poster

Nezvaný host

 • USA

  To Gillian on Her 37th Birthday

 • Slovensko

  Nepozvaný hosť

 • Slovensko

  Gillian k 37. narodeninám

Drama / Romantický

USA, 1996, 93 min

Scénář:

David E. Kelley

Kamera:

Tim Suhrstedt

Hudba:

James Horner

Producenti:

Marykay Powell

Scénografie:

Linda Pearl

Kostýmy:

Deborah Lynn Scott
(další profese)
 • mandes

  rozpočet : ? tržby americke : $4,189,233(28.1.2007)

 • Gemini
  **

  Co vaší hlavě nebo srdci nebo něčemu jinému řekne, že tohle už není jenom film, nějaká zvukově obrazová výplň vašeho času, ale něco víc? Prožitek přenesený na plátno, záležitost s vnitřní silou, kouzlem osobnosti, fluidem skutečnosti? Kde je ta hranice? Vždyť je tu Claire Danesová, Michelle Pfeifferová, Peter Gallagher, všechno kvalitní herci co to dovedou rozbalit tak, že na jejich výkon nezapomenete...přijdu na to někdy? Nevím, neznám, znát nechci. Co poznám, je jen fakt, že je tu pár scének, ze kterých užuž máte pocit, že se vás "to" dotýká, ale pak spadne Nezvaný Host zase do šedi a plochosti, lhostejno jak důležité životní okamžiky se právě podle scénáře odehrávají. A nic na tom nezmění ani nevýrazný James Horner.(21.4.2006)

 • vodkasesemte
  ***

  Debilnější název vymyslet nemohli. Nejdřív se na to aspon podívejte. To Gillian to her 37 - Free-for-all - Right amount - I have a court appointment. Jak je ta kurvička zvyklá všechno řešit přes soudy, protože sama nic nezmuže, i kdyby sebevíc chtěla - Tvl, co to je za svini zase? - Vy čubky potřebujete rozbít držku, abyste věděly, kde je vaše místo. Jak si vůbec dovoluje, kráva, na něj prskat a dávat mu rady u večeře? Faktem je, že píča nikdy nic sama nejlíp neví. To, že si otvírá hubu, je projevem slabé ruky, kterou má její manžel ala pantofel. A taky společnosti, která tydle emancipovaný kurvičky nechá rozhodovat. Vy svině nemáte nejmenší ponětí, co vás čeká. A vy zmrdi, co ty štětky nesrovnáte, dokud je čas, zaplatíte s nimi - Hes her father. You are no her mother. You are an aunt. An aunt who might to be more but still just an aunt (bezdětná píča) - Dobře jí to dal. To to trvalo. Nabízi se hned paralela s přehnanou ohleduplností chovatelu zvířat, kteří sami bezdětní mají podobnou starost o zvířata. - Just own beach - Přesně, děvky by se měly soustedit jen na to, aby chlapovi stálo za to se za nima otočit, nic víc. Když dozrajou, tak je naprskat, a oak znova, jinak jsou k ničemu, a jako starý furie zasouží někam zkopnout - Act of God. Nic moc, nechal bych se možná vykouřit - I know how to snap my finger, thank you very much (tudle miluju) - Just broach it to her naturally. Budeš na ni řvát? Musíš jí rozbít hlavu o zed, aby to pochopila. Svině - Hey have are you? Nice dress. Make any court dates? - Could I have a moment? Certainly. Tak to bys nedořekla, píčo. Možná bych tě vylákal nahoru do pokoje, a tam tě utloukl jako psa. Ne, utloukl bych tě v obýváku přede všema, aby to viděli - Na tohodle zoufalce se nedá dívat - Have an adult conversation, ty kurvo, před pár lety jsi neměla nejmenší právo rozhodovat ani o svém životě, svět byl ještě v pořádku, a dnes chceš kecat do života druhým? - Im sick of you barging into my life - Let me inspect you for tonsillitis - The I Am Woman sturt - Im safe cause men like you never do anything except sit on purches and watch things and say things - You want me kiss? - We were doing this Flirting thing - You were practically drooling at the beach - Im sure you have must have thought what it would be like - Jak si není jistej. Veškerá integrita v prdeli - You are carrying on an active relationship with your dead wife - Poetic bullshit - Well, Im hapy for you, Mr Happy, happy, happy - Tvl, ta je na ránu, kdyby jí dal jednu hned ráno, ušetřil by si starosti - I have to let be my mother dead - To je debilní zápletka - K těm přízemním prasatum? Tak to musíš bejt hodně v prdeli - Nedává to smysl. Přišla za ní, což potvrdilo jeho teorii, a pak se odstěhuje k psychotický krávě. Stejně si za to muže sám, když jim nerozkopal držky - Gets giddy every night splashing around with a ghost - And we both jealous bcs he has something se have never known - Thats the truth. We dont face that - LAURIE FORTIER(14.2.2017)

 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $4,189,233Tržby Celosvetovo $-(9.4.2010)

 • Swansea
  *

  O truchlení ze ztráty se dá natočit drama, romantické drama i komedie, ale setkávání s duchem či iluzí zemřelého musí mít právě toho "ducha" a propracovaný scénář.Takovými jsou třeba snímky Duch, Zrození nebo Opravdově, šíleně, hluboce. Nezvaný host je jen ubohoučkým stínem takovýchto filmů. A korunu této slaboduchosti nasadil naprosto příšerný až odpudivý Peter Gallagher.(13.10.2010)