poster

Klícka (TV film)

Komedie

Československo, 1971, 74 min

 • Marthos
  ***

  Neřehtej se pořád jako ty kobyly v Chuchli! Groteskní pásmo rodinných vyrválů se pod taktovkou věčně ječící Stelly Zázvorkové proměňuje v neovladatelný chaos a zmatek, kde nikdo neví nic a všichni vědí všechno. Legrace je to náramná, ale leccos už přece jenom zestárlo a celek nenabízí víc, než předem očekávatelnou pointu. Škoda, protože herci hrají opravdu s neskrývaným elánem a potěšením.(21.5.2016)

 • rozum i cit

  Komedie na téma bytové problematiky a jedné rodiny, která přišla na vskutku neotřelé řešení. Snímek skutečně lehce připomene Takovou normální rodinku, ale jen lehce, ta je přece jen lepší (má ovšem také více zápletek a Medřickou, Rosůlkovou a Řehoře). Uřvané to ovšem podle mého názoru není, křičí se tu vlastně jen v pár scénách. Všichni herci jsou výborní (roztomilé trdlo Hrzán, krásná Obermaierová, flegmatický Hanus, hysterická Kolářová, sympatický Vala, dobré Havelková, Vránová i Roubíková, ani ten Krampol mi nevadil), ale Zázvorková je nejlepší. Její postava matky rodiny, která komanduje všechny její členy, dusí je a nevědomky je schopná jim ničit život, ačkoli to myslí dobře a chce pro ně jen to nejlepší, nepostrádá plasticitu a lidskost. Poprvé jsem se dost nasmála, podruhé už to sice funguje o něco méně, ale přesto jde o pohodovou záležitost, kterou mohu s klidným svědomím doporučit, zvláště pokud máte rádi žánr ztřeštěných konverzačních komedií.(30.4.2019)

 • blackrain
  ****

  Taky takový bugr u nás v domě dělala jedna rodina, ale v jejich případě vůbec nešlo o žádnou výměnu bytu.Hádali se pak vyváděli. Bylo jich taky jako psů. Pak se přestěhovali někam za Prahu. Lituju jejich sousedy. Herecké obsazení bylo příjemné, ale nejvíce to celé zachraňuje Stella Zázvorková jako hlava rodinného klanu. Hezky propletené.(12.5.2015)

 • evangelik
  ***

  Trochu mi takhle neškodná komunální ranněnormalizační taškařice připomněla sitcom Fan Vavřincové Taková normální rodinka. S tím rozdílem, že se mi zápletka zdála příliš překombinovaná a příliš se tam křičelo. Z obsazených herců mám dlouholetou averzi k J. Moučkovi a J. Krampolovi, bez nich bych dal asi 4 hvězdy....(5.1.2019)

 • ostravak30
  ***

  Obsazení je vskutku hvězdné, a v tehdejší době to nebyl zdaleka jediný film ohledně bytové problematiky. Vlastně jich na podobná témata byla natočena celá řada. Nicméně tenhle je přeci jen v něčem specifický. Dvojitá schůzka slibuje docela komediální zápletku, místo toho je celý film spíše ukřičený. Tak jako tak se v rodinných hádkách jistě najde celá řada rodin. Matka, která chce pomáhat, dcery, které si to chtějí dělat po svém, naši rodinu bych v tom našel také.(7.1.2019)

 • - Na filmu se podílel architekt Jan Zázvorka, bratr Stelly Zázvorkové, která hrála ve filmu hlavní roli. (M.B)