Margyt - Série 1 (1979) (série)

Margyt létá jako pták (S01E02)

(epizoda)
  • Švédsko Madicken flyger och far

Margyt se těší na školní výlet. Lisabet se rovněž dožaduje výletu, a tak si děvčata udělají tajný výlet na střechu dřevníku. Margyt chce vyzkoušet, jak se létá s deštníkem, jenže si nezdařilým skokem přivodí otřes mozku. Musí několik dnů odpočívat, ale naštěstí pro ni měla učitelka toho dne rovněž otřes mozku, a tak byl i školní výlet odložen. (Kri-kri)

Kri-kri

Margyt se těší, že pojede na školní výlet, jenže Lisabet začne trucovat, že i ona chce na výlet. A tak děvčata tajně vyšplhají na střechu dřevníku, kde se kochají pěkným výhledem a cpou se dobrotami z košíku. Bylo by to idylické odpoledne, kdyby Margyt nenapadlo seskočit ze střechy s deštníkem, jak to dělají letci z letadel. Lisabet: "Margytko, řekni mi, jestli jsi mrtvá?":) Naštěstí si přivodí jen otřes mozku a musí tři dny odpočívat. A když uvidí, kolik dárků Margyt dostane, Lisabet opět závistivě zaperlí hláškou: "Já chci taky otřes mozku!":) Na závěr, kdy se Margyt přece jen dočká školního výletu nezapomene podotknout: "Paní učitelko, já jsem tak strašně ráda, že jste taky měla otřes mozku.":) Pohodová, vtipná a chvílemi i dramatická epizoda. 95% ()