610 metrů nad zemí

Pro nejlepší kamarádky Becky (Grace Caroline Currey) a Hunter (Virginia Gardner) je život o překonávání strachu a překonávání hranic. Ale poté, co vylezou do výšky 610 metrů na vrchol opuštěné rádiové věže, ocitnou se v bezvýchodné situaci a nemají jak sestoupit dolů. Dovednosti Becky a Hunter, které jsou zkušené horolezkyně, budou podrobeny těžké zkoušce, když budou zoufale bojovat o přežití s přírodními živly, nedostatkem zásob a závratnými výškami. (mac000)

agassi68

Treba si počkať, kým sa dievčence vydriapu na vežu a kuknúť si to na domácom kine alebo najlepšie na veľkom plátne. Pokiaľ trpíte závratmi, užijete si to :) ()

Hapretor

holky obě hezké ... dobře se na ně koukalo ... reálnost nedokážu posoudit ... však kamera mi přišla velmi povedená a některé záběry mi vyvolávaly strnutí šíje ... u mě dobrý ... ale byly tedy nadmíru blbé ... lézt na zrezivělou přes půl kilometru vysokou věž - spíš jen takový sloupek - může jen úplný magor bez špetky sebezáchovy ... ()

panvasik

Nikdy jsem nezavíral oči u filmu, jako tady u toho. Bylo mi špatně a absolutně jsem to nezvládal sledovat. Nakonec jsem to nějak statečně zvládl a říkám si že to je strašné a nedokážu si představit, co bych v tu dobu dělal já. Klepal jsem se z toho filmu a nezvládl tu kurevskou výšku. Film, taky pojednává o tom jak je lidský život pomíjivý a já s tím musím jenom souhlasit. Očekávám, že se mi o tom ještě bude zdát, za mě nejděsivější film, co jsem kdy viděl a opravdu nemám v plánu, se na to ještě někdy podívat znova, sotva jsem zvládl toto a to jsem si myslel, že se výšek nebojím. Hrozných 8/10 ()

fr3ak

Kdyby se tu dalo hodnotit ve stupnici 1-10, tak bych tomu fláknul za 4/10. Tím pádem moje hodnocení líže dvojhvězdí a když se naseru, tak to možná tak i později dopadne. Film je o dvou krávách (jedna větší než druhá, ale YouTuberka jasně vede - ta vyloženě aspiruje na největší filmovou piču co sem za poslední dobu ve filmech viděl), kteý si po ztrátě jednoho žaluda co spadne ze skály řeknou, že nejlepší terapie bude vylízt na tááááákhle vysokej (hnusně digitální) stožár a vysypat tam popel onoho žaluda. Pak následuje všechno co už jste někde viděli a slyšeli. Akorát s holkama, kterejm moc fandit nebudete... ()

Voj.ta

Dvě totálně nezodpovědný a otravný "puberťačky" s inteligencí čtyřletýho dítěte se rozhodnou vylézt na vysílač. A to ještě nepřipravený, bez vybavení a nulovou znalostí jak se jistit. Jak to asi může dopadnout... Pokud vám nevadí ne moc chytrý béčko, u kterýho nemusíte přemejšlet (jako hlavní hrdinky v něm), a stačí vám jen pěknej vizuál, tak si to asi klidně pusťte. ()

Lyžař

Kdyby zpracovani bylo stejne dobry, jak puvodni napad, byl by tohle neskutecnej film. Bohuzel scenar uz vazne. Treba uplne chybi zaver. Fakt jsem ty zabery postradal. Po lane? Vrtulnikem? Kdyz k tomu pridam i chybky s dronem a to, ze vyslouzile horolezkyne by si se slanenim poradily i tak, holt hodnoceni klesa. Do toho herecky nepredvadeji topky, rezie kolikrat taky neni na oceneni. No, jedno zhlednuti ok, vic uz ne. ()

Daiker

Sice příběh a chování postav nesmysl, ale bavil jsem se od začátku..... Záběry byly úžasné a já osobně bych nevylezl na tu věž ani dva metry..... Postavy se chovaly dost nelogicky už na samém počátku výstupu, kdy museli vidět stav věže.... Nejvíc mi vadilo jak si horolezkyně přehodí batoh přes jedno rameno ve 400 metrech nad zemí..... Ale co i tak to bylo napínavé a zvrat ke konci překvapil.... Zase si to někdy pustím znovu.... ()

Ivo

Měl jsem trošku skeptická očekávání, ale úplně mi to vyrazilo dech. Dvě super kravky na věži a člověk skoro ani nedýchá a občas se mu lehce zvedají střeva. Pokud nějaký film člověka úplně pohltí i rozklepe, tak je asi bez ohledu na žánr skvělý a v tomto případě se mu to opravdu dokonale povedlo. Vymakaně strašidelné záběry, výborná depresivní hudba, beznadějná atmosféra, šílené zvraty a oči přilepené k obrazovce. Jutuberkám a supům zdar! (trošku se teď bojím vylézt po žebříku pro jabka :) Tedy snad až na toho supa k pozdnímu obědu po několikadenní očistné hladovce a následný bleskový přechod do akčního módu plného síly. V reálu by se z toho akorát tak poblila :) To si možná mohli odpustit ... ()

Vabr

Okolo tohohle filmu byl teď tak trochu boom, takže přidám i svůj názor. Jedná se o survival thriller dvou kamarádek, horolezkyň, na zchátralé vysílací věži. Tenhle subžánr, kdy jsou postavy z nějakého důvodu uvězněny na jednom místě, mám obecně rád, jmenovitě Řezná hlava a Úkryt, takže jsem se na Fall samozřejmě těšil. A jo, bylo to dobrý. Postavy byly sympatické a přemýšlely vcelku logicky, což je základ, prostředí věže originální a akce byla napínavá a dobře frekventovaná. Jeden zvrat taky přidávám ke kladům. Bohužel záporů se tu vyskytlo taky několik. Začal bych asi nelogičnostmi. Rozhodně bych nenutil někoho, kdo se na něco takového necítí a je po ztrátě partnera kvůli pádu z výšky(!), na tu 600 metrovou(!) věž lézt! To zaprvé. Tomu já říkám kámoška na 3,14ču. Taky fakt na hlavu vnímám fakt, že nikomu neřekly, že tam lezou 😑😑. Dále nevěřím tomu, že by měla nabitej dron jen na jednu čárku - opravdu by byla tak nepřipravená?? Ještě bych rád taky řekl, že vím, že jsou někteří lidi zm*di, ale opravdu by dva zlodějíčci nechali holky na tý věži napospas smrti? A nakonec - některé ty jejich seskoky. Jako takovou třešničku na dortu pak vnímám zabití supa holýma rukama - taková tak trochu scéna k popukání. Dalšími negativy jsou poté některá žánrová klišé - jedna postava něco řekne (je to, pozor, důležité!) a po asi 20 minutách je tato věta nejdůležitější věcí na světě (např. zabití supa) a horká minulost okolo mrtvého partnera. Brácha byl strašně nervózní, já to tolik neprožíval... Celkově spokojenost, ale znám lepší z tohoto subžánru. 68% si to určitě nezaslouží. Vyhodnocení: 👧👊🦅🩸💀🍗 ()

TheMraca

Jednoduché, ale skvěle natočené. Bude vás štvát že holky dělají věci hloupě a vy byste je dělali mnohem líp. Ale funguje to, je to napínavé a nenachá vás to vydechnout až do konce. ()

DAPDO

Jako člověku, co má závratě, když se podívá dolů z o metr větší výšky, než je zvyklej celej život kouřit na balkoně, se mi na některý scény nedívalo dobře a musel jsem se párkrát ujistit, že mám pevnou půdu pod nohama - 65%. ()

Kingjiri

Z části bylo zaděláno na nadprůměrnej biják, hlavně díky zajímavýmu nápadu, solidní filmařině (kdy nemusí být mnohdy jedincům se strachem z výšek uplně nejlíp:)) a několika napínavějším scénám. Jenže rutinní až šablonovitý dramaturgický zpracování nebo místama otravná postava blonďatý Hunter nakonec udělaly z Fall průměrnou podivanou. Jediný scénáristický překvapení bylo zjištění Becky, když chtěla po Hunter druhou botu. Jinak byl děj mnohdy dost předvídatelnej, nějaký zápletky zbytečný (sokyně v lásce) a výkon, kterej ze sebe v závěru (do tý doby totálně vyčerpaná) Becky vytáhla, byl naprosto nesmyslnej. Přitom už to téměř do poslední chvíle vypadalo, že dojde na zajímavej kompletně nehollywoodskej závěr. Na druhou stranu je ale vcelku fajn, že se i při výpravě omezený na špičku televizní věže, dá vymyslet místama zábavnej i napínavej biják. ()

NorseSword24

WAU! čakal som trocha niečo na štýl 127 hodín, ktorý sa mi dosť ľúbil. Ale že to bude až tak dobré. Pekne vybudovaná každá scéna a každá aj pekne napínavá. Zároveň mi prišiel strašne sympatický nápad s halucináciami. Ale celkovo mi tam chýba lepšie zábery XD. Srry ale vedel by som si predstaviť aj seba ako to urobím zaujímavejšie. Netvrdím že to je zlé, je to pekne natočené, ale mohlo by o trosku lepšie. ()

Dementra

Tenhle film neviděl logiku ani z jedoucího vlaku. Jako lezkyni mě to opravdu extrémně rozčilovalo, jako ženskou taky, protože takový nanyny člověk neviděl. Mělo to poměrně dobrý nápad, ale co s tím, když v tom nic nedávalo smysl? ()

Maximilianus

Mne, ako človeku, ktorý má strach z výšok, sa neustále potili všetky končatiny. Nasnímané to je dobré, fajn je aj záver, ale je to málo survival a nijako extra originálne, nehovoriac už o nereálnych fyzických výkonoch hlavných hrdiniek. 6/10. ()

John80

Mladá baba sa nevie vyrovnať so smrťou svojho priateľa, ktorý nešťastne zomrie po páde na horolezeckú stenu Po čase   ju vyzve kamarátka ,aby si urobili Trip na radiovú vežu 610 metrov, čo rozhodne nieje dobrý nápad hlavne k aktuálnemu stavu konštrukcie veži. Extrémné zábery  a hlavne odvaha prežiť niekoľko dní na jednom mieste bez vody a jedla,  či Bez východiska dostať sa späť na zem to si zaslúži veľký obdiv ale aj odvahu  Film je z časti v druhej polovici aj mierne psycho žáner podaní 3* ()

samkko

5/10 no a když se to vezme kolem a kolem, tak to stačí. Fall má u mě teda hlavně zklamání, protože když se mu ve mě nepodařilo vyvolal ten strach snad sni jednou, tak po zbytek filmu koukat na vysokou věž fakt sranda není. Jediné plus je dobrá kamera. ()

Likan7

Film, který kdyby měl 60 minut, bylo by to nejspíš nejlepší. Co taky vyprávět ve filmu, ve kterém 2 holky sedí víc jak hodinu na věži? Nechybí tu samozřejmě nějaké ty stíny minulosti, nevyřešené vztahy mezi sebou a problémy s láskou. Od začátku tušíte, ale musím uznat, že ten menší twist před koncem je celkem pěkný, i když laciný. Ono obecně se tady těma blbostma jako logika, pravděpodobnost, fyzika dost šetří, ale film dokáže i tak zabavit. Ke konci se to sice trochu táhne a konec je zbytečně zrychlený (na rozdíl od těch předešlých 30 nudných minutách), ale v rámci béčka, který si na nic nehraje a ničím víc nechce být, je to dost fajn. ()

CommanderCZ

Protože občas lozím sám na takovéto prvky do výšin, film mě hned zaujal samotným náhledem. S nadšením jsem si jej pustil a rozhodně jsem udělal dobře. Bavilo mě to od začátku do konce. Doporučuji. 5* ()

Nix

Další film, kde bych nechtěl strávit ani minutu. Kamera je naprosto fantastická, některé záběry opravdu vyvolávají nepříjemný pocit a přitom se nejedná o nic složitýho. A taky jsem celou dobu měl spocený ruce a občas jsem se opravdu necítil fajn, klobouk dolů, takhle se pozná opravdu dobře odvedená práce. Bez žádných omáček kolem, film jde rovnou na věc a to se mi líbí. Konverzačně mne to moc nenudilo, ale i tak se člověk nevyhne určitým momentům, kdy si říkáte bože. Ale jinak je to bezva jednohubka a já s ní nemám problém, za mne je to velké překvapení. Ale určitě nebudu díky tomu vyhledávat výšky, to rád přenechám jiným. ()

Čeká nás várka hororových pokračování

Čeká nás várka hororových pokračování