Peppino z Neapole

• italský

Emigrante, L'

Komedie

Itálie / Španělsko / Západní Německo, 1973, 115 min

Peppino z Neapola je typická talianska komédia 70-tych rokov. Stavba príbehu, jednoduchý humor a postavy sú podobné ako pri iných filmoch, len to zasadenie príbehu na začiatok 20 storočia je originálny. Peppino je emigrant a hľadá si otca v Amerike, zamiluje sa a pochopiteľne má problémy s mafiou. Zaujímavá je hudba, ktorá ťaží z množstva cantilén, čo dosť obohacuje snímok. Hlavnú postavu Peppina stvárnil u nás dosť neznámy komik Adriano Celentano, ktorého sme mohli voľakedy vidieť v našich kinách vo filme Zaľúbený blázon. Druhý komentár.(8.3.2018)

Na konci 19. století Saturnino Cavallo odplouvá z Neapole lodí do New Yorku. O 20 let později se ho syn Peppino (Adriano Celentano) vydá hledat. Nejdříve nemůže získat americké vízum, ale v převlečení za ženu se dostne na loď. Na lodi se seznámí se zpěvačkou Rositou Flores (Claudia Mori) a zamiluje se do ní. V New Yorku v přístavu je hned zatčen za ten dámsky převlek, ale Rosita mu pomůže prostřednictvím dona Nicolona Salerna (Jose Calvo). Peppino přežívá díky příležitostné práci a hledá otce. Zkamarádí se s anarchistou Tonim (Lino Toffolo). Když Peppino zjistí, že Rosita jeho lásku opětuje, chce si ji vzít, ale té se nechce opustit zajištěný život. Peppino se nechce vzdát své lásky, a proto Rositě slíbí, že když se vrátí z turné zpátky do New Yorku, on už bude bohatší než je ona teď. Nechá se najmout do služeb mafie, dona Nicolona. Velmi se mu daří, dokonce zachrání bossovi život. Ten ho za odměnu vyjmenuje svou 'pravou rukou'. To se ovšem nelíbí pobočníkovi dona Nicolona, Ralphu Moriscovi (Manuel Zarzo), také jeho sokovi v lásce.(12.1.2014)