Brainscan

Scénografie:

Paola Ridolfi

Kostýmy:

Gaudeline Sauriol

Je to fakt dost úsměvný, leč atmosféra, osmdesátkovej béčkovej feeling v devadesátkovým filmu a super nechuťárny alá umírněnější Cronenberg vás vtáhnou do filmu jako ďábelsky komickej Trickster pařiče Michaela do smrtící hry. Námět je fajn, ztvárnění víceméně taky, je to zábava, a tak na detaily a předvídatelnost kašlu a Furlong...tomu jsem to věřila. "Death, death, death....part two."(18.9.2012)

Priemerný hororík so zaujímavým námetom, ktorému najlepšie "vypomáha" charizmatický Langella. Hlavne kvôli nemu sa oplatí pozrieť tento snímok. Spracovanie nie je zlé, ale má pár väčších múch - jasne predvídateľný záver či čiastočný atak na logiku (videohra, ktorá pracuje s mojou mysľou predsa "nesmíma" udalosti a dialógy iných postáv). Inak, postava Trickstera ma po čase začala iritovať.(3.6.2015)

Brainscan je velmi sympatický počin a při jeho sledování si nejde nevzpomenout na Cronenberga (Videodrome a především Existenz), i když Flynnův snímek je mnohem přímočařejší, což ale nemusí být nutně na škodu. Od začátku všechno klape přesně, jak má a divák je do filmu vtahován stejně jak Furlong do „Brainscanu“. Ovšem závěr příliš nepotěšil. Celý film tak trochu shazuje a přisoudil mu takový význam či vyznění, které…je na pyču. I tak jsou to hodně slušné tři hvězdy (strašně rád bych dal čtvrtou, ale to asi bude muset počkat, až ze mě vyprchá to „závěrečné“ rozčarování - EDIT: a je to) a rozhodně mohu jen doporučit.(19.9.2013)

Tohle je starej dobrej sci-fi horor, kterej se sice nevyznačuje nějakou úplně mrazivou atmosférou, i když v některých částech se rozhodně objevuje, ale dokáže spíš diváka dokonale chytit takovou mysteriózností, kerá je tvořená zaprvé zajímavě podivným dějem, kterej na mě působil podobnou atmosférou jako třeba Donnie darko a ústřední nesmírně temnou a tajemnou melodií, kterou posléze vykrad Southland tales. Krom toho T. Ryder Smith jako Trickster je prostě absolutně božskej(12.9.2008)

Velmi příjemné překvapení. Ani nevím proč jsem čekal poloamatérský brak, místo toho jsem dostal příjemné (jakoby) osmdesátkové béčko. Jasně, je to spíš nenáročný horor pro mládež, totálně neškodný ... o nějaké "pure horror" atmosféře nemůže být řeč ... ale stejně jsem si to velmi užil. Zkrátka taková žánrová oddychovka, která by snad neměla nikoho urazit. Hlavní postava (mladý Furlong) je sympaťák a záporák Trickster taky (i když by mohl působit hrůzněji, je to spíš takový srandovní šáša :D).(30.12.2012)