Mladá žena se vdá za okouzlujícího prince. Místo rodinné idylky ji ale čeká boj o holý život, protože ji chtějí obětovat děsivému drakovi. (Netflix)

Fin_429

Na co sekala to dřevo? Proč ji ten drak nesežehl plamenem když mohl? Jaký význam tento snímek má? Jaký účel to má? Proč netflix netočí něco jiného než samoúčelný příběh, kteréhož jediný úděl je vydělat peníze? Film nebyl vždy jen médium. Především se jednalo o umění, za čímž si i stále stojím, že film je umění. Ovšem pokud do produkce budou putovat tak zbytečné film jako je Damsel, Rebel Moon nebo i Leo, ze škatulky zábavné médium se nikdy nedostaneme. ()

cernakus

Tak tohle se bohužel nepovedlo. Prvních 80 minut bylo kvalitní víno, aby to na posledních 30 minut zkazili jak nejlevnější krabičák. Vše co pracně budovali 3/4 filmu vzalo v poslední části za své a bylo to odfláklé generickým, nelogickým a veskrze americkým hovnem. Bohužel za to musím vzít 2 hvězdy a třetí beru za obligátní Buzflixáckou buzi-femi-negro propagandu. Přemýšlím jestli došla inspirace nebo prachy, ale nejspíše obojí. Škoda, ten potenciál tam byl obrovský. ()

cerdax2

Plusy - rozumna stopaz, neotrely namet a vcelku povedeny drak, ale zbytek je plny nesmyslu a scenaristicke lenosti a vykradani (treba "svetlusky" z Pitch Black). Jako kulisa k cisteni zeleniny ci hub to neurazi. :) Kladne body davam za to, ze se nedockate zadne LGBT pribuzne ci hrdiny neurciteho pohlavi. 50% ()

The_soloist

Z filmu je mi smutno, protože Netflix na to opět produkčně nemá.. Není to o hercích, není to o efektech, není to v hudbě a dokonce ani v efektech. Bohužel se opět potvrdilo, že pokud Netflix u sebe nemá silné tvůrce, nejedná se o anime nebo korejskou, norskou, německou nebo španělskou produkci... není možné vydat přelomové dílo. Opět se Netflix topí v průměrnosti, je to zhruba stejná nekvalita jako Enola Holmes nebo tucet dalších projektů. Bohužel v roce 2024 začínám poprvé cítit, že jim začíná ujíždět vlak. Už i Disney si uvědomilo, že neustálé woke prvky nelze donekonečna recyklovat a je nutné klást větší důraz na scénáře (Shogun). Damsel mohla být dámská verze Dragonheart, bohužel se tak nestalo a brzy zmizí do propadliště dějin. Millie Bobby Brown by se možná měla zamyslet nad svou Netflix smlouvou, protože brzy skončí Stranger Things a pod takovou produkcí nikdy nenatočí kvalitní film v červených číslech.. A přitom by se do takové role Lary Croft hodila více než kdokoliv jiný. škoda. ()

kacir

Rozprávka pre dnešné teenage publikum, hlavne teda pre to drsné, dievčenské. Netflix skratka nesklamal, bude pokračovať v tej svojej feministickej, multikultúrnej (negrica macocha? čo ti jebeee) propagande! Čudujem sa, že tam nebol žiadny buzerant alebo lezbická mudrujúca pizda (za to tá jedna hviezda), alebo niečo čo vlastne ani nevie čo je, ale má to najviac kecov. Dračica inak pekná. Len príbeh stojí za hovno, teda pre dospelých.. mladé dievčence budú mať mokro v gaťkách. Nám normálnym ľuďom, sa toto nebude páčiť. ()

Derseus

Po vizuální stránce super- kamera, efekt, kostýmy. Nevadí mi ani že většina filmu je vlastně hide and seek mezi drakem (dračicí) a princeznou. Možná je to jen můj pohled, ale hlavní problém filmu vnímám v tom, jakou roli má hrát Millie Bobby Brown (nar. 2004) - nezávislou, silnou feministku, na kterou se kdokoliv podívá a bude jí chtít následovat a poslouchat. Ve svých 19/ 20 letech na to zkrátka ještě viditelně nemá- charisma, tvář, ani herecké schopnosti. Emilia Clarke dokazala v mnoha scénách v Game of thrones , že to jde a stačilo jí i bezeslov stát,  se správnou hudbou v pozadí a nejednomu z přihlížejících vyskočila ,,husí kůži".  Millie má před sebou určitě slibnou budoucnost a zkušenosti (i z takto méně povedených) filmů jí posouvají. ()

ESNYR

Pokud jsem to pochopil správně - což asi ne - tak se ten princ, ženil asi tak 6x ročně ? Soudím podle těch asi 54 jmen co byly v jeskyni. No nic. Millie neumí hrát, todle poleno mi tam přišlo úplně zbytečně natlačené na sílu, kvůli jménu. Příběh je celý divný, půlka nedává smysl (ani když je to pohádka) a celý ten zádrhel je jak kdyby to vymyslelo dítě po přečtení Eragona. Něžná princezna seká dřevo, protože je v království asi jediná kdo umí obstarat oheň, král a královna klidně nechaj dcerku prvnímu hovadu i když tuší že to celé smrdí, království je plné hajzlů a šmejdů ..... Kdo tohle schválil ? Drsná drsňačka z drsňákovic si může podat ruku s Xenou, což docela jednoho zarazí když k tomu drsňáctví nevedou žádné náznaky - přechod z princezny v zabijáka je jako lusknout prstama (u Princezny nám alespoň ukázaly že má tréning ale tady prostě nic) Bonus je že to vypadá hezky, má to pohádkovou atmosféru a je do toho zapletený fantasy. Takže 2-3. Dám asi 3, přece jen se na to dívá líp než na spoustu jiných věcí. ()

mata77

Tento dobrodružný príbeh by sa žánrovo dal celkom ľahko prirovnať ku Kliatbe bratov Grimmovcov z roku 2005, lenže to by bolo trefné asi len čo sa atmosféry a drsného spracovania týka. Pretože tomuto príbehu chýba to správne morálne poučenie a to sa mi nakoniec zdá aj ako hlavný kameň úrazu. Naozaj veľký dôraz sa kladie na snahu o vykonanie krvilačnej pomsty hlavných postáv a táto myšlienka mi rezonovala v hlave aj po skončení filmu. Herecké výkony niektorých zvučných mien boli skôr sklamaním a role dostali len na zvýšenie sledovanosti. Vo filme vlastne ani nedostali dostatočný priestor na lepšie vykreslenie svojich charakterov. MBB, ktorá stvárnila hlavnú postavu, mala vo filme niekoľko zaujímavých momentov, všetko to ale bola tá istá úroveň, ktorú už predviedla v Stranger Things a preto musím konštatovať, že táto mladá herečka sa zatiaľ vo svojom umení ďalej veľmi neposunula. ()

Kytarka

S manželem jsme to nazvali Skyrim Creed - prostředí herní, nechybí drak, mlha, masky a občas někdo krásný... Předvídatelná pohádka, avšak napsaná napínavě, zrak prostě neodtrhneš a dokoukáš. ()

AndrewNewman

Vizuálne zaujímavá a sympaticky obsadená fantasy jednohubka. Ten feministický odkaz je v tom nesmierne cítiť, avšak pokiaľ sa je na čo pozerať, tak ma to neotravuje. ()

BLEEDER

Moje očakávania neboli priveľmi vysoké, no napriek tomu som bol z tohto filmu miestami príjemne prekvapený. Čakal som obrovskú nálož feminizmu, z ktorého by mi po dopozeraní prišlo nevoľno, no našťastie to nebolo nič prehrotené. Vizuál bol prekrásny a dej mal zopár svetlých zvratov, ktoré ma príjemne prekvapili. Tak či onak je film neskutočne predvídateľný a prvá pol hodina pôsobí trochu nudne, hlavne z toho dôvodu, že všetci dopredu vieme čo príde... Herecky to nebolo nič extra a nechápem obsadenie hercov do niektorých postáv, do ktorých sa podľa mňa vôbec nehodili. Najväčším problémom je za mňa samotná Millie Bobby Brown, ktorá síce mala zopár pekných scén, ale inak to bola slabota. Je cítiť, že celá kampaň filmu bola založená len na nej a na jej overrated kariére. ()

Sebule

Není to špatný film, ale taky bych to nenazval nějak výborným filmem. Určitě musím ocenit snahu o trochu temnější pohádku, drak byl skvělý, soundtrack taky, Ale celkově to působí moc uměle, příběh je vlastně jenom o tom, že Millie utíká před drakem a když už uteče, vrátí se zpět pro sestru a chystá pomstu. Neříkám, že námět je blbý nebo špatný, akorát by to chtělo něco víc, v jeskyni jsme viděli akorát draka, slimáky, krystaly. Ale scénář byl taky slabší, plno klišé, film se snaží podporovat feminismus, což se mu daří, ale nevím, jestli tak úspěšně. Na feminismu není špatně vůbec nic, ale scénář ze všech mužských postav vlastně udělal hlupáky, není tam ani jedna mužská normální mužská postava. Takže filmy o silných ženách ANO, ale s více vyrovnaností. Hodnocení: 6,5/10 ()

Tadas

Spokojenost. Klasický vzorec trochu drsnější pohádky (drak, princezna, záchrana, happy end). Millie opět skvělé herecké výkony a vizuál filmu i přes to, že je 90% virtuální, tak super :) ()

joszefcz

Normálně bych dal dvě hvězdy, je to taková klasická fantasy pro náctileté nic extra. Ale za odkaz ve jméně hlavní hrdinky tu jednu hvězdu přidám. ;) ()

PanJelen

A protože byla dračice vysoce inteligentní, skamarádili se a princezna si jí vzala domů. Jen mě zajímá, co tam ta potvora u nich v pustém kraji bude asi tak žrát, už moc poddaných jim tam také nezbylo. Nebo je to vegetarián, neboť své oběti jen mírně připaluje a nežere. V momentě, kdy nestvůra poprvé promluví, mi začínalo být jasné, že by film mohl skončit happyendem. Tady žádné hutné drama nečekejte, spíš takovou průměrnou pohádku a to je vlastně v pohodě. Millie je ok, ale koukat na ní půlku filmu jak po něčem leze a u toho heká mi přišlo zdlouhavé. Snad se nám jednou ukáže v něčem pořádném a přesvědčí mě, že není jen ta Jedenáctka ze Stranger Things. ()

Draconian

V podstatě striptýz Millie Bobby Brown a na pozadí nějaký fantasy příběh:-))) ne, dělám si srandu, i když Millie si velkou část filmu furt něco ze sebe trhá.  Zpočátku klasická pohádka, která se zvrhne do potemnělého fantasy. Chvilku to vypadalo skoro jak survival. Děj je velmi jednoduchý, ale srozumitelný. Ona pohádkovost mi nevadila a odpustil jsem i některé nelogičnosti. Potěšily vcelku temné momenty a samotná podoba draka. CGI je dnes hodně, ale drak se prostě povedl, včetně ohně. Rovněž hudba, atmosféra a vlastně to byl i solidní příběh. Párkrát jsem zakroutil hlavou, začátek byl nevýrazný, ale jinak tohle byla prostě prima zábavná fantasy. Popravdě jsem nějak nepochopil některé zdejší nářky a hejty. Mi přijde že v tom zas někdo hledal něco, co tam asi vidět chtěl, aby mohl nadávat. 75% ()