Slimáci

Slizká smrt se plazí k nic netušícím obětem. V nenápadném americkém maloměstě se začínají množit případy záhadných úmrtí. Policie i lékaři jsou bezradní a jediný, kdo tuší hrozivou pravdu, je hygienik Mike Brady. Jenže jeho teorie o masožravých slimácích je úřady ignorována. Až do doby, kdy se ukáže, že mladík má pravdu a že za desítky brutálně zavražděných obyvatel města opravdu mohou zdánlivě neškodní černí slimáci. Ulice i domy jsou takřka přeplněné slizkými posly smrti a zdá se, že na záchranu nevinných je již příliš pozdě. (Řitka video)

djbarrel

Krajně absurdní a bizarní. Však představa zabijáckých a krvežíznivých slimáků je opravdu směšná. Všude klišé nad klišé a souboje člověk vs slimáci nebo křeček vs slimák budí jen úsměv na rtech . Nicméně je to příjemná zábavná oddychovka a dívat se na to dá. 50 % ()

Madax

Klasické videobéčko mých mladých let. Když mi bylo jedenáct, byl tohle můj největší bestseller a můj první film na videu. Dnes už pochopitelně beru tento film jako laciné béčko, stále mě však při něm přepadává pocit nádherné nostalgie. ()

toby_wang

V letošním létě, kdy alespoň tedy v našem kraji je slimáčků nezvykle hodně a mají tmavě hnědou barvu, je to naprostá povinnost! Knižní předloha (Shaun Hudson) je typické "C"čko. Scéna milenců na kanapi kolem nichž se na zem navrší 30cm slizkého polštáře je nezapomenutelná - a to jsem to viděl cca před 10 lety! ()

gruzdej

Je to tak nehorázný béčko, že to prostě nemá obdoby. Ale ty stovky slimáků lezoucích úplně všude, zejména po nahých ženských tělech - jsou vlastně dost sexy. Pokud to tedy máte rádi... slizce. ()

HONZACEK

Skvělá klasika 80 let je prostě nezapomenutelná! Musím přiznat, že podle knihy by to byl větší masakr, ale tenhle starý skvost ještě z dob video boomu je zaručeně skvělá podívaná se spoustou slizkých zmutovaných slimáků a nechybí zde samozřejmě i gore scény. ()

JesterKruger

Už od dětství mám ze slimáků strach, a nevím jestli to není tímto filmem, jelikož už od dětství jsem se toho zásadně vyhýbal, a jakmile jsem spatřil obal VHS (Který má moje rodina stále u sebe), tak mi naskočila husí skůra. Vraždy v tomto filmu jsou krvavé dost, možná na úrovni Hellraiseru, a kupodivu jsou ze stejného roku. Vraždy se objevují vždy dvě po sobě, pak pauza, a pak zase dvě po sobě. Herci jsou jakžtakž, a děj je taky ok. Ale tenhle film se dá zaslouženě srovnat s filmem Arachnofobie. Sice Arachnofobie není moc brutální, ale ten styl děje je asi totožný, jelikož vrahové lidí jsou malé potvůrky, že kterých máme hrůzu, a sem tam postavy řeknou něco komického. A díky scéně, kdy slimák útočil na Křečka, a chlap pak musel toho pokousaného křečka zachraňovat před slimákem, mi strach ze slimáků umocnila, jelikož jsem vášnivým chovatelem hlodavců. A už nikdy si nebudu dělat ančovičkový salát, protože mi ančovičky nechutnají, a taky tam nechci mít toho nakrájeného slimáka jako ta postava ve filmu 🤮🤮🤮🤮 ()

Maraboy

Herecké výkony slabé, scénář taky, klasické 80' Béčko a nechybí ani nahotinky, no a ty gore efekty jsou fakt super. 50% ()

montel

V jednom malém městečku se začne množit série záhadných úmrtí. Hygienik Mike Brady (Michael Garfield) zjistí, že za vším stojí obrovské množství masožravých slimáků. Jelikož se u úřadů nedočká pomoci rozhodne se jednat na vlastní pěst a slimáky zlikvidovat. Mezitím se množí úmrtí...Velmi krvavý horor a perla béčkových hororů z 80. let. Konečně můžu zaslat dík společnosti Řitka video za kvalitní horor. To ale trvalo. 60% ()

valmet

Tak tohle jsem viděl v sedmičce na lyžáku s oním legendárním one man dabingem znuděného moraváka. Tomu nemůžu dát odpad, ani kdyby čert na koze jezdil. :-) ()

Mark1983

Z minulosti mi z tohoto filmu zůstaly jisté úryvky,které mě přesvědčovaly,že se jedná o super horor s nechutnými scénami, ale po letech,když jsem se k filmu opět dostal - tak jsem zjistil,že se jedná o úplně obyčejně průměrný hororový snímek se slimáky v hlavní roli,který třeba neurazí,ale ani nefascinuje. ()

uprchlice

Dobrá a výživná nechuťárna zvlášť pro milovníky hnusu a krve. Španělsko to dalo dohromady s Amerikou a natočilo horror Slimáci. Je to Teda hnus všech hnusu. Zmutovaní slimáci napadají obyvatele ospalého městečka a nikdo s tím nechce nic dělat. Mrtvol přibývá a je čas zjistit, jak oběti zemřeli a slimáky dojednoho zabít... Režisér Juan Piquer Simón je mistr nechuťáren a dokázal to v roce 1982 snímkem "Pieces". Poté v roce 1988 natočil další chuťovku a to tentokrát v podobě zmutovaných oslizlých slimáků. Je to masakr. Pro diváky, kteří si nepotrpí na hromadu ožraných těl, tu mám špatnou zprávu, jelikož Slimáci by jim mohli obrátit žaludek naruby a přivést do mdlob. Každopádně solidně natočený snímek dodnes drží úspěch. ()

Feacher

Svým způsobem je to přesně to, co vyhledávám na tenhle typ večerů. Tak akorát dlouhé, strašný nesmysl až to bolí, ale je to zábava. Chyb podle mě jak maku, spousta věcí nedomyšlená, ale ve své podstatě to není v kontextu hororů 80. let tak zlé. Má to myšlenku, sice dementní, ale má, má to jakž takž příběh, ale prostě je to hlavně sranda. Na více než 3* to ale určitě není. ()

Hansolo35

Film je prostě takový béčko. Ale svého času se dala sehnat knižní předloha a ta byla trošku tvrdší. Kniha by dostala 3.5 hvězdy. ()

JARDAHONDA

Jedna z legend porevolučního video boomu.. Na 80. léta slušná podívaná. Dnes bych tento slizký horůrek hodnotil určitě přísněji. Závěr = 50 % ()

ohneta

Filmeček pohoda, vzpominam , jak jsem se na něj těšil, protože před tím, jsem si stihl přečíst knižní předlohu. Sice nedosahl te kvality co kniha a film je hodně okleštěný, i tak stojí za to se na něj podívat. pokud jste ale nečetli, určitě doporučuji, kniha to je teprve to pravé maso! ()