Rozhovory se zabijákem: Jeffrey Dahmer

• USA Conversations with a Killer: The Jeffrey Dahmer Tapes
USA, 2022, 3 h 1 min (Minutáž: 58–62 min)

Epizody(3)

Dokumentární minisérie o sériovém vrahovi Jeffreym Dahmerovi a sedmnácti vraždách, kterých se dopustil. (Netflix)

Kejf.

Zrejme nechybelo nic podstatnyho, ocenuju autenticky zabery, ty me vzdycky potesi. Pro me nejlepsi z dosavadni trojice “Tapes” ()

Warhorr

Jako i ostatní Conversations with a Killer z Netflixu, i tento se k dosavadním řadí jako velmi povedený. Především jsme obohaceni o výpověď samotného Dahmera, podobně jako u Bundyho, což dává dílu ten správný ráz a znepokojenost i tím, jak bez ostychu a v klidu vypráví proces vražd a životní příběh celkově. V porovnání s Jeffrey Dahmer: V mysli monstra, v podání od Investigation Discovery, se tu však najde pár odchylek a rozdílů. Zde není popsán úplný proces zatčení ( jak se Dahmer vzpíral policii ) a hlavně, což je chyba jak v seriálu tak zde, naprosté opomenutí konfrontace Nicole Childressové se samotným Dahmerem, když z bytu unikl Konerak Sinthasomphone. Tady určitě doporučuji mrknout na celovečerní dokument. Sice tu není zpověď Dahmerova otce, jako V mysli monstra, ale zase uslyšíme více od kamaráda z dětství, sousedů, právníků, psychologů apod. Oceňuji i více reálných záběrů z místa činu. Asi nedokážu říct, jestli je lepší kouknout dříve na tohle nebo seriál. V mém případě to roli nehrálo, jelikož jsem případ Dahmera znal už z dřívějška. Každopádně hodnotím ještě o trochu kladněji, než letošního Gacyho. ()

Daiker

Měli to udělat naopak..... Měli vypustit tento dokument a pak seriál od Murphyho..... Dokument je dobře pojat a přesně nám ukáže případ Dahmera...... Musím uznat, že hraná mini série od Murphyho je opravdu věrohodná a co se týče prostředí a bytu, tak to bylo jak v dokumentu..... Jinak opět platí..... Policie byla neschopná ()

helraiser

Naprosto perfektní dokument, Netflix dokumenty prostě umí. Naprostá spička, tady prostě najdete vše. Co naplat byl to prostě pořádnej úchyl, člověka až zamrazí. V každém případě hodně zajímavá sonda do mysly masového vraha a lidí z jeho okolí. ()

Hellknight12

Ďalší miniseriál z produkcie Netflixu, ktorý je o niečo lepší ako Rozhovory s Gacym. Máme tu veľmi rýchlo prebrate jeho detstvo, keďže tam veľmi nie je čo riešiť. Máme tu niekoľko veľmi zaujímavých informácií ale niečo mi tu chýbalo a to rozhovor s jeho otcom. Áno seriál je o Jeffrym a o jeho výpovedi ale mohli tu trošku viac pridať otca, či už jeho reakcie alebo jeho výpoveď o Jeffryho detstve. Ak by som to mal porovnať s dokumentom od ID - V myslí Jeffryho Dahmera, tak sú zhruba rovnako kvalitné. Ja osobne odporúčam obe v oboch je základ rovnaký ale obe sú úplne inak spracované a hlavne obe sa v niektorých momentoch líšia. Celkové hodnotenie za mňa je 90%. ()

Psycho.R

Oproti seriálu to má smysl a vede to odnekud někam, vše důležité je řečeno a stacili na to 3 hodiny. 4* nadhodnocuji, aby bylo videt, jaky je rozdíl mezi tímto a serialem. ()

haWranka

Hvězdičkami nehodnotím, to mi nějak nejde. Ale dokument je to výborný. Opravdu se věnuje práci vyšetřovatelů, psychickému profilu atd. Tvůrcům nešlo o to šokovat za každou cenu, nesnaží se ani extrémně hrát na city. Je dobře, že můžeme vidět rozdíly v policejní práci i možnostech a snad se i v lecčem poučit. ()

rublik05

Po nijak zvlášť povedeném seriálu Monstrum - Příběh Jeffreyho Dahmera jsem si říkal, že bych si spravil chuť novým přírůstkem do výborné série Rozhovory se zabijákem, který se tentokrát věnuje právě Jeffreymu Dahmerovi. Po technické stránce je minisérie znovu na velmi dobré úrovni, Joe Berlinger má zkrátka tyhle formáty už v malíčku. Dle mého názoru byly ale předchozí minisérie o malinko lepší, chybělo mi zde více dobových výpovědí, místy tvůrci zabrušují do úplných zbytečností, místo aby věnovali více času například soudnímu procesu či pobytu vraha za mřížemi. Jinak ale opět dobře odvedená práce, minisérie nenudí, vcelku rychle uteče, má atmosféru, takže celkově jsem spokojený. 8/10. ()

AgnesDee

Po zhlédnutí nového Netflix seriálu je to skvělé doplnění o případu s odborníky a lidmi, kteří s Dahmerem pracovali. Některé repetitivní záběry byly ke konci už trochu otravné, ale ve výsledku to nijak neubíralo na kvalitě. Velmi dobře strukturovaný, i když jsem si myslela, že se o některých obětech dozvím trochu víc - například o Errolu Linseym, jehož sestra měla velmi emotivní projev u soudu. Zhlédla jsem tento dokument během dvou dnů a měla jsem z něj dost špatné sny. Už tyhle věci asi nebudu moct sledovat před spaním. ()

Hyperbolic

Dobře natočený dokument se zajímavými rozhovory, dávajícími nám nahlédnutí do zákulisí tohoto hrůzného příběhu. ()

Scarecrow7

Tak tu máme další Tapes, které bych uznal jako jedinečné a dokáže nám otevřít pohled na případ a přidat tak nové informace a myšlenky samotného sériového vraha. V tomto případě Jeffreyho Dahmera. Představovat je nyní již úplně zbytečné vzhledem k boomu, který nastal u seriálu Dahmer v čele s Evanem. Mě osobně tohle bavilo mnohem více, jelikož to má více skutečných faktů a nemusí si vymýšlet příběhy typu Anthony Hughes a jejich vztah jako to bylo v Dahmerovi. Nechtěl jsem se na to nejdříve hned podívat vzhledem k mainstreamu, který okolo toho probíhá a trochu mi to kazí moji chuť na true crime. Vidět tamhle holky na Tinderu, které tam mají "Jestli vypadáš jako Evans Peters, tak mi okamžitě napiš". Ne, díky. Tapes bez přemýšlení dávám 5 hvězdiček a mohu jen doporučit.  John Wayne Gacy Tapes > Jeffrey Dahmer tapes > Ted Bundy tapes ()

Sady1993

Nerozumím nacasovani. Proč tohle nepřišlo před fantastickou dramatickou minisérii Monster: The Story of Jeffery Dahmer? Tady jsme se nedozvěděli de facto vůbec nic navíc, jen si člověk potvrdí, že Monster nijak vyrazne nefabuloval a zdramatizoval události velmi věrně. Škoda no, takhle nevidím k existenci tohoto jinak dobre natočeného dokumentu už důvod. ()

Zlty_Dodo

Dobre spracovaný dokument, škoda len spolitizovania celého prípadu v prospech BLM.. Jeffrey Dahmer bol masový vrah a kanibal a to, že vraždil prevažne černochov má pramálo spoločné s rasizmom.. to si mohli odpustiť.. to isté v hranom seriáli.. ()

Maraboy

Ty procenta tady jsou hodně přestřelený, Podle mě se to veze na vlně toho filmu a nováčků, co doteď ani nevěděli, že nějaký Dahmer kdy existoval. 45% ()

TeoCZE

Netflix tyhle true crime dokumenty umí, o tom žádná a i já se přiznám, že je sleduji často a ráda. Po celé tři díly mě ale neopustila morální otázka, zda je vhodné těmhle lidem celkově věnovat tolik prostoru, tedy hraný seriál a zároveň i tento dokument. Nahrávky jsou určitě zajímavé, ale z morálního hlediska asi měly zůstat někde schované pro policisty a psychology, kteří by díky nim třeba v budoucnu zabránili něčemu podobnému. Myslím si, že seriálů a filmů s fiktivními vraždami je dost na to, abychom takto velebili ty reálné vrahy. Komu to pomůže? Kromě Netflixu asi nikomu. Jinak pokud jste viděli seriál, dejte si před tímhle pár měsíců mezeru, je to totiž prakticky to samé, jen z jiného úhlu. ()

jirikzaboj

“Evil is real” Ačkoliv je Netflix často v promování a reklamě mizerný, občas se jim povede navnadit na projekty 2 v jednom a tohle je ukázkový případ, jak pouhých pár dní po aktuálním seriálovém zpracování vydat o Dahmerovi tapes, které jsou už teď #2 v trendech hned za právě zmíněným seriálem. Je to sakra dobře a mohlo by to tak fungovat u více věcí a častěji. Dokument dokládá zbylé odpovědi na otázky a dokonce dokazuje preciznost a autenticitu ze strany tvůrců seriálu, což mě dokonce donutilo zvednout u seriálu o hvězdičku navíc a díky dokumentu jsem si uvědomil jeho kvalitu. Každopádně, co dodat. Hromada zajímavého materiálu, ve kterém zjišťujeme podrobněji Dahmerovo chování a to nejdůležitější, co si on sám o tom myslel. Následně zajímavé výpovědi obětí, rodiny, okolního světa a soudních znalců. Skvěle dávkováno, sestříháno, dodáno. Netflix dokumenty umí, to my dávno víme. Jen mám pocit, že po tomhle úspěchu se rozjede jakýsi trend filmovat takové monstra dál a dál. Ale je to zajímavé a baví to i mě. Není to žádná oslava jejich jména, ale připomenutí zděšení jejich činů. ()

Hatikva

Ještě horší než hrany netflix seriál. Nic nové co by nebylo už v něm. První dva díly totální ztráta času, jen furt dokola ty samé záběry a informace. Malinko to zachránil třetí díl. Jen díky němu dvě hvězdy. ()