poster

Big Ben - Selská svatba (TV film)

 • Německo

  Der Bulle von Tölz - Bauernhochzeit

Komedie / Krimi

Německo, 1997, 95 min

 • Malarkey
  *****

  Epizoda, která mě naprosto odbourala. Zahajující scéna je třeba na jedničku s hvězdičkou. Nevěsta se probudí s mrtvým prasetem v posteli, následně najde na rynku zavražděnýho novomanžela a rozjíždí se kolotoč vyšetřování. Během něj se Ben několikrát vožere. Nemluvě o tom, že první příjezd k vraždě je lemován zničeným pletivovým plotem zdejšího zemědělce. Jede totiž k místu vraždy přímo z kalby a po silnici nejede úplně nejrovněji. Někdy v půlce dílu prohraje dokonce i auto v Zeleným svrškovi. Během celého dílu ho k tomu všemu špicluje i strážmistr Fajfr, kterej na něj práská u šéfový. Třeba to, že mu naměřil 4,5 promile a ještě po tom v pohodě odjel svým BMW…teda než ho prohrál v těch kartách…:-)(9.10.2017)

 • retrix
  ****

  Povedený německý seriál seriál, od kterého nelze čekat styl Horácia, Mac Taylora či Grissoma z amerických bratříčků Kriminálek od Jerry Bruckheimera. Detektivní pátrání je zde spojeno s komickými figurkami mezi něž patří hlavní představitel Big Bena,jeho maminka, prelát, policista Feifer či stavitel. Režie i scénáře jsou v některých dílech nadprůměrné jinde nevybočují z průměru. Nebýt Ottfrieda Fischera asi by mě seriál tolik nenadchl. Tento herec spolu s ostatními vnáší do seriálu své osobité charisma, které nelze opomenout.(8.2.2012)

 • Ej Hlemýžď
  ****

  Hodnotím hlavně docela slušný náboj suchého humoru(8.2.2012)

 • Stegr
  ***

  50% - Pro mě jsou na tom všichni Big Beni přibližně stejně. Průměrná podívaná, televizní seriálo-filmy, které jsem dříve v pátek na primě sledoval...(10.10.2007)

 • MikeCool
  *

  TV-film. Celkově slabší seriál se slaboučkými krimi díly. Obtloustlý mamiňáček Ben, řeší vraždy společně se svojí blízkou spolupracovnicí a někdy i za pomoci Benovy "vtipné" matky. Jak říkám, když dojde na humor, je to až trapně tragické a nepříliš sympatické. Prostě kriminálka pro starší věkovou kategorii, která tyto "slátaninky" má ráda a já jím to neberu. Každý máme hold svůj názor. Já si pamatuji, že jsem se na toto vždy díval s babičkou, ještě když jsem byl malý děcko. V tu dobu se mi to i líbilo, ale bylo to tím, že v té době mi každý cpal samé pohádky apod. No a tak jsem se vždy u babičky díval na kriminálky, abych věděl, že život není jenom pohádka.(12.11.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace