poster

Qun ying hui

 • Hong Kong

  群英會

 • Hong Kong

  Kwan ying wui

 • anglický

  Trilogy of Swordsmanship

Akční / Dobrodružný

Hong Kong, 1972

 • majo25
  ***

  Chýba žáner poviedkový, pretože film tvoria 3 poviedky, navzájom nesúvisiace, ale zato hviezdne obsadené. Prvá poviedka je komediálne ladená a aj keď opomeniem uťatý záver, až na duo Bolo Jeung a Jueh Hua nezaujala ma. Druhá poviedka o afektovaných prostitútkach bola (trápne) komediálna blbosť nehodná detailnejšieho rozboru. Záverečná poviedka je ďaleko najlepšia, nabitá súbojmi a podporená hviezdnymi menami ako David Čiang, Lung Ti, Ku Feng či opäť Bolo Jeung. Bolo netypicky v drobnej roli klaďasa.(13.7.2018)

 • MaedhRos
  ****

  Trilogy of Swordsmanship sestává ze tří variací na hrdinské motivy velmi rozdílných co do tónu a stylu, ale poměrně vyrovnaných co do kvality. První "Iron Bow" (režie Chang Cheh a Cheng Kang) je svižná hříčka o tom, kterak jedna kung-fu nevěsta (spolu se svou kung-fu máti) vyběhne s nežádoucím ženichem. Velmi otevřeně se hlásí k tradici čínské opery, a to jak prostřednictvím soundtracku a bojové choreografie, tak prostřednictvím charakterových typů a záměrně volených hereckých manýr. Asi nejkvalitnější je prostřední povídka "The Tigress" (režie opět Chang Cheh a Cheng Kang) o jedné chytré a okouzlující kurtizáně, která se z lásky ke generálovi vydá na trestnou výpravu proti hledanému banditovi. Je to výrazně ženský příběh plný okouzlujícího humoru, starosvětské romantiky a emocí - a vyšperkovaný velmi pěknou pointou. Třetí "The White Water Strand" už Chang Cheh režíroval sám a je to určitě znát - je to iron triangle film se vším všudy sakumprásk (svázaný David Chiang, odhalený Ti Lung, hrozná spousta krve, mrtvol nepočítaně a tak dál...) zhuštěný do cca půl hodinky času. Ačkoli na Changa nedám dopustit a jeho úžasné masakry zbožňuji, v tomhle případě musím konstatovat, že ten "nejchangovštější" příspěvek k trilogii je ten nejslabší - je v něm příliš málo invence a příliš mnoho rutiny. Vzhledem ke kvalitám dvou předchozích kousků je to dost škoda. Sečteno a podtrženo: "Iron Bow" - stylově čistá hříčka za 8/10; "The Tigress" - elegantní a naprosto odzbrojující babinec v čele s Lily Ho a rozhodně jeden z těch momentů v rámci produkce studia Shaw Brothers, který stojí za to zhlédnout i kvůli příběhu a dialogům - jasná 10. "The White Water Strand" - changovská rutina, která fanouška vysloveně nepohorší ani nezarmoutí, ale ze židle ho rozhodně nezvedne - 6/10. Jako celek Trilogy of Swordsmanship rozhodně stojí za to a ve sbírce žádného fandy HK klasiky by neměla chybět.(15.2.2010)

 • Epistemolog
  ****

  U Shaws bývalo zvykem točit jen jednou kamerou a na 'první dobrou'. V Trilogy of Swordsmanship (1972) točí rovnou čtyři zkušení borci. Zajímavý je i killcount: Mu Yu Ji (David Chiang), který ve filmu zabije 60 protivníků, Hsu Shi Ying (Ti Lung) měl na kontě 34 obětí a Xu Feng Ying (Li Chingová) se zastavila na čísle 27. Ve snímku si mimochodem zahrálo přesně 99 herců a bojovou koordinaci obstaral kmotrův klan Lau. Musím ještě zmínit bojového umělce a skladatele Frankieho Chana, kterému se OST vyvedl fest.(7.3.2016)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace