Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Byt ve starém domě obývá početná rodina: manželé (F. Hanus a S. Zázvorková) se třemi dcerami, z nichž jedna tu bydlí i s manželem a dítětem. Mladí chtějí vlastní byt, matka, která celou rodinu až nevybíravě diriguje, chce stávající byt vyměnit za větší. Ve chvíli, kdy chce zeť (J. Vala) ukázat bytové komisi družstva byt v co nejhorším stavu, matka umělý nepořádek horečně uklízí, protože zároveň přicházejí další zájemci o výměnu. Zmatky vrcholí… (Česká televize)

(více)

Recenze (32)

argenson 

všechny recenze uživatele

"A ve svým vlastním bytě nebudu mít na záchodě smeták!" Velmi půvabná záležitost, dlouho jsem se tak nezasmál. Báječný situační propletenec, spousta výborných hlášek podpořených přirozenými hereckými výkony. Za všech okolností rozjívená a pohotová Kolářová, nesmírně okouzlující Obermaierová, upjatá Vránová. Televizní perla, musím dát plnej počet. ()

ostravak30 

všechny recenze uživatele

Obsazení je vskutku hvězdné, a v tehdejší době to nebyl zdaleka jediný film ohledně bytové problematiky. Vlastně jich na podobná témata byla natočena celá řada. Nicméně tenhle je přeci jen v něčem specifický. Dvojitá schůzka slibuje docela komediální zápletku, místo toho je celý film spíše ukřičený. Tak jako tak se v rodinných hádkách jistě najde celá řada rodin. Matka, která chce pomáhat, dcery, které si to chtějí dělat po svém, naši rodinu bych v tom našel také. ()

Reklama

Tommassi3 

všechny recenze uživatele

"Víš ty třeba, co to je dneska vařit pro tři lidi ?? To je horší než vařit pro pět !!" ;) Nejsem si až tak úplně jistý, kde se v případě téhle crazy taškařice v lehce ošuntělém černobílém kabátku vlastně stala chyba, že jsem se spíš než bavil či dokonce naopak nudil, divil, jak moc mě Klícka rozčiluje !! Autor povídky, uznávaný Pavel Hajný, který se rovněž ujal scénáře, spojil síly s naší režisérskou legendou Antonínem Moskalykem, jehož záležitosti se vždy vyznačovaly roztomilým nevtíravým humorem, jímž byly orámovány i vyloženě dramatické kousky a po němž zde není ani stopy, vše komické tu totiž působí nesmírně křečovitě a uměle, a tak jeden nestačí žasnout, jak neuvěřitelně ukřičenou inscenaci to tihle dva pánové slátali !! Jistě je fakt, že hlavní zápletka příběhu rodiny toužící po větším bytě motající se kolem jistého bodového systému bytového družstva, prostě s léty musely ztratit na zajímavosti a vlastně i srozumitelnosti, nicméně v tom bych problém nehledal !! V obsazení problém taky nevidím, protože až na výjimky potvrzující pravidlo v čele s prkenným, ačkoliv zde ještě ne tak moc, Jiřím Krampolem tvůrci obsadili snímek velmi silnými hereckými jmény, především Stella Zázvorková si zde svoji roli tchyně a matky opravdu užívala, přičemž své postavě dodala maximální věrohodnost a lidskou tvář, ani Jiří Hrzán jako nápadník Honza Hloušek, jo, tak tohle příjmení jsem si nemohl odpustit, určitě nezklamal..;) Naprosto nesnesitelná mi však přišla Daniela Kolářová jako Vendulka Kučerová, která se buď šíleně směje naprosto iritujícím smíchem nebo usedavě pláče, při jejích výstupech jsem měl skutečně chuť odejít od obrazovky !! Na podobných křečovitých a nezdůvodnitelných přehrávkách mi skutečně nic zábavného nepřipadá !! Když Kolářovou Zázvorková peskuje se slovy: " Neřechtej se pořád jako ty kobyly v Chuchli !!", nemůžu než souhlasit, přičemž právě tato replika jasně dokládá, že ani dialogy nepatří k těm nepovedeným, bohužel však scénář prostě selhává jak po stránce věrohodnosti, tak i po stránce únosnosti šíleného, navíc místy opravdu nudí rozhodně i dík velmi špatnému timingu.. Ani hudební složka léty osvědčeného Luboše Fišera mě zrovna nenadchnula, stejně jako celý film je to taková na první pohled hezká klícka, jen ten pták uvnitř jaksi chcípnul.. ()

Snorlax 

všechny recenze uživatele

No dobře, nechovala jsem se jako dáma, řvala jsem jako tur. Bránice mi začala již v polovině filmu signalizovat, že se mnou nevydrží v kompaktní formě sledování této crazy komedie. Ale já jsem nedbala o své zdraví a dodívala jsem se až do samého konce. A při plném vědomí prohlašuji, že si tato inscenace ničím nezadá se seriálem Taková normální rodinka. ()

Marthos 

všechny recenze uživatele

Neřehtej se pořád jako ty kobyly v Chuchli! Groteskní pásmo rodinných vyrválů se pod taktovkou komandující Stelly Zázvorkové mění v neovladatelný chaos a zmatek, kde nikdo neví nic a všichni vědí o všem. Legrace je to náramná, ovšem současný divák na tuto dobovou veseloherní taškařici bude pohlížet spíše jako na líbezné retro. Škoda, protože herci hrají opravdu s neskrývaným elánem a potěšením. ()

Galerie (4)

Zajímavosti (1)

  • Na filmu se podílel architekt Jan Zázvorka, bratr Stelly Zázvorkové, která hrála ve filmu hlavní roli. (M.B)

Reklama

Reklama