Starci

• Německo Old People (více)

Matka se dvěma dětmi se vrátí domů na sestřinu svatbu. Pak tam ale začnou starci hlava nehlava vraždit a rodinná událost se rychle změní na boj o holý život. (Netflix)

HorrFi

Další horor od Netflixu, kterej bohužel nedokázal využít potenciál.. hluchý místa tvořily bohužel zhruba půlku stopáže, ale i tak jsem  čekal, že Starci dopadnou jako celek ještě hůř.. ()

oveckaoa

V rámci žánru nadprůměrný horor. Ženská s rodinou jde na svatbu  tam hrábne důchodcom a ti zabíjejí mladé lidi velkým plusem je i to, že se to hned rozjede a nemá to hluché místa . Dát tam více gore lepší a sympatičtější herce a bylo by to i lepší takhle 60 procent. ()

Dakken

Jedna dedinská svadba prebudila na geriatrii na Kramároch veľký humbuk. Dokonca ten domov dôchodcov aj Kramáre pripomínal. Byť šikovnejšej ruky, výživnejších gore scén a lepšieho deja, mohol to byť solídny film z dielne Netflixu. Takto je to, hlúpa a bezduchá vyvraždovačka, na ktorú zajtra aj tak zabudnem. I keď téma je fajn. Starý ľudia sami o sebe niektorým jedincom naháňajú strach, nie to ešte v takto vyobrazenom móde. Gerontofobici musia byť dosraný až za ušami. Jednu hviezdu dávam za tie dôchodcovské sliny ;) Inak je to ale hrozná kokotina. ()

Kienast

Nápad to byl jistě dobrý, výsledek není dobrý. Zhruba hodinu to vypadá nadějně ( návštěva u dědy v důchoďáku je vyloženě povedená),kamera je zajímavá, ale pak je tam "nekonečná" scéna přetahování u dveří, kde zní jen smyčce a vše co následuje poté je odbyté a bez nápadu. O nějakém závěru tu není ani řeč. Od režiséra Urban Explorer jsem čekal lepší film. 4/10 ()

Hanys_

V horrových scénách to je dokonalé. Už jen ten první přijezd rodiny do domova důchodců má atmosféru jako kráva a pak se v těch "děsivých" scénách vůbec nepolevuje. Jenže ten sociální poddtext je takový nedomyšlený (prostě se tu nahradili zombíci za důchodce), a i celý ten "milostný trojúhelník" byl dost přitažený za vlasy. Jinak Noack a Fetscher by klidně mohli dostat příští díl nějaké klasické US vyvražďovačky. Tady dříme šílený talent, o kterém si tuzemsko může nechat jenom zdát. 6.5/10 ()

bozka10

Škoda, potenciál sa dal využiť lepšie,ale nebolo to vôbec zlé.Geriatrici boli nebezpeční a malo to správne tempo,ale dalo sa z tohoto vyťažiť rozhodne viac.3-4* ()

Warhorr

Ja ja, das war etwas ! Tak pozor, důchodci tentokrát neberou útokem kaufland při ranní špičce v sedm ráno, ale rovnou svatebčany na malém sídle v zapadlé vsi. Tihle voliči KSČM nemají servítky vůbec s nikým a ukáží Vám, zač je toho loket i ve velice pokročilém věku. Celé je to slušně atmosférické, vizuálně působivé a najdem i nějaký ten gore. Návštěva domova důchodců je odpudivá a kurevsky znepokojující a taky si vytře prdel s lecjakým hororovým sanatoriem. Někteří starci působí opravdu hrůzostrašně ( baba s nožem ) a nechutně. Za mě super a asi největší hororové Netflix překvápko letoška. Tohle jsem vážně nečekal. ()

Flopik

Za mňa by to bolo aj v pohode, nemôžem však odpustiť jednu vec. Prečo tí starci boli zrazu jak nadľudia? Behali tam po štyroch liezli jak na drogách a hlavný starý dedo bol stealthy zabijak s ponožkami jak sa patrí. Keby toto ostalo v realistickej rovine bol by som oveľa viacej spokojnejší. Inak krvavé málo, pamätná scéna je asi tak tá pleseň na nohách a aj keď má film pár dobrých atmosferických scén, väčšinu času ma to nebavilo. Skôr podpriemer a 2*. ()

BOURQUE

Zaujímavá koncepcia, kde starší ľudia predstavujú akúsi „zombie nation“. Samozrejme, film chce spíš upozorniť na iné veci, ale to sa mu príliš nedarí. Má to však pomerne dobre vytvorenú atmosféru a solídne zvládnuté scény. Záver nie príliš optimistický a tvorcovia nemali strach „vyradiť“ kľúčovejších postáv. Osobné hodnotenie: 71% (***) ()

Rathalos

Nemecka kinematografia ma opat raz potesila a nebudem skryvat nadsenie z tohto hororoveho kusku,kedze som jeden z mala,ktorym sa to pacilo,namet je velmi zaujimavy,netradicne su hlavne postavy stari agresivni vrazdiaci ludia z jedneho domova dochodcov,ktory vyzera neskutocne hrozostrasne,znepokojujuco a depresivne,tam by spachal samovrazdu aj ten najstastnejsi clovek na svete,cele je to krasne atmosfericke i napinave,samotni dedkovia aj babicky su odstrasujuci,stretnut ich za tmy,tak sa poseriem od strachu,takze pre mna urcite film,ktory vo mne vyvolal neprijemne pocity a prave to sa mi rata...:⁠-⁠) ()

Olík

Scheiße Opa. Jestli jste doposavad neměli kdovíjaký pocit pří návštěvě své babičky v pečovatelském domě, tak teď už tam ani nepáchnete. Co mne bavilo, tak určitě samotná myšlenka mstících se starců na chmelu. Je to zase něco jiného, než vesnický balík laškující s bandou teenagerů na opuštěné chatě. Ještě se docela dobře dívá na Meliku Foroutan, ale tady končí všechny plusy. Nebudu se ani zmiňovat o naprosto zbytečné linii má raději mne, nebo bývalou manželku, či vzkazku o tom, že máme mít staré lidi rádi…..od toho jsou tady úplně jiné snímky. Ale staříci jsou především špatně natočeni a to se nebavím o až směšné (pardon dramatické) scéně pracovně nazvané „přetahovaná u dveří“. Tam, kde má divák pocítit, že jde do tuhého, přichází průměrná podívaná bez náboje. Jenom takové „ahoj, já jsem tady a asi ti ublížím“. A ten konec…..škoda plýtvat písmenky. To je prostě NETFLIX, vždycky cítíte, že šlo udělat víc. ()

Hapretor

no, to ušlo ... jen sem zase usnul - konec nevím a je mi jedno ... ale to byl i účel filmu --- nechat se unavit a usnout - takže splněno. ()

helraiser

Vraždící důchodci v akci, no na rovinu, nebylo to špatné, důchodci vypadali opravdu strašidelně, ale celkově se jedná o docela nevyužitý potencionál a tak tu máme v podstatě průměrný taky slasher, který měl potencionál se stát opravdovou peckou, ale bohužel. Koukatelné, ale pouze průměrné, ovšem zábava ucházející. ()

Daiker

Tak už né jen v Kauflandu, ale i ve filmu jsou důchodci nebezpeční... Mě to bavilo, nápad zajímavý, průměrné zpracování.... ()

John80

Horor z Nemeckej produkcie o ozivlych dôchodcoch , ktorý začnú vraždiť nevinných ľudí až to pomaly speje k zombie 2* ()