Tre notti violente

• Itálie 3 notti violente (více)

Karlos80

Mix poliziesco (ofic.dtb ale film ve svém seznamu nezahrňuje) a klasického spy filmu (příběh), velmi dobrý a silný Halsey (známý především ze spaghetti westernů), v roli bývalého novináře pátrajícího po své zmizelé snoubence Lise, vypadá to, že se zapletla s člověkem, který měl vazby na svět organizovaného zločinu, to sebou přináší pochopitelně další, ještě větší problémy. Dále tu je tu krásná Margaret Lee - kamarádka Waltera, která pro něj měla odjakživa slabost, kdy mezi nimi ale nikdy nic nebylo, ona respektovala že je zasnouben s Lisou. Syrový a drsný střih, akce je místy pěkně neurvalá a hrubá, ale ne po celý film (ze začátku je to hodně upovídané a spíše nudné), po psychologické stránce také celkem povedený, film jde do hloubky jednotlivých postav, především do Walterovi (Halsey), jeho duše a mysli. Pěkné a povedené spletité finále, resp. posledních cca 10 minut, které mi připomínalo svým pojetím giallo filmy. Bylo tu tajemství (úhel) který dovede diváka šikovně udržet až do konce a hádat jak to všechno dopadne. Točilo se v Římě. Obskurní raritka kterou ocení především fanoušci a znalci EuroCultu. Stojí to za to. ()