poster

Wu ming ying xiong

 • Hong Kong

  無名英雄

 • USA

  The Anonymous Heroes

Akční / Komedie

Hong Kong, 1971, 103 min

 • miklaras
  *****

  The Anonymous heroes je absolutní Chang Cheh zlatého období. David Chiang a Ti Lung v hlavní roli klasického violent kung fu filmu působí rebelsky od začátku až do bolestivého konce, krví se tu nešetřilo a je znát, že si všichni hlavní protagonisté bojové scény zatraceně užívali. Celý ten armádní rámec působí parádně a je vidět, že režisér byl původem voják, protože armádní mašinérii uměl vykreslit do detailů.9/10(22.9.2008)

 • Epistemolog
  ***

  Akční komedie se odehrává v době čínské občanské války počátkem 20.století. Do uniforem Cheh Chang oblékl známou dvojku Ti Lunga a Davida Chianga, kteří pomáhají Ku Fengovi ve vlaku propašovat velké množství munice a zbraní. Bojové scény měli na starost Lau Kar Leung a Tang Chia. V tomto ¨westernu¨ se více střílí a směje, takže nějákou propracovanou choreografii nečekejte. Fandové postřehnou mástra Bruce Tonga (Maršálův oficír) i akční režiséry Woo Ping Yuena a Yan Cheung Yuena (opilí oficíři). V bitce v kasínu jdou vidět akční choreografové Hsu Hsia, Danny Chow a Wong Pau Gei. Mezi bandity jsou další bojoví režiséři Fung Hak On, Lau Kar Wing a Shun Yi Yuen.(21.12.2014)

 • MaedhRos
  *****

  Lehkým krokem a příjemným tempem od usměvavého začátku k drsnému finále... "The Anonymous Heroes" mají balanc, styl i grády. Jeden z nejpovedenějších Changových filmů.(4.10.2009)

 • ladynka
  ***

  Většinu filmu je to poměrně bezstarostná podívaná, ale moje nadšení z ní brzdí lehkovážné až sobecké postavy, které dějem pohodově proplouvají bez ohledu na okolí (vlak). Samozřejmě tu hraje roli i moje nechuť k válečným snímkům obecně. Ke konci však nastoupí klasické krveprolití a hlavní postavy konečně začnou jednat zodpovědně a obětavě.(22.8.2010)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace