Da jue dou

Revenge of the Dragons

Akční / Drama

Hong Kong, 1971

• Aky

Jako ukázka nadpřirozených fíglů bojových umění to asi funguje. Jako film je to zejména a o tom, že dal mu ránu, až se svalil.(17.8.2014)

K předchozím komentářům si dovolím připojit svou osobní poznámku v tom smyslu, že The Duel má jeden z nejchytlavějších začátků, co jsem od Changa viděla. Během necelých dvou minut přejde hlavní postava (Tang) hraná Ti Lungem z melancholické nálady v tetovacím "salónu" k bezstarostnému pošťuchování, čí spíše pohazování s kudlou s parťákem, aby se mezitím na scéně osudově zjevil David Chiang. Jeho detail vzápětí vystřídá celkový záběr na všechny tři figury v pusté ulici, mrtvolka, přes obraz se objeví nápis THE DUEL a k tomu začne znít hudba "Tak pravil Zarathustra". Jak na to může reagovat ubohá fanynka jako já jinak než podlehnutím?(31.3.2010)

Skvělý "basher" z dílny Changa Cheh. Můžete se těšit na celkem solidní příběh, parádní souboje na nože, gejzíry krve, věčně polonahého Ti Lunga a blazeovaně cool Davida Chianga... Nádhera. Mimochodem - je hodně znát, že mj. i tady se učil John Woo.(29.5.2008)

Klasika stylu "násilného kung fu" Changa Cheh je vybroušená do nejjemnějších fazet. Ti Lung a David Chiang jako drsní čínští rebelové...to je pro Evropana mocná výzva. A pro Evropanku výbuch extáze, zvlášť, když se může kochat Ti Lungovými kérkami na pažích.(4.9.2008)

Hongkonská gangsterka odohrávajúca sa niekedy v polovici 20. storočia s trojicou hviezdnych hercov - Čiang, Ti a Feng, za ktorými stojí režisér Čang. Klasika, ako sa patrí, hlavne súbojová...aj keď viac sa dáva priestor súbojom na nože a litrami krvi, než ozajstnému klasickému kung-fu. Aj keď má príbeh jasný priebeh, nejako ma nechytal. A tiež nemusím kravinky ako keď si navzájom pomáhajú nepriatelia, aby si to v závere, hoc jeden druhému viackrát zachránili životy, rozdali v epickom súboji.(1.8.2018)

• - Spoiler: Tang Jen Chieh (Ti Lung) ve filmu zabije na nože rovných 100 protivníků. (Epistemolog)