Reklama

Reklama

Masakr ve Waco

(seriál)
  • USA Waco: American Apocalypse
Trailer
USA, 2023, 2 h 22 min (Minutáž: 45–51 min)

VOD (1)

Epizody(3)

Obsahy(1)

Dokumentární seriál s dosud nezveřejněnými záznamy z útoku FBI na sídlo po zuby ozbrojené sekty. Tenhle incident z roku 1993 trval celých 51 dní a vyvolal velký rozruch. (Netflix)

Videa (1)

Trailer

Recenze (23)

Arkagas1989 

všechny recenze uživatele

Texas - Waco - 1993. David Koresh a sekta Davidiánů. 1,6 milionu nábojů a stovky zbraní, včetně granátů v objektu s dětmi. Když na místo přijeli federálové z úřadu o zbraních, strhla se přestřelka, při které se Davidiáni bránili proti devítkám kulometama a umřeli 4 agenti.  Následovalo obléhání objektu, které trvalo 51 dní, jehož účelem bylo dostat ven co nejvíc živých lidí. David nakonec poslal ven okolo 20 dětí a 2 ženy, pár obyvatelů se nakonec vzdalo dobrovolně, nicméně ani na obléhání tanky, nebo slzný plyn v budově nikdo nereagoval. Všichni byli odhodláni pro svého Boha - myšleno Davida.  A pak najednou snipeři od FBI zahlédli skrze puškomet v budově oheň. Na 3  místech najednou. Budova v plamenech, ale ven stále nikdo nevychází. Na místě jsou agenti ATF, FBI i národní garda. Koresh byl přesvědčený o tom, že dojde na válku mezi věřícími a pohany a tuto událost vyhodnotil jako ten okamžik. A tak místo aby se vzdal, uhořel ve svém sídle společně s dalšími 75 lidmi a z toho 21 dětmi.  V dokumentu se vyjadřují k tehdejším událostem nejen členové FBI a ATM, ale i bývalí obyvatelé Mount Carmel, kteří utekli, zpravodajové, kteří byli na místě i  sniper, který celou událost sledoval ze střechy.  Obrázek si tak udělejte sami. Jedná se třídílnou sérii, která ukazuje záběry, jaké ještě nebyly zveřejněné a když mluvila paní o tom, že sex s 12 letými dětmi není trestný, protože dle bible je člověk ve 12 dospělý, dala bych jí pěstí skrz pc. Na jejím pohledu je krásně vidět, jak uvažují lidi ze sekty a jak mají vymytý mozek.  "Když jsem s Davidem trávila noc, byla jsem vděčná, že konečně mohu být s Bohem sama. On to nedělal pro sebe, on to dělal pro mě, abych poznala jeho lásku a pochopení." Hnus velebnosti.  A nakonec snad jen pro neznalé - Davidiáni jsou odnoží Adventistů sedmého dne.  Moje hodnocení: 10/10 ()

SAINTS 

všechny recenze uživatele

Dokument sa mi páčil pre jeho prístup k zdrojovým materiálom - najmä svedectvá ľudí čo to zažili.. Svedectvá sú práve tým, čo z toho robí dobrý dokument. To čo sa stalo vo Waco bola tragédia na mnohých úrovniach. FBI a ATF boli asi rovnakí sociopati ako David Koresh. Kto by nariadil útok potom čo sa davidiani dozvedeli, že sa na nich chystá útok a výhoda prekvapenia bola preč? Veľkou chybou bolo aj zatknutie každého kto opustil areál a jeho poslanie do väzenia, takto sa predsa eliminuje šanca, že by niekto ďalší opustil areál. Nie je to majstrovské dielo, ale stojí to za pozretie. Nie je to ani jednostranné. Divák si môže vypočuť argumenty z oboch strán a posúdiť sám. Isté je, že Koresh nebol žiadny Mesiáš, ale skôr manipulátor a aj pedofil. Nasledovať ho mohli len hlupáci. Vo Waco sa veľa vecí pokazilo najväčším problémom bola nesprávna komunikácia. ()

Reklama

TheSpearCZ 

všechny recenze uživatele

Dobře zpracovaná třídílná série, která rozhodně potěšila díky autentickým záběrům a také faktu, že je dokument nestranný, protože prostor dostali lidé jak z řad FBI, tak i přeživší ze strany Davidiánů. Sám jsem o tomhle konfliktu doposud neslyšel, ale je zřejmé, že právě FBI ve spolupráci s ATF rozhodně pochybila, což zapříčinilo mnohem větší počet mrtvých. Člověk na to kouká a připadá mu to jako nějaká mise z Call of Duty, šílené, že to celé trvalo 51 dní. /65%/ ()

-bad-mad-wolf- 

všechny recenze uživatele

Nikomu nestranící dokument o boji militantní sekty (bo Texas, haha) a neméně militantních úřadů. Dostatečně výmluvný je moment, v němž tanky najíždí do dřevěných budov a zamořují je slzným plynem, zatímco z tlampačů zní "nestřílejte, toto není útok." "Koresh uměl zneužívat moc a dělal to. FBI uměla zneužívat moc a dělala to." ()

mm13 

všechny recenze uživatele

Nedal by som ani len 3*, ale je tu množstvo fakt unikátnych autentických záberov a sú skvele nastrihané. Lenže presne to je Netflix - vyhrabe z archívu nevídané, technicky to podá prvoligovo, ale čo sa výpovede týka, niet tu žiadnej, pláva sa na povrchu, schováva sa to za nestrannosť. Ale to je len blud a ilúzia, pretože byť nestranný a byť bezobsažný sú dve rozdielne veci a nechať prehovárať svedkov z oboch strán treba vedieť, iba ich natočiť nestačí. ()

Galerie (27)

Reklama

Reklama