propojující žánry slasher se zombie horrorem duchucený Evil Deadem? Inu mohl, ale v tomto případě tomu rozhodně není. Tohle je totiž neskutečná srajda, plná nelogičností, chyb, nudy a trapných osmdesátkových artiklů. Ať se tenhle horror zahrabe zpátky pod zem k těm umorousaným zombáků. Jak už to tak vypadá, tak jsem asi jako jeden z mála, kterému se tenhle splácanec vůbec nelíbil! Fuj! Narvěte mi Fulciho do žil a to rychle!(18.5.2011)

 • Karamanlis
  ****

  Mexická hororová zmes z polovice 80. rokov s Tarantinovým obľúbeným hercom Hugom Stiglitzom v roli odvážneho bojovníka proti zlu, štýlovo dosť pripomínajúca taliansku trashovú produkciu z rovnakého obdobia. Prvotne ide o slasher s prvkami démonizmu, trpiaci typickými dobovými neduhmi, akými sú otravne pomalý rozjazd, prostučký scenár a nepochopiteľné správanie sa ústredných postáv. Tvorcom filmu sa však tieto nedostatky podarilo úspešne vyvážiť občasnými gore scénami, odpudivými maskami, razantnou hudbou a najmä parádnym zombie finále, za ktoré by sa nemusel hanbiť ani napríklad taký Fulci.(9.1.2011)

 • Bloody13
  ****

  Mexický slasher s nádechem mysteriózna, který ke konci zajde i do zombie naháněčky? Osobně nejsem vůbec proti, kor když to nevyjde křečovitě a trapně. Naopak, tenhle horror si buduje atmosféru hned od začátku, a s naprostou jistotou se někde uprostřed mění v pěkný nervák s řadou slušných mordů v italském stylu. Navíc závěr, kdy zombie vylézají z hrobů a rakví, je díky parádní hudbě a krásnému barevnému nasvícení pomyslnou třešinkou na nahnilém dortu. Škoda jen příliš okaté demence a slepoty většiny zúčastněných, kteří nejsou schopni objevit mrtvolu snad ani ve své posteli. Rozšíření bodycountu o pár dětských hlav by taky prospělo. Každopádně jako celek působí Cemetery of Terror až nadmíru dobře.(3.5.2011)

 • Campbell
  ***

  Těšil jsem se. Přeci jenom Mexický horory nevidím každý den, a dovoluji si tvrdit že ty zásadnější jsem viděl. No a tak jsem se těšil na tohle ale co následovalo bylo spíše zklamání. Nemůžu říct že film nemá svoje kvality, přeci jenom člověk se nenudí, a neustále se tu něco děje. A atmosféra hřbitova neměla chybu. Jen jsem si prostě nemohl zvyknout na to co nám režisér neustále servíroval. Navíc hlavní postavy mi přišly strašně nudné a ploché. Zombáci mi nepřišly nikterak dobře namaskovaní a ti v pozadí měly snad jen bláto na ksichtě. Film dokáže zaujmout hlavně tou atmosférou.(11.3.2012)

 • darkrobyk
  ****

  ,,Co kdybych tě, děvenko, vyvrhnul?" Na mexických horrorech je znát jejich někdy neviditelné, jindy jasně viditelné spojení se Španělskem. Nalezneme zde vše typické pro anglo-italsko-španělský horror. Tajemný dům, hřbitov, Černou knihu k vyvolání Satana, krvavé vraždy i ohnilé zombie (ještě že nejsou všichni ve Spolku přátel žehu...), pavučiny, mlhu, noc ( Ameriku tak připomene jen Halloween). Účtování s oběťmi bych shrnul na: střeva, hrdla, stříkance. Ale i když jsou nebožáci trháni, jen občas přijde ke slovu sekera, mrzačeni a vražděni, nejde o to nejlepší v celém filmu. Já jsem ocenil především atmosférické scény na hřbitově a v domě hrůzy, podbarvené výbornou hudbou (Chucho Zarzosa). Hudba je ostatně velmi nevyvážená, občas nepříjemně kolovrátková až k discu 80.let, pak zase neuvěřitelně strašidelná se vzdechy a kvílením, až běhá mráz po zádech. Paradoxně nejslabší částí jsou oživlé mrtvoly vylézající z hrobů. Udělané jsou perfektně, jen jsem měl stále pocit, že někde vyjukne M.Jackson a já se ocitnu v Thrilleru... nejspíš na tom měli zásluhu i zmateně prchající děti, které se zombíkům stále nedařilo pochytat a roztrhat... Příjemný a zábavný horror!(27.1.2012)

 • - Spoiler: V scéne, keď sa deti dostanú do opusteného domu, uvidia mŕtvolu so sekerou v hlave. Môžeme si však všimnúť, že herec mrká očami, akoby stále žil. (TomX2)