Brainscan

Šestnáctiletý teenager Michael, nadšenec počítačových her, se seznámí s hitem virtuální reality zvaným Brainscan. Tahle nejnovější hračka slibuje jedinečný zážitek ve sféře strachu a hrůzy. Prostřednictvím programového "cédéčka" se Michael ocitne v temném domě, kde objeví spícího muže. Děsivá hra končí v okamžiku, když chlapec neznámého muže probodne. Michael, ohromený děsivou vizí, procitá do skutečného světa. Jako zanícený fanoušek hororů je uchvácen novou hrou. Jeho radost se ovšem okamžitě změní na strašné trauma, když se ve večerních televizních zprávách dozví o vraždě spícího muže v blízkém domě... (Intersonic)

Bloody13

Žádná pecka sice, ale v pohodě kousek to rozhodně je. Brainscan má svojí devadesátkovou atmosférou a vlastně i vizuální podobou rozhodně blíž k takovému Trávníkáři, než k zmiňovanému Fright Night. Co mě překvapilo, tak bylo celkem kvalitní obsazení. Kromě Langelly a Trickstera v podání J.T. Rydera tu totiž září i Edward "Connor" Furlong coby velký fanoušek hororu a metalu. Jeho sbírka Fangorie a různé plakáty fandu prostě potěší, nemluvě o technice v jeho pokoji. Jinak první půlka filmu fakt dobrá, druhá už sklouzne do monotónosti a závěr se dokonce promění v těžkou "light teenage" romanci se šťastným koncem pro všechny zúčastněný. Tohle si A.K. Walker, scénárista kultovní Sedmičky, mohl odpustit. ()

TheRaven

Brainscan je velmi sympatický počin a při jeho sledování si nejde nevzpomenout na Cronenberga (Videodrome a především Existenz), i když Flynnův snímek je mnohem přímočařejší, což ale nemusí být nutně na škodu. Od začátku všechno klape přesně, jak má a divák je do filmu vtahován stejně jak Furlong do „Brainscanu“. Ovšem závěr příliš nepotěšil. Celý film tak trochu shazuje a přisoudil mu takový význam či vyznění, které…je na pyču. I tak jsou to hodně slušné tři hvězdy (strašně rád bych dal čtvrtou, ale to asi bude muset počkat, až ze mě vyprchá to „závěrečné“ rozčarování - EDIT: a je to) a rozhodně mohu jen doporučit. ()

Shit

Tohle je starej dobrej sci-fi horor, kterej se sice nevyznačuje nějakou úplně mrazivou atmosférou, i když v některých částech se rozhodně objevuje, ale dokáže spíš diváka dokonale chytit takovou mysteriózností, kerá je tvořená zaprvé zajímavě podivným dějem, kterej na mě působil podobnou atmosférou jako třeba Donnie darko a ústřední nesmírně temnou a tajemnou melodií, kterou posléze vykrad Southland tales. Krom toho T. Ryder Smith jako Trickster je prostě absolutně božskej ()

J*A*S*M

Velmi příjemné překvapení. Ani nevím proč jsem čekal poloamatérský brak, místo toho jsem dostal příjemné (jakoby) osmdesátkové béčko. Jasně, je to spíš nenáročný horor pro mládež, totálně neškodný ... o nějaké "pure horror" atmosféře nemůže být řeč ... ale stejně jsem si to velmi užil. Zkrátka taková žánrová oddychovka, která by snad neměla nikoho urazit. Hlavní postava (mladý Furlong) je sympaťák a záporák Trickster taky (i když by mohl působit hrůzněji, je to spíš takový srandovní šáša :D). ()

choze

Po slibném rozjezdu se sympatickým teenagerem-hororovým fandou, který se jedné noci ve svém velmi útulně zařízeném doupěti namísto šmírování sličné sousedky vnoří do podivné hry, zavraždí (?) v ní člověka, který zemře i v realitě, a následně hrdinu navštíví excentrický Trickster a nutí ho hrát dál, to bohužel vyzní do ztracena. Další výlety do virtuálna jsou totiž jalové, až na opět trochu zlověstné finále, a vykecávající se Trickster postupně přestane bavit. Škoda, být to trochu nápaditější, napínavější a atmosféričtější a mohl to být fajn Videodrom/Existenz pro teenagery. Ale zase je to o dost lepší než Pyunova o rok starší Arcade. ()

• Skladba, ktorú si Trickster (T. Ryder Smith) pustí z CD nosiča, ktorý si aj sám priniesol, je "Welcome to this World" od skupiny Primus. (Real Tom Hardy)
  • Magazín Fangoria, v ktorom si Michael (Edward Furlong) a Kyle (Jamie Marsh) čítajú o hre, je skutočný. Jedná sa o číslo 95 publikované v auguste 1990. (Real Tom Hardy)