Zlaté dítě

Trailer

V Tibetu přepadnou maskovaní muži klášter a unesou z něho Zlaté dítě. Newyorský detektiv, specialista na hledání dětí Chandler Jarrel je osloven mladou Tibeťankou Kee Nangovou, aby se ujal případu Zlatého dítěte. To má podle čtyři sta let staré legendy zachránit svět před zlem. Kee přesvědčuje Chandlera, že právě on je tím vyvoleným, který se dokáže postavit zlu. A navíc prý tím, že právě pátrá po zmizelé šestnáctileté Sheryl, už udělal v případu první krok mezi oběma případy je určitá souvislost. Chandler nevěří na mystické síly, ale nakonec se nechá přemluvit. Postupně naráží na další a další důkazy o existenci těchto sil. Pokud chce Zlo, reperezentované démonem Sardem Nunspem, porazit, musí se vydat do dalekého Tibetu. Jen tam může získat dýku bohyně Adžanti, jedinou zbraň s jejíž pomocí lze proti Zlu bojovat. Kee mu stojí věrně po boku dokonce i ve chvílích, kdy jí to Chandler zakazuje. Podaří se jim Zlo parazit? (oficiální text distributora)

Trailer

anderson

Réžia slovenského znenia (SPF 1989) = ALŽBETA DOMASTOVÁ - Dokonalý slovenský kinodabing SPF už asi navždy zmizol v prepadlisku dejín, ale neoficiálne je stále na svete! Murphyho tam daboval MIRO NOGA a dialógy boli geniálne. Tajne dúfam, že raz bude opäť uvedený aj oficiálne, napriek existencii dvoch ďalších redabingov pre Markízu a JOJ. (16.7.2009) ()

Han22

Si pamatuju, jak sem se na to kdysi těšil - fantasy akční komedie s Murphy z 80. let, kdy na to šáhl bylo skvělé nemohla přece dopadnout špatně. Jenže bohužel dopadla, děj je naprosto pitomý, nemá absolutně spád, akční scény nepřehledné, triky zoufalé (a to mám 80. triky fakt rád) a Murphy ani není příliš vtipný. Na tenhle film zapomeňte, pokud jste ho ještě neviděli, oni na Nově vědí, proč ho neomílají po sté na rozdíl od jiných věcí z 80. let. ()

slunicko2

Prostomyslná pohádka pro dospělé. 1)  Chtěl jsem původně definovat, o jaké dospělé tu asi může jít, ale pak jsem v zájmu všeobecného sbratřování (teď, když máme nového prezidenta) od jednoznačné definice ustoupil. Domyslete si to sami._____ 2)  Film se určitě bude líbit milovníkům sexy postavy 25letého Eddie Murphyho (detektiv)._____ 3)  Poslední třetina snímku je dost zmatená. ()

Nobunaga

Dnes už poněkud zastaralé, ale ve své době typické, mysteriozní sci-fi Béčko, jako byly Velké nesnáze v Malé Číně, Legenda o zlaté perle apod. Se stejně typickým synthesizer soundtrackem a stejně béčkovou zápletkou a odpovídajícími hereckými výkony, s nezbytnými kung-fu scénami. Prostě- filmová klasika, na které jsme v 80. letech ujížděli všichni a kdo tvrdí že ne, ujíždí na ní dodnes ;-) ()

Xmilden

Hvězdný Eddie ve filmu, který mi mírně připomněl Velké nesnáze v Malé Číně. Myslím dokonce že oba byly natočeny ve stejném roce a v obou se to hemží skvělými triky :) Ve Zlatém dítěti jsou triky vskutku prvotřídní, kdo viděl, chápe. Na humor se tady moc nehraje, ale když k němu dojde stojí za to. Například televizní vystoupení hlavního hrdiny anebo odbavení na tibetském letišti. ()

• Hoci je Zlaté dieťa chlapec, hrá ho dievča Jasmine Reate. (Raccoon.city)
  • Před bitkou v motorkářském doupěti, i během ní, sledují motorkáři v televizi hudební klip americké glam metalové kapely RATT, konkrétně klip k písni „Body Talk“. (Frank.Magnus)
  • Hlavnú úlohu mal pôvodne stvárniť Mel Gibson a malo sa jednať o drámu, ale keďže nebol k dispozícii, tak oslovili Eddie Murphyho a scenár bol prepísaný na komédiu. (Raccoon.city)