Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Malíř Jeff Goldblum se živil paděláním Modiglianiho obrazů, za svou poslední zakázku si však "vydělal" jen dva roky vězení. Po propuštění chce najít svoji přítelkyni, která mu prchla s balíkem peněz...  Malíř William Adams se svou přítelkyní Kate získali v Paříži z prodeje padělků Modiglianiho obrazu několik milionů. Kate s penězi odjíždí do USA, s tím, že za ní William přijede o několik dní později. Jen co Kate odjede, Williama zatkne Interpol. Po dvou letech strávených ve vězení se Willy vydělává na živobytí v losangelském čínském baru. Jednoho dne před barem uvidí Kate. Ta tvrdí, že jí z peněz nic nezůstalo, a vyčítá Willymu, že všechno je jeho vina. Evidentně ho ale vodí za nos, protože jezdí v drahém Ferrari, bydlí v přepychovém domě a bude se vdávat za bohatého mafiána Elliota Shana. Elliot navíc vlastní originál Modiglianiho... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (2)

monolog 

všechny recenze uživatele

Klasická krimi, ale spíš komedie, o padělání a záměnách obrazu. Jeff Goldblum jako zhrzený a podvedený milenec a podvodník, který se snaží z dávného podvodu získat svůj díl a moc se mu to nedaří. Zapletou se do toho různí bouchači, polda co vlastně není polda, obraz co není obraz a snoubenka, co nebude snoubenkou. A končí to hodně divně. Přišlo mi, že je to konec "aby se vlk nažral a koza zůstala celá", ale v tom horším slova smyslu. (Spoiler: ona si ho vezme a žijí spolu v Paříži, kde on prodává kopie, čti reprodukce, známých pláten z Louvru atd.) ()

(fjw) 

všechny recenze uživatele

Když jsem to tenkrát viděl, tak se mi to líbilo. Hlavně kvůli herecké účasti Jeffa Goldbluma. A místy je to docela vtipné. ()

Reklama

Reklama