Reklama

Reklama

Daisy Jones & the Six

(seriál)
  • USA Daisy Jones & the Six
Trailer 1

Epizody(10)

Obsahy(1)

V roce 1977 jsou Daisy Jones and the Six na vrcholu. Pod vedením dvojice hvězd Daisy Jonesové a Billyho Dunnea se kapela vyšvihla z bezvýznamnosti ke slávě. Po vyprodaném vystoupení v Soldier Fieldu v Chicagu se rozhodli skončit. Nyní, o desítky let později, se členové kapely rozhodli odhalit pravdu. Toto je příběh o tom, jak se ikonická kapela na vrcholu slávy rozpadla. (Prime Video)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (24)

Streeper 

všechny recenze uživatele

Knihu jsem sice nečetla, ale koukala na mě všude v knihkupectví a jelikož jsem jí nečetla a už vyšel tento seriál, musela jsem se na to podívat. Příběh není nic originálního, jedná se o klasický love story trojúhelník, který je ale doplněný o skvěou hudbu a život v začínající úspěšné kapele, což to trochu oživuje. Kvalitě seriálu rozhodně dopomáhají herecké výkony, hlavně Riley Keough byla božská, má naprosto nádherný hlas a není divu, když je to vnučka Elvise Presleyho. Hezky se na to koukalo a bylo zajímavé vidět cestu kapely a zároveň sledovat  problémy, tajejmství a závislosti jednotlivých členů. ()

incognito 

všechny recenze uživatele

Miluju knihu a miluju i minisérii! Sedmdesátkový look. Drogy, sex, rock&roll! Všechno co od toho čekáte taky dostanete. Pravda, rozjezd je trochu pomalejší, ale to nic nemění na tom, že se to potom rozjede a samotné finále je pořádně hutné. Ano klidně by se dva díly daly vyhodit. Ale i tak jsem si každou minutu ve společnosti Daisy a všech z The Six užíval. ()

Reklama

Terka_127 

všechny recenze uživatele

Samotný příběh - kniha, kterou jsem před lety četla - je fenomenální. Spisovatelka Taylor Jenkins Reid je geniální spisovatelka. Píše fantaskní příběhy o neexistujících celebritách, jejich životech, jejich vzestupech a pádech. A právě moje první kniha od ní byla Daisy Jones and The Six a doteď nemůžu uvěřit, že to je celé vymyšlené. Dlouho jsem googlila a furt nevěřila. Texty písní jsou dokonalé, alespoň úryvky v knize ukazovaly, jaký potencionál to je, a seriál to jen potvrdil. Skvělá Reese Whiterspoon to nevzdala a její bookclub to potvrdil - ano má bookclub a občas tam najdete úžasné kousky jako právě Reid. Rozhodla se po přečtení knihy, že tomu dá i obraz! Upřímně nevím, nedokážu si představit, jaké to je vidět to bez přečtení knihy a očekávání, jaké jsem měla. Ale poprvé v životě jsem koukala na film napsaný podle knihy - z mé oblíbené knihy - naprosto beze strachu. Od začátku jsem věděla, že to bude pecka. Už jen obsazení! Sam a Riley! Líp najít hlavní představitele nemohli. Takhle trefené nebyly snad ani postavy Harryho Pottera. A bacha! Opravdu utvořili kapelu, opravdu hráli před živým publikem - aby to bylo autentické a věděli, jaké to je. Po premiéře v USA dokonce fanoušci chtěli tu kapelu a já se jim nedivím. Šla bych na ně z fleku! Prosím ignorujte recenze typu - typický milostný trojúhelník, nic převratného, seriál o kapele no a... NE! Všechno špatně! Tohle je dokument o neexistující kapele, která byla na přelomu 70. a 80. let nedosažitelná. Vyprodávala haly po celých státech, měla platinové desky, měla svoje number one! A stejně jako jiné kapely, měla i tahle svoje démony - drogy, láska, alkohol, ale taky touhy, slávu a nedosažitelné sny. Příběh, který se klidně mohl odehrát v jakékoli kapele té doby. Co si budem! Alkohol, sex, drogy a rocknroll byl na denním pořádku slavných lidé té doby. Užijte si ten příběh a tu hudbu plnými doušky! Vraťte se v čase a zamilujte se do rocknrollu. Já si jdu Daisy Jones a The Six přečíst zas a znova ;-) ()

nineweh 

všechny recenze uživatele

Kniha nebyla bůhvíjaký zázrak, a i seriál je v první polovině zdlouhavá nuda, herecké výkony dost nepřesvědčivé (Sam Claflin je prostě na roli teenagera už moc ošlehaný) a děj rozbředlý, ale zhruba v šestém díle se to rozjede a závěr už je absolutní paráda (v roli staršího Billyho už je Sam Claflin špičkový a za výkon v posledním díle bych ho nominovala na všechny ceny.) Škoda jen, že tvůrci oproti knize udělali některé změny, které podle mě nedávaly moc smysl (původní člen kapely, Teddyho smrt, závěrečná konfrontace mezi Daisy a Camilou - to všechno v knize vyzní jinak) a ubraly z příběhu hodně silných momentů, které se bohužel nepodařilo nahradit jinde. Takže dojmy takové smíšené, ale už kvůli tomu poslednímu dílu jsem ráda, že jsem vydržela do konce. ()

Pajky3 

všechny recenze uživatele

Knihu jsem nečetl, ale trailer mě zaujal a byl jsem zvědav na příběh téhle fiktivní skupiny ze sedmdesátek.  Jde o sondu do 70. let a hudebního průmyslu se vším, co k tomu patří. Drogy, nekonečné party, sex a samozřejmě ani hudba nesmí chybět. Je to udělané jako dokument, kdy starší verze postav vzpomínají na to, jak to bylo. Pomalu se to rozjíždí, sleduje to vzestup kapely a docela dlouho trvá než se Daisy ke kapele připojí. Tím samozřejmě přijde úplně jiná dynamika a hlavně drama mezi ústřední dvojicí. Asi to k nim patří, ale měl jsem problém s tím, že hlavní postavy mi nebyly moc sympatické a nemohl jsem si je oblíbil. Navíc Sam Claffin už vážně neprojde jako teenager zakládající kapelu, sice to vyváží, že jako otřískaný Billy, co si prošel léčebnou je perfektní. Čekal jsem, že pád kapely bude o něco drsnější a dramatičtější. Trošku mě zklamal úplný závěr, který jsem nečekal a který se tomu snaží dát pozitivní tečku. ()

Galerie (279)

Zajímavosti (6)

  • Než začalo natáčení, herci odehráli mini koncert své fiktivní kapely pro nic netušící dav, aby se dostali do svých charakterů a zažili, jaké to je být pěvecké hvězdy v realitě. (mikki089)
  • Riley Keough hraje hlavní hrdinku Daisy Jones, rádoby zpěvačku a rockovou hvězdu. Ve skutečnosti je Riley vnučkou Elvise Presleyho, známého jako krále rokenrolu. (mikki089)
  • Uvedení seriálu provázelo vydání alba „Aurora“, které obsahuje repertoár fiktivní skupiny a které pro účely seriálu v duchu sedmdesátkového rocku složili současní písničkáři a producenti. (raininface)

Související novinky

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

31.12.2023

Blíží se konec roku, a tak opět nastal čas na bilancování toho, které filmy a seriály z letošní produkce se umístily nejlépe v ČSFD žebříčku, jehož podoba není ovlivněna ničím jiným než celkovým… (více)

Reklama

Reklama