Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Caine je čerstvý absolvent strednej školy, ktorý sa snaží žiť svoj život v prostredí amerického ghetta. V jeho živote hrajú najdôležitejšiu úlohu kamaráti a každodenné zarábanie peňazí na ulici pomocou všetkých dostupných nezákonných prostriedkov. Aj keď cíti, že má na viac ako nechať sa zastreliť či zavrieť za mreže (ako končí väčšina miestnych gangstrov), sú to jeho vlastné tiene z minulosti, ktoré mu rozhodnutie odísť a začať odznova po boku milovanej ženy a jej syna skomplikujú. (dieFcina)

(více)

Recenze (12)

Deverant 

všechny recenze uživatele

Oproti Boyz N Da Hood je Menace II Society méně politicky proklamativní v důsledku absence silné otcovské figury (i když se tady v jedné chvíli vyskytne v postavě Sharifova otce) kterou je Furious, a více násilný. Protože tam kde se Tré pohybuje na hraně, je Caine zcela ponořen do prodeje drog, násilí, loupeží. ("Přišli jsme si pro pivo a odešli s vraždou a ozbrojeným přepadením.") Tam kde Tré na konci BNDH couvne, Caine jde až do konce bez pochybností, a s jistotou, že v případě nutnosti by udělal to samé znovu. Vyčítat M2S podobné motivy jako BNDH je irelevantní, oba snímky totiž zachycují kolotoč násilí v ghettu, z kterého se jen obtížně hledá cesta ven, ať už se jedná o Watts nebo o Crenshaw. Jestliže ale Boyz N Da Hood jsou o tom, jestli lze opustit ghetto, pak Menace II Society je o tom, jestli ghetto může opustit gangsta. Když ale Caine nakonec ví jestli mu záleží na tom zda bude žít nebo zemře, je už pro něj pozdě. ()

GOREGASM 

všechny recenze uživatele

Hughes brothers skládají povinnou filmovou zkoušku z pro jejich komunitu srdeční látky za tři hvězdy. Sociální drama z černošského ghetta, to je svatá půda, na níž neohrozitelně vládne Spike Lee. Hughesovci sice Spikeovi nesahají ani po kotníky, ale dokáží odvyprávět sice šablonovitý a předvídatelný příběh bez větších zaškobrtnutí, bohužel také bez jakéhokoliv silného momentu, který by Vás donutil pocítit hlubší emoci. Takhle mi bylo téměř jedno jestli se postavy vzájemně vykosí o pět minut dříve nebo později. 50% ()

Reklama

S.Quentin QUALE

všechny recenze uživatele

Nehodnotím, protože jsem tento nigga shit vypnul a protože jsem se k němu dostal víceméně bezděčně. A jelikož jsem tomuto Spikeovi Leemu, který je proti Hrozbě společnosti velkofilmem, dal pouze 3*, tak tady by to aji smrdělo odpadem. Tady toto černošský prostředí a jeho figurky mi přijdou strašně otravný, přičemž zde je to umocněno prázdným tupým dějem (zlatej Spike Lee) a chabýma přehrávajícíma hercema. Hrozba akorát tak pro mě.....nebrat. ()

Asgard

všechny recenze uživatele

Do Menace II Society diváka vtáhne už samotných prvních 10 minut filmu! Pokud Vás nezaujme to, pak bude asi nejlepší když film vypnete a zapnete něco jiného. Celý film je vlastně takový dokument o ghetto life. Plus tomu také přidá ta trocha hořkého humoru! Za mě * * * * * a film putuje do mých oblíbených. ()

sutech666 

všechny recenze uživatele

Next motherFuckin' old school nigga shit. Film velmi podobný Boyz N The Hood (miestami až príliš), akurát je trocha surovejší (viac strelby). Samozrejme nechybajú lúpeže,bitky, važdy, tvrda reč, lowrider a všetko čo k tým špinavým uliciam patrí. Hlavný hrdina Caine Lawson ukončil highschool a chystá sa vypadnúť zo zavšivaveného gettha. Okolo seba má partu povalačov, ktorí robia iba problémy. Skúste hádať ako to dopadne... ()

Galerie (6)

Zajímavosti (5)

  • 37-ročný M. Brown zabil v roku 1994 majiteľa a predavača obchodu so zmiešaným tovarom. Pred zločinom povedal, že chce napodobniť vražednú scénu z tohto filmu. Za svoj čin bol popravený smrtiacou injekciou. (Raccoon.city)
  • Z filmu byla vystřihnuta scéna vězeňské vzpoury, aby se vyhnulo přístupnosti NC-17. (Hal_Moore)
  • Slovo "fuck" ve filmu zazní 300krát, což je 3,09krát za 1 minutu. (Dixxx)

Reklama

Reklama