Sledujeme hlavní hrdinku, feministku, která nevěří v zamilovanost, zejména v heteronormativní lásku, ale pak se zamiluje.
Prom Pact se odehrává na vrcholu plesové sezóny. Středoškolačka Mandy (Peyton Elizabeth Lee) a její nejlepší kamarád a outsider Ben (Milo Manheim) jsou obklopeni plesy na téma 80. let. Mandy však upírá zrak k jinému cíli: ke svému životnímu snu studia na Harvardu. Když zjistí, že její přijetí bylo odloženo, je odhodlaná udělat cokoli, aby se dostala z čekací listiny, i kdyby to znamenalo požádat o pomoc člověka, kterého nesnáší – populárního sportovce Grahama Lansinga (Blake Draper), jehož otec je vlivný senátor a absolvent Harvardu. Jakmile začne Mandy Grahama doučovat, začne si uvědomovat, že je v něm víc, než si myslela, a že život je možná i o něčem jiném, než jen o Harvardu.
(tribican)

DDCC

Aspoň to jedno procento tady přidám, abych filmu pomohl. Krásný příběh o tom, že život není jen bezbřehé hnaní se za vzdušnými zámky. Jako velký fanda všech DCOM navíc musím říct, že toto byl by far jeden z nejlepších Disney Channel filmů,  který jsem kdy viděl. Rozhodně má až kino-ambice. Za mě asi 9/10 v rámci žánru. Dostupné na Disney+, ale jen s titulky. Na televizi si Disney v Česku netroufl. ()

Aljak

Aj keď to bola v podstate typická atmosféra amerických "high school movies" spojených s maturiťákom, bolo to napokon vcelku svieže, vtipné a príjemné. Všetko išlo podľa schémy konfrontácie sveta outsiderov a populárnych školských hviezd. Trochu mi to pripomenulo A Cinderella Story (s Hilary Duff), ale tu sme mali inšie postavy, ktoré boli tiež zaujímavé, a čo je dôležité - tak po dialógovej stránke to bolo naozaj vydarené. Mandy a Ben ma proste bavili. Len škoda tej očakávanej klišovitosti, bez ktorej by to však asi nebolo ono. 3* ()

silentname

Na to, že ide o projekt Disney Channel je "Prom Pact" celkom okey. Pôsobí to na mňa ako slabšia verzia "The Kissing Booth", no hlavná myšlienka je tentokrát trošku iná. Pre tínedžerov ide o dobrú myšlienku, no videli sme ju spracovanú toľkokrát, že je ťažké povedať, či to príde niekomu nejakým spôsobom zaujímavejšie. Predierame sa počas filmu cez veľkú dávku klišé a scénok, ktoré poznáme už úplne naspamäť a neprinášajú nič nové. No priateľstvo medzi našimi hrdinami Mandy a Benom je spracované dobre a aj ostatné postavy sú tu celkom okey. Nedá sa povedať, že ide o výraznejší prevrat v tvorbe Disney, ale pokiaľ ste práve prišli na strednú školu v Amerike a nikdy v minulosti ste žiadny film s podobnou tématikou nikdy nevidel, možno by vám to niečo dať mohlo. V jadre nie je vo filme nič, čo by som vyslovene ohodnotil negatívne, no nemá to v sebe ani niečo výraznejšie pozitívne. Najväčšie plus je asi to, že napriek tomu, že to produkoval Disney Channel, produkcia je celkom na úrovni a film aspoň vyzerá, ako keby sme sa dočkali niečoho, čo bolo pôvodne plánované trošku väčšie. A je tu Margaret Cho, ktorá je asi najlepšia postava celého filmu a jej scénky sú aspoň reálne vtipné. Na pár momentkách som sa zasmial tiež a minimálne oceňujem snahu tvorcov to urobiť kompetentne. Hodnotenie: B- ()

Marze

Takova teen klasika romcomu osmdesatek, kterym dodava moderni prvky.Neatakuje to hranici jinych lepsich teen filmu jako Lady Bird (2017), Sprtky to chteji taky (2019), Osma trida (2018) nebo Plan B (2009). Ale pokud na to mate naladu, je to lehka konzumni zabava, zvlaste kdyz znate filmy, kterymi se tento inspiroval. Hrdinka uz neni typicka americka pohledna blondynka jako drivejsi symbol Ameriky, kterou uz dnes na ulicich ve statech prakticky nepotkate, ale dnesni typicka zmutovana Americanka, jako kdyby spolu meli deti cinsky prezident Si - Tin - Pching a americky Biden. Film je zameren na platonicke kamaradstvi obou s poselstvim zijte v tomto okamziku. ()

Anet21

⚪Schematická, nudná teen romantická žánrovka, ktorá je vo svojej podstate úplne neškodná, no na druhej strane je otázne, či vôbec dnešná mládežnícka vrstva má záujem o tieto detinské naivné filmy, v ktorých ide o prerod hrdinky, zistenie kým je/nie je, prípadne bude a kto sa jej páči, keď má dnes každé, aj malé dieťa prístup a prehľad o veciach, o ktorých by radšej nemalo.⚪Na pomery platformy Disney Channelu asi fajn výtvor, ktorý je ale tak obyčajný po všetkých stránkach a motívoch prežitý, až to bolí. Zaujímavé sú aj tie nutné klauzuly, kde skoro každý pár je rasovo zmiešaný, aby sa predsa niekto nemohol uraziť a hlavná hrdinka je už v malom veku premúdrená feministka.⚪ ()