Babiččin dům

Přes husté listí pomerančovníkového háje, v pálivém horku letního dne duchové minulosti a hříšníci dávno zapomenutí spojí své ruce a tančí děsivý tanec stínů a provinění, nevinnosti a msty... (D-ALVIM Video)

Han22

Dětská nostalgie mě u tohoto míjí, neboť jsem film dnes viděl poprvé. Nepochybuju, že kdyby tomu tak nebylo, dal bych více, ale takhle je to jen slušně natočený dětský/rodinný horor o tajemství jednoho domu. Sympatičtí dětští herci, výborná naháněčka mezi pomerančovníky a dva slušné zvraty, ale taky kopec nudy a dlouhý rozjezd. Zkrátka slušný průměr. ()

wosho

Je to tak 15 let co jsem to spatřil, málem jsem s z toho podělal hrůzou. Něco jako Brána 2, dávam maximum a pokud to spatřím teď možná hodnocení pozměním. Takhle je to v mé paměti ten nejvíce kukodrtící horor všech dob. Asi si budu muset zajet za babkou, má totiž todle na originál vhs ()

Milodar

Snad nikoho neraní mrtvice z toho, že jsem si dal tento filmový poklad do svých oblíbených. Tímto pozdravuji svou vskutku milou babičku, všechny ty skvělé hochy z Pomády, co mi přebrali holky, pipiny, co jim nebylo dost dobré objetí v kadilaku, policajty, co mi vžycky "moc pomohli" a taky všechny soudržky učitelky, vychovatelky z družiny a pionýra, co usilovali o mou nezávadnou výchovu. ()

spiritus

Tento horor je velmi zajímavé dílo.Je to takové klasické béčko konce osmdesátých let, ale to je právě to co mu dává ten správný nádech.Film , který si na nic nehraje a je tím čím skutečně je-totiž dobrým hororem .Konec konců znám několik málo hororů, co se úspěšně řadí mezi filmovou elitu.Dusivá letní atmosféra pomerančové plantáže, někde v zapadákově na jihu USA je nezaměnitelná. Že se většina filmu odehrává za slunného dne, vůbec nevadí. Ba právě naopak. Sourozenci Lynn a David jsou odkázáni po (údajné) smrti rodičů na péči svých prarodičů, kteří obývají již zmíněnou farmu.Jenže postupem času se začíná v jejich chování skrývat cosi velice podivného.David žije v tušení že něco není v pořádku, že před ním Dědeček a Babička něco skrývají.Pronásledují ho noční můry, které se zanedlouho stanou děsivou skutečností.A je postaven spolu se svojí sestrou před šokující realitu.Údajná smrt jejich matky je výmysl , který měl zamaskovat drsnou realitu. Pomerančová farma se náhle stane pastí a Lynn a David se musí přes hektary této rozlehlé plantáže dostat pryč, zatímco svojí šílenou matku mají neustalé v patách a může na ně číhat za každým pomerančovníkem. V porovnání s produkcí snešních hororů typu 3:15 zemřeš atd. se jedná o pořádný horůrek.Doporučiji 85% ()

Matli

Tak jsem tento snímek zkouknul znovu asi po dvaceti letech a musím uznat, že jsem si ho moc nepamatoval, o to líp. Zvrat na konci mě překvapil, asi jsem to nikdy neviděl do konce, na desetileté dítě to byla určitě hrůza, ale jinak za zkouknutí to stojí, na 89 rok dobrý, jen na začátku zbytečně o ničem. Hvězdička navíc z nostalgie. 65% ()

Elbarto08

Pamatuji si asi 2 obrázky z dětství (nebo jsem si to asociaoval z toho, jak moc jsem v předešlých leteh ten film hledal)..a v některých místech opravdu mrazil ()

Psycho.R

Neškodná blbůstka, kde se kupí otázky, co se děje, ale u rozplétání to drhne. Viděno se starým dabingem o dvou osobách, zvláštní, jak rychle člověk přivykne na normální dabing. ()

Slapi15

Pro mě top horor, viděl jsem ho někdy na začátku devadesátých let a do dneška si ho nechci pustit podruhé. Nejvostřejší scénu(každý s kým jsem se o tomto hororu bavil ví) vidím v duchu doteď. ()

BrianStorker

Před shlédnutím jsem zde četl komentáře typu "legendární", "působivý", "poctivý horror". Já na snímku nepozoroval žádné z těhto přirovnání. Nejedná se o horror, ale o thriller. Snímek působí amatérským dojmem s nevýraznými herci a mdlými dialogy snoubící se s nelogickým jednáním hlavních postav. Jediná scéna, při které se lze leknout, je ta, když chlapec při útěku narazí na kovovou trubku. Zdejší vysoké hodnocení absolutně nechápu. Pro mne obrovské zklamání a utvrzení v tom, že při výběru filmu nelze spoléhat na zdejší hodnocení. ()

Clark_Kent

Tak popravdě, tyhle osmdesátkový horor/thrillery ve mě zanechávají ty nejpeprnější reakce. Navíc když na to mrknete v rychlodabingu. Velice působivá atmosféra, kdy jsem si sám představoval jak by mě honil, můj děda se sekerou. Hahahaha Působivý snímek. ()

Stejšn

O výborně udělaných lekačkách v tomto filmu svědčilo několik hoven, které po mně zbyly na sedačce, když jsem to asi v patnácti viděl. Kór scéna s trubkou v příkopě, ač naprosto nestrašidelná, na mě udělala velmi mazlavý dojem. Podle vzpomínek hodnotím trojkou, rád bych to viděl ještě někdy, teď už jako dospělý. ()

Cortesz

Mám docela slabost na starší horory, tento je sice o něco slabší, ale ujde, závěrečná pointa také nebyla k zahození, slabší 3. ()

route60

Babiččín dům je konina na kterou se dá vpohodě zapomenout ale mam na ně výborné vzpomínky při jeho sledováni, a ty 2 hvězdy jsou jen a jen proto. ()

kim lowe

Babiččin dům je neobyčejně strašidelný horor. No řekněte sami: nevyděsila by vás představa vyšinuté matky, která chce zabít svá malá robátka? brr, ještě teď mi běhá mráz po zádech. ()

montel

David a Lynn přišli již o oba rodiče. Stěhují se proto na venkov k babičce a dědovi. Poklidný život se mění ve chvíli, kdy David objeví ve sklepě ženu připoutanou pouty. V domnění, že žena potřebuje pomoc ji David a Lynn osvobodí. Žena se ale změní v šíleného zabijáka.Sourozenci brzy zjistí, že nedávno utekla z psychiatrické léčebny. A že je to jejich matka...Vyníkající horor s velmi ponurou atmosférou,zvlášť v druhé půli filmu. Šílená ženská tomu jen přidává a když si vzpomenu na tu tyč do které David narazím čelem,musím dát skvělých 75% ()

JK.89

Kultovní horor o dvou sirotcích a jejich vraždících prarodičích. Pro mě už navždy klasika mezi horory. ()