Hrozba společnosti

Hrozba spoločnosti

Krimi / Thriller / Drama

USA, 1993, 97 min

• S.Quentin QUALE

Nehodnotím, protože jsem tento nigga shit vypnul a protože jsem se k němu dostal víceméně bezděčně. A jelikož jsem tomuto Spikeovi Leemu, který je proti Hrozbě společnosti velkofilmem, dal pouze 3*, tak tady by to aji smrdělo odpadem. Tady toto černošský prostředí a jeho figurky mi přijdou strašně otravný, přičemž zde je to umocněno prázdným tupým dějem (zlatej Spike Lee) a chabýma přehrávajícíma hercema. Hrozba akorát tak pro mě.....nebrat.(29.1.2015)

Oproti Boyz N Da Hood je Menace II Society méně politicky proklamativní v důsledku absence silné otcovské figury (i když se tady v jedné chvíli vyskytne v postavě Sharifova otce) kterou je Furious, a více násilný. Protože tam kde se Tré pohybuje na hraně, je Caine zcela ponořen do prodeje drog, násilí, loupeží. ("Přišli jsme si pro pivo a odešli s vraždou a ozbrojeným přepadením.") Tam kde Tré na konci BNDH couvne, Caine jde až do konce bez pochybností, a s jistotou, že v případě nutnosti by udělal to samé znovu. Vyčítat M2S podobné motivy jako BNDH je irelevantní, oba snímky totiž zachycují kolotoč násilí v ghettu, z kterého se jen obtížně hledá cesta ven, ať už se jedná o Watts nebo o Crenshaw. Jestliže ale Boyz N Da Hood jsou o tom, jestli lze opustit ghetto, pak Menace II Society je o tom, jestli ghetto může opustit gangsta. Když ale Caine nakonec ví jestli mu záleží na tom zda bude žít nebo zemře, je už pro něj pozdě.(23.11.2007)

• Asgard

Do Menace II Society diváka vtáhne už samotných prvních 10 minut filmu! Pokud Vás nezaujme to, pak bude asi nejlepší když film vypnete a zapnete něco jiného. Celý film je vlastně takový dokument o ghetto life. Plus tomu také přidá ta trocha hořkého humoru! Za mě * * * * * a film putuje do mých oblíbených.(18.8.2013)

Hughes brothers skládají povinnou filmovou zkoušku z pro jejich komunitu srdeční látky za tři hvězdy. Sociální drama z černošského ghetta, to je svatá půda, na níž neohrozitelně vládne Spike Lee. Hughesovci sice Spikeovi nesahají ani po kotníky, ale dokáží odvyprávět sice šablonovitý a předvídatelný příběh bez větších zaškobrtnutí, bohužel také bez jakéhokoliv silného momentu, který by Vás donutil pocítit hlubší emoci. Takhle mi bylo téměř jedno jestli se postavy vzájemně vykosí o pět minut dříve nebo později. 50%(9.9.2012)

Next motherFuckin' old school nigga shit. Film velmi podobný Boyz N The Hood (miestami až príliš), akurát je trocha surovejší (viac strelby). Samozrejme nechybajú lúpeže,bitky, važdy, tvrda reč, lowrider a všetko čo k tým špinavým uliciam patrí. Hlavný hrdina Caine Lawson ukončil highschool a chystá sa vypadnúť zo zavšivaveného gettha. Okolo seba má partu povalačov, ktorí robia iba problémy. Skúste hádať ako to dopadne...(3.8.2007)

• - Slovo "fuck" ve filmu zazní 300krát, což je 3,09krát za 1 minutu. (Dixxx)

• - Z filmu byla vystřihnuta scéna vězeňské vzpoury, aby se vyhnulo přístupnosti NC-17. (Hal_Moore)

• - 37-ročný M. Brown zabil v roku 1994 majiteľa a predavača obchodu so zmiešaným tovarom. Pred zločinom povedal, že chce napodobniť vražednú scénu z tohto filmu. Za svoj čin bol popravený smrtiacou injekciou. (Raccoon.city)