Reklama

Reklama

Epizody(10)

Obsahy(1)

V roce 1977 jsou Daisy Jones and the Six na vrcholu. Pod vedením dvojice hvězd Daisy Jonesové a Billyho Dunnea se kapela vyšvihla z bezvýznamnosti ke slávě. Po vyprodaném vystoupení v Soldier Fieldu v Chicagu se rozhodli skončit. Nyní, o desítky let později, se členové kapely rozhodli odhalit pravdu. Toto je příběh o tom, jak se ikonická kapela na vrcholu slávy rozpadla. (Prime Video)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (15)

nineweh 

všechny recenze uživatele

Kniha nebyla bůhvíjaký zázrak, a i seriál je v první polovině zdlouhavá nuda, herecké výkony dost nepřesvědčivé (Sam Claflin je prostě na roli teenagera už moc ošlehaný) a děj rozbředlý, ale zhruba v šestém díle se to rozjede a závěr už je absolutní paráda (v roli staršího Billyho už je Sam Claflin špičkový a za výkon v posledním díle bych ho nominovala na všechny ceny.) Škoda jen, že tvůrci oproti knize udělali některé změny, které podle mě nedávaly moc smysl (původní člen kapely, Teddyho smrt, závěrečná konfrontace mezi Daisy a Camilou - to všechno v knize vyzní jinak) a ubraly z příběhu hodně silných momentů, které se bohužel nepodařilo nahradit jinde. Takže dojmy takové smíšené, ale už kvůli tomu poslednímu dílu jsem ráda, že jsem vydržela do konce. ()

choze 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

První tři díly bych srazil do jednoho, ale jakmile se poprvé potká Billy s Daisy, sviští to už bezchybně až do konce. Normálně by mě takhle pubertálně rozervané hlavní postavy hýčkající si svou rozervanost a marně kolem sebe kroužící jako v telenovele štvaly, ale jejich představitelé je opatřili takovým osobním kouzlem, že si mě rychle získaly. Perfektně zhmotněná vzájemná vášeň i nenávist na pódiu. Po Boyleově Pistol další sedmdesátková hudební seriálová pecka. ()

Reklama

Streeper 

všechny recenze uživatele

Knihu jsem sice nečetla, ale koukala na mě všude v knihkupectví a jelikož jsem jí nečetla a už vyšel tento seriál, musela jsem se na to podívat. Příběh není nic originálního, jedná se o klasický love story trojúhelník, který je ale doplněný o skvěou hudbu a život v začínající úspěšné kapele, což to trochu oživuje. Kvalitě seriálu rozhodně dopomáhají herecké výkony, hlavně Riley Keough byla božská, má naprosto nádherný hlas a není divu, když je to vnučka Elvise Presleyho. Hezky se na to koukalo a bylo zajímavé vidět cestu kapely a zároveň sledovat  problémy, tajejmství a závislosti jednotlivých členů. ()

ER 

všechny recenze uživatele

Fiktivní příběh, ale tak skvěle natočený, že jsem nemohl od něj odtrhnout oči. Uvěřitelnosti příběhu pomáhá i zachycení proslovů na kameru, mnohdy jen výrazu ve tváři a také vytvoření songů na míru seriálu, které vyšly na LP Aurora a drží se na prvním místě žebříčku v USA. Kdo nezažil 80. léta, tak ať se na tohle dílo podívá, nádavkem k tomu dostane love story o zapovězené lásce a finále, kde nezůstane oko suché. Jen je trochu znát, že tvůrci částečně odstoupili od dramatičtější polohy knihy a hlavně vztah mezi Daisy a Billym nebyl tak vyhrocený. Kniha získala prestižní ocenění Goodreads Choice Awards Best Historical Fiction a seriál si pro nějakou cenu přijde také, to jsem si jist. ()

Warhorr 

všechny recenze uživatele

Jeden z těch seriálů, který Vás možná nechytne hned od prvního dílu ale postupně si buduje své kouzlo, které vrcholí na samotném konci. Děj je točen formou jakéhosi dokumentaristy za kamerou, který kapelu, respektive její jednotlivé členy, a lidi kolem ní, zpovídá o mnoho let později, a zjišťuje, jak všichni vzpomínají na své prvopočátky, jak to vše začalo, na dlouhou a trnitou cestu, kdy je nikdo neznal, až na vrchol žebříčku slávy, kdy se jich nemohli fanoušci nabažit. Jasně, je to taková klasika, je tu alkohol, drogy, problémové vztahy, vztahy s rodinou apod. Jenže je to prostě tak perfektně natočený, že se časem od toho neoprostíte a jedete už v díl za dílem. Tahákem jsou samozřejmě oba frontmani, jak Billy, tak Daisy. Není to jako oheň a voda, je to oheň a oheň. Dva trdohlavci, jenž se neustále dohadují, hádají, handrkují, nerozumí si. Můžou si však dovolit být jeden bez druhého ? Výborné tu jsou však i ostatní postavy, není tu nikdo, kdo by mě nebavil nebo vyloženě štval. Casting dopadl taky na jedničku - Suki a Camila top, pořádný kočky a potěšil samozřejmě i Timothy. Písničky sice pro mě nebyly úplně chytlavý a můj šálek kávy, ale jedna by se našla, už teď si ji pořád broukám v hlavě. Tady už ale záleží na vkusu každého. A ten závěr ? Exploze emocí, kdy jsem byl totálně vyšťaven, rozsekán a roztrhán na tisíc kousků. Překvapení roku, výjimečný seriálový počin, hudební drama říznuté s romantikou s výbornými hereckými výkony, krásnými herečkami, atmosférou a vizuálem 70.let USA. Lepší hudební seriál jsem zatím neviděl. Už zbývá než jen držet palce Riley a Samovi, ať utrhnou nějakou tu cenu. ()

Galerie (279)

Zajímavosti (6)

  • Riley Keough hraje hlavní hrdinku Daisy Jones, rádoby zpěvačku a rockovou hvězdu. Ve skutečnosti je Riley vnučkou Elvise Presleyho, známého jako krále rokenrolu. (mikki089)
  • Herec Sam Claflin (Billy) zpočátku své hudební zkušenosti přeháněl. Po trapném konkurzu, kdy Claflin nadále bojoval o získání role, využil herec pandemie covid-19 a spolupracoval s hudebními trenéry na zlepšení svého výkonu. Změna v jeho pěveckém rozsahu od konkurzu k natáčení byla popsána jako „dramatická“. (mikki089)
  • Než začalo natáčení, herci odehráli mini koncert své fiktivní kapely pro nic netušící dav, aby se dostali do svých charakterů a zažili, jaké to je být pěvecké hvězdy v realitě. (mikki089)

Reklama

Reklama