Brainscan

Scénografie:

Paola Ridolfi

Kostýmy:

Gaudeline Sauriol

Velmi příjemné překvapení. Ani nevím proč jsem čekal poloamatérský brak, místo toho jsem dostal příjemné (jakoby) osmdesátkové béčko. Jasně, je to spíš nenáročný horor pro mládež, totálně neškodný ... o nějaké "pure horror" atmosféře nemůže být řeč ... ale stejně jsem si to velmi užil. Zkrátka taková žánrová oddychovka, která by snad neměla nikoho urazit. Hlavní postava (mladý Furlong) je sympaťák a záporák Trickster taky (i když by mohl působit hrůzněji, je to spíš takový srandovní šáša :D).(30.12.2012)

Žádná pecka sice, ale v pohodě kousek to rozhodně je. Brainscan má svojí devadesátkovou atmosférou a vlastně i vizuální podobou rozhodně blíž k takovému Trávníkáři, než k zmiňovanému Fright Night. Co mě překvapilo, tak bylo celkem kvalitní obsazení. Kromě Langelly a Trickstera v podání J.T. Rydera tu totiž září i Edward "Connor" Furlong coby velký fanoušek hororu a metalu. Jeho sbírka Fangorie a různé plakáty fandu prostě potěší, nemluvě o technice v jeho pokoji. Jinak první půlka filmu fakt dobrá, druhá už sklouzne do monotónosti a závěr se dokonce promění v těžkou "light teenage" romanci se šťastným koncem pro všechny zúčastněný. Tohle si A.K. Walker, scénárista kultovní Sedmičky, mohl odpustit.(21.8.2013)

Hi-tech horror s Edwardem Furlongem a chlapem s pololatexovým obličejem v hlavní roli? To zní jako průser. Po dlouhém chození okolo horké kaše ´sem ale ani já neodolal a došel k následujícímu Když se poprvé rozezněl hlavní motiv George S. Clintona, hnulo to se mnou v křesle. Tak laciný a jednoduchý, přesto svěží a nápaditý. A záhy ´sem si uvědomil, že tak funguje i celý film. Brainscan je vlastně nová počítačová hra slibující opravdu děsivý a nepříjemný zážitek, tudíž neunikne pozornosti šestnáctiletého Michaela, nadšeného čtenáře Fangorie a fanouška horror filmů. Po spuštění hry se Michael ocitá v domě neznámého muže, kterého má zavraždit a brutálně zohavit. Je hrou nadšen. Tedy aspoň do chvíle, než se dozví o brutální vraždě, která byla spáchána jen o pár bloků dál a naprosto identickým způsobem. A právě v té chvíli se na scéně objevuje tajemný Trickster, osoba, která je za celý Brainscan zodpovědná. A právě v té chvíli začíná opravdová zábava, která nepoleví až do poslední minuty. Co na tom, že příběh má pár hluchých míst. Jeho nápaditost, občasná naivita, vtip a dokonce i Furlong(!) vám to vynahradí. Určitě to tedy riskněte. Věřím, že Brainscan nezklame.(1.11.2005)

Myslel jsem, že jde o sci-fi a on se z toho vyklubal prvotřídní horor. Michael miluje horory i hororové hry a jednoho dne si objedná hru Brainscan. Záhy se ocitá v kolotoči vražd, ze kterých není úniku a které mají skončit smrti jeho tajné lásky Kimberly. A ďábelský Trickster, který se zjeví spolu se hrou se jen dobře baví, zatímco kolem Michaela se stahuje policejní síť. Perfektní gradace, skvělá atmosféra, 80kový feeling (ale místo synthpopu nám tu hraje metal) a hlavně skvělý nápad tvoří dohromady výborný horor. Ostatně John Flynn má na svědomí sice okoukané, ale výborné filmy jako Kriminál nebo Nemilosrdnou spravedlnost, takže zas takové překvapení to není.(26.4.2010)

Je zvláštne, zábavné aj poučné sledovať staršie filmy - o tom, čo by mohla dokázať výpočtová technika - dnes. Počítačová hra sa tu stáva realitou, virtuálny sprievodca sa zhmotňuje a zdá sa, že je to zlý radca a diabol-pokušiteľ. No skôr ako horor či sci-fi je Brainscan príjemný film o dospievaní a hľadaní vlastnej identity, o prvej láske, o nájdení odvahy a sebavedomia.(17.7.2014)