Policista Wes Block vyšetřuje zákeřné vraždy mladých žen. Sám žije podivínsky a v noci vyhledává prostitutky, které neodmítají perverzi. Netuší, že je součástí vrahova dokonalého plánu a důkazy, nalezené na místech činu, čím dál víc směřují proti němu. Smyčka se pomalu, ale jistě utahuje, aby si vybrala svou další oběť... (oficiální text distributora)

Rodin

Film plný temné a hutné atmosféry bohužel nic jiného nenabízí. Tohle nebylo Clintovo zrovna nejšťastnější období a na tom filmu je to znát. 60%. ()

donkocicak

Průměrný thriller 80.let, ze kterého víc nevykřesá ani sám Eastwood. V podstatě jde o něco podobného jako jsou filmy s "Dirty Harrym" z 80.let, jen hlavní postava detektiva tu má dvě malé děti. Zdatně zde ale Clintovi sekunduje Dan Hedaya, který je pro mnohé z nás "ten zlý z Komanda". Finále možná trošku přitažené za vlasy a scéna s utrženou rukou působí komicky, ale to bylo zřejmě bylo chtěné. Opdočinek na pondělní večer u televize, nic víc, nic míň. ()

Tiiso

Seč se Tuggle a ostatní snažili zřejmě co mohli, jejich vyprávění někde zhruba po dovu třetinách spadlo do průměrného žánrového "béčka", ve kterém samotný konec, ve kterém jsem byl svědkem bitky hlavního hrdiny mezi projíždějícími nápravami vagónů, dokonce vytvořil na mé tváři úsměv. Je to, ale škoda. Snímek měl začátek a kus děje hezky rozjetý; vyprávění se pohybovalo někde na pomezí temného thilleru a těžké detektvivky. Hodně tomu napomáhali dva aspekty: kdy jedním je kamenná tvář Clinta a druhá tmavé ulice New Orleans plné neřesti. Věřím, že kdyby tvůrci dokázali udržet načrtnutý rámec stylu vyprávění, dostal by se snímek o několik řádů výše. Ačkoliv těžko soudit, spousty diváků by tento vývoj také jistě strhlo. A to právě z důvodu pomalého a temného tempa příběhu. Ale mě poslední třetina snímku, která dosti změnila kurz a chytla laciný vítr do plachet, spíše zklamala a hlavně kvůli tomu posílám film do šedivého průměru. To u mě znamená, že film vyloženě nenazlobí, ale když ho v životě neuvidím, také se nic nestane. Clint Eastwood ve snímku podává svůj standartní výkon; své fanoušky rozhodně "nenaštve", dokonce v jednom záběru je vidět jeho úsměv, což považuji za vyjímečnost. Hudební doprovod průměrný, kamera a střihové "serepatičky" taktéž. Sice můžu spekulovat o tom, že kdyby film točil sám Eastwood mohl dopadnout lépe, ale to mě k ničemu nepomůže a na filmu to nic nepřidá. Tři hvězdy už tradičně za Clinta a zajímavý začátek. ()

Cinemagoer

Zdálo by se, že Stahující se smyčka bude obyčejná policejní kriminálka s Clintem. Leccos tomu napovídá–hl. postava policista Wes Block, který nejraději pracuje sám a vůči kolegyním má předsudky, dostane velký případ, musí totiž zastavit vraha lehkých žen. Jenže leccos je tu jinak. Wes není ranař jako Harry Callahan, jeden záporák jej dokáže pořádně zaměstnat po celý film. Navíc se Wes nebezpečně pohybuje mezi pochybnými lidmi, do nočních podniků nechodí jen vyšetřovat, ale nechává se svést dívkami, které přitahují i vraha. Nakonec je z toho thriller, který se žánrově občas odchyluje, když Wes přijde domů za dětmi nebo se snaží sblížit (tentokrát z milých romantických pohnutek) s vedoucí organizace bojující proti násilí na ženách. Noční honička na závěr dobrá, horší už bylo finální zúčtování. Vrah mohl být představen více a užší kontakt mezi ním a Wesem by také filmu prospěl. Silné tři hvězdičky, konkurence je zkrátka vysoká. ()

Tominko12

Klasická kriminálka, ktorá vyniká hlavne svojou atmosférou a postavou Clinta Eastwooda. Jednoduchý príbeh sériového vraha prostitútok, ktorý sa nakoniec bude snažiť dostať hlavnú postavu. Nenudil som sa, ale kratšia stopáž by filmu iba prospela. 65% ()