610 metrů nad zemí

Pro nejlepší kamarádky Becky (Grace Caroline Currey) a Hunter (Virginia Gardner) je život o překonávání strachu a překonávání hranic. Ale poté, co vylezou do výšky 610 metrů na vrchol opuštěné rádiové věže, ocitnou se v bezvýchodné situaci a nemají jak sestoupit dolů. Dovednosti Becky a Hunter, které jsou zkušené horolezkyně, budou podrobeny těžké zkoušce, když budou zoufale bojovat o přežití s přírodními živly, nedostatkem zásob a závratnými výškami. (mac000)

nula87

Pěkný nápad, slušná schopnost místy vyvolat intenzivní pocit závratě. Na druhou stranu klišoidní vztahová fraška, zoufalé dialogy, o fyzikálních zákonech nemluvě. 50% ()

cerdax2

Spis by se to melo jmenovat Fail, protoze to selhalo uplne ve vsem s vyjimkou nametu a civilizovane stopaze.  Pokud jste v zivote videli, alespon jednoho nefilmoveho lezce, pak najdete ve filmu tolik nesmyslu, ze jedine, co bude napnute, je guma drzici vase spodni pradlo ;). 10% za zajimave pohledy a prekvapko pred koncem. ()

cernakus

Stručně řečeno, autoři neviděli lezení ani z rychlíku a podle toho to vypadá, nebo spíše nevypadá. Jednu hvězdu za nchtěný humor. ()

Facerr

Už dlouho jsem se u žádného filmu tak nezapotil. Chvílema by se mi daly dlaně přímo ždímat. Tvůrci filmu přitom dokázali z celkem triviální, i když originální zápletky vytřískat hodně. Nic pro lidi trpící závratěmi, ale za mě velká pecka a ukázka toho, jak má vypadat "malý/velký film". ()

Mamutol

Já jsem se docela bavil. Ze začátku jsem měl nepříjemné pocity, když holky lezly nahoru, ale jakmile dosáhly vrcholu, tak už to bylo v pohodě. Vadilo mi několik logických chyb, ignorace fyziky od scénáristy a pak také totální úlet v podobě nabíjení dronu přes objímku žárovky (mozek na chvíli vypnout). Závěrečný twist s Hunter je povedený a proto hvězda navíc. ()

MORION

Výborná výprava (pre všetkých milovníkov výšok), na druhej strane však extrémne nereálny príbeh s logickými chybami, ktoré si mohli tvorcovia naozaj odpustiť. Sstačilo by k natáčaniu prizvať (alebo aspoň prečítať scenár) niekoho so skúsenosťami s lezením na výškové objekty. Škoda premrhaného potenciálu, ale vzhľadom k minorite podobných počinov aj tak potešilo. Fanúšikom výškových explorácií odporúčam https://www.csfd.cz/film/650707-free-solo/ (existuje aj 360° dokument pre 3D virtuálne okuliare), alebo ešte lepšie https://www.csfd.cz/film/747542-kdo-je-dalsi/ Prípadne pre real experience https://youtu.be/yCYZZPwJr_c ()

Bobbyk69

Napadlo by vás potom, co váš přítel/kamarád při zdolávání hory sletí dolů a zemře, vylézt na stožár vysoký 600 metrů, který je starý a při každém vašem kroku se trochu zatřese? Asi ne, ale představitelky dvou hlavních rolí ano. Jedna z nich Hunter pronese řeč, že život je příliš krátký na to, aby to nezkusili. OK, ale proč si ho rovnou zkrátit úplně? I tak byl film skvělý díky obrovským výškám, kdy vám leze celou dobu mráz po zádech, už jenom z těch závratných výšek. Když se Hunter ještě rozhodne, že je super nápad se zavěsit za jednu ruku za stožár a viset tak ve výšce 600 metrů nad zemí, měla jsem co dělat, abych se na to vydržela dívat. Můj zážitek ještě povýšila práce s kamerou, kdy jsem to mohla vidět z mnoha úhlů. Upřímně, když Becky vylezla ještě nahoru po tyči, aby nabila drona a takhle tam zůstala nějakou dobu a během toho jí nad hlavou létali supi a ona se celá třásla a zuby nehty se držela tyče ve výšce více než 600 metrů.... Měla jsem dost a to jsem jenom seděla doma na zadku. Nakonec mě film překvapil, vzhledem k tomu, že jsem od něj měla nulová očekávání, kvůli chování Hunter a Becky hned na začátku. 70% ()

Arigato

Perfektně zpracovaná skličující podívaná, ze které se vám zatočí hlava. Moc nerozumím vcelku nízkému hodnocení na tak dobrý film. A pokud je hlavním argumentem uspěchané finále, mám pro vás poněkud znepokojující myšlenku. SPOILER: Ve chvíli, kdy přijíždí otec Becky a okamžitě vidí tělo – co když je to vlastně tělo jeho dcery, která z paraboly nakonec spadla, a neschopen smířit se s její smrtí si představí, že stále žije – stejně jako se Becky zprvu nedokázala smířit se smrtí Hunter? No, otec působil dost racionálně, tak raději věřím tomu, jak se závěr na první pohled jevil. ()

mata77

Toto úplne nefungovalo. Porušovanie fyzikálnych zákonov, nereálne horolezectvo, už len taká sila vetra a fakt, že vrchol veže by sa kýval zo strany na stranu a čas strávený tam hore by bol oveľa divokejší. Ak sa ale divákovi podarí príliš nepremýšľať, môže dostať aj dobre zvládnuté momenty. Ozvučenie poryvov vetra, snímanie kamery pod nepríjemnými uhlami a určite zábery na krajinu z výšky. Nanešťastie je scenár festivalom kiksov a postupne pridáva hlúposť jednu za druhou, až je ich proste príliš. Viac-menej hodnotím nápad a minimalistické stvárnenie v nádychu nízkorozpočtového filmu, ktorý som aj napriek mojej kritike dokázala dopozerať celý. ()

wowylgu313

Bavilo mně to! :) 70-75% mělo to tempo a jistý náboj.  Drama a emoce ukázali své. Fandil jsem obou dvou a pak přišel i ten krásný "nečekaný" zvrat. Libila se mi atmosféru filmu od začátku až do napínavého konce.  Bylo to něco nového a zajímavého na téma přeživší.  Takové filmy by se měli natáčet!!! Klidně bych unesl i delší stopáž nebo druhý díl. Většinou ale co je dobrý co je prostě dobrý a nic dalšího není. Nevadí. V myšlenkách tento film určitě chvíli zůstane. ()

jokino

Nápad slušný, aj keď podobných tu už pár bolo, hoc nie kompletne odohrávajúcich sa v takejto výške na "veži". No tie 2 herečky mi neskutočne liezli na nervy. Najmä blondýna. O "uveriteľnosti" fyziky, sa radšej nebudem baviť + scenár značne deravý, nekompletné scény. Občasné scenérie pekné, pri pohľade k zemi z tej výšky nebolo človeku všetko jedno. Koniec totálne zostrihnutý. Zvažoval by som skôr 2*, ale s prižmúrenými očami dávam 3. ()

White-Man

Bylo fajn, že chování slečen bylo uvěřitelné, což je k vidění u podobných snímků spíše rarita. I když pár ALE tam přeci jenom bylo. Divil jsem se, proč se například nepokusili (alespoň jedna) ze stožáru sešplhat jako arboritisti. Lano měli dostatečně dlouhé a stožár po letech určitě ztratil svou hladkost. V části satelitů by pak mohli využík k obkrouženi dron. Případně na dron upevnit mobil a slétnout níže, kde už byl signál. Ale i přes pár logických drobností se jednalo o slušně napínavý snímek s ne až tak překvapujícím zvratem. ()

Scanerior

Miluji takovéto dramatické thrillery! Film mě neskutečně nadchl, fajn postavy, super atmosféra, pěkný výhled a jeden "neuvěřitelný dějový zvrat". Jsem z tohoto filmu opravdu nadšený! ()

j.sorensen

Sral sem z toho víc, než ze všech horrorů dohromady. A to sem skoro denně na lešení, jednou za měsíc si vylezu na jeřáb, abych si pěkně prohlíd Prahu. Ale tohle? A dvě pěkný bílý holky v hlavních rolích? Nemůžu jinak než naplno. ()

schluke

Nemám strach, ale respekt z výšek. Díky tomuhle filmu jsem se cítil jako kdybych tam byl a možná i trochu strachu k tomu. Škoda že kdyby byli opravdu v takové výšce tak by tam vítr foukal trochu jinak. Jinak atmosféra super podaná. ()

kacir

Veľmi mi vadili slabučké triky, ktoré vidno najmä z pohľadu zhora nadol..inak nemožno povedať že úplná strata času, ale také poslabšie. ()

mnx

Sledovat 2 blbky, snažící se stůj co stůj získat Darwinovu cenu, to je náhodou supa zážitek. A to lezení po starých komínech považuju za celkem fajn adrenalin. Ovšem ne v situaci, kdy se influencerky bez rukavic, horolezecké lékárničky, bez jakékoliv přípravy a předchozí kontroly terénu vydají na očividně shnilý polorozpadlý šrot, na který bych nevyslal ani svého nejhoršího nepřítele. Což je celkem podivné, protože podle samotného začátku (i podle popisu) by zkušenosti mít měly. Fantomová kamarádka je jen vykrádačka už viděného, a v reálu k takové situaci nikdy nedochází. Je to prostě stupidita, a líbit se to může jen tomu, kdo nikdy nikam nelezl, maximálně tak po štaflích vyměnit žárovku. Tu samou, která byla na vrcholu 600 metrů vysoké věže... pro letadla... OMG... ()

Čeká nás várka hororových pokračování

Čeká nás várka hororových pokračování