Šestnáctiletý teenager Michael, nadšenec počítačových her, se seznámí s hitem virtuální reality zvaným Brainscan. Tahle nejnovější hračka slibuje jedinečný zážitek ve sféře strachu a hrůzy. Prostřednictvím programového "cédéčka" se Michael ocitne v temném domě, kde objeví spícího muže. Děsivá hra končí v okamžiku, když chlapec neznámého muže probodne. Michael, ohromený děsivou vizí, procitá do skutečného světa. Jako zanícený fanoušek hororů je uchvácen novou hrou. Jeho radost se ovšem okamžitě změní na strašné trauma, když se ve večerních televizních zprávách dozví o vraždě spícího muže v blízkém domě... (Intersonic)

70s80s90s

Moja srdcovka. V roku 1995 som si vybral v obchode tuto vhs na desiate narodeniny, lebo ma zaujal popis na obale. V skole som chcel nasledne zalozit horror club a zacal som pit litre mlieka na posedenie. Furlong vs pocitacova hra. Vzdy som chcel mat izbu ako on v tomto snimku, co sa mi o cca 20r tak trosku aj podarilo :) Z kvanta becok od Intersonicu vytrcajuci skvost s depresivnou hudbou a celkovo pochmurnou naladou. Kto nevidel, nech urcite napravi. Odporucam s ceskym dabingom-ak zozeniete ;) ()

Anetussa

Jeden z nejvíce nedoceněných, ale přesto tak úžasných filmů co jsem kdy viděla. Je velká škoda, že se tohle v dnešní době už neocení, děj je originálně vymyšlený, herci jsou skvělý a soundtrack? To je prostě bomba. Nebyla by škoda remaku, film ho sice z mého pohledu nepotřebuje vůbec, ale pro zviditelnění by to nebylo špatný.... je prostě škoda že film nedostal tolik pozornosti ani na jeho začátcích. Já nikdy nebudu litovat že jsem zhlédla a doporučovala bych tak všem. Film miluju, maluju a opravdu si přeju, aby dostal větší pozornosti. ()

tXtX

Vynikajúca a originálna záležitosť. Viac než o horor sa skor jedna o sci-fi triler… nieco na spôsob Cronnenbergovej podivnej tvorby. Furlong super, Langella smrtelne vážny ale samozrejme na jednotku ako vzdy, no a T. Ryder Smith ako Trickster to zaklincoval. Aby sme tu ale nelietali iba v oblakoch, nejedna sa o najlepši film všetkých cias.. K absolútnej kultovke tomu proste nieco chyba.. a to “nieco” je lepší zaver. To je v podstate jedina vec, ktorá mi na filme mierne vadi a zaroven vec, cez ktorú sa nedokážem uplne na 100% preniesť, pretože na konci padne cela tajuplnost a krasne budovaná atmosféra uplne zbytocne do hajzlu. Akoby sa tvorcovia bali zariskovať, šokovať a ostat verní “hororovejsiemu” zakončeniu, a radsej to bezpečne a mozno aj trosku nasilu zahrali do outu na happy end. Ale nevadi, nic nie je dokonale. Brainscan je nieco ako Phantasm. Zvlastne, atmosferické, zaujimave, obcas napínavé, snové.. a ma to fantasticky ústredný motív. ()