Reklama

Reklama

Masakr ve Waco

(seriál)
  • USA Waco: American Apocalypse
Trailer
Dokumentární / Krimi
USA, 2023, 2 h 22 min (Minutáž: 45–51 min)

VOD (1)

Epizody(3)

Obsahy(1)

Dokumentární seriál s dosud nezveřejněnými záznamy z útoku FBI na sídlo po zuby ozbrojené sekty. Tenhle incident z roku 1993 trval celých 51 dní a vyvolal velký rozruch. (Netflix)

Videa (1)

Trailer

Recenze (19)

-bad-mad-wolf- 

všechny recenze uživatele

Nikomu nestranící dokument o boji militantní sekty (bo Texas, haha) a neméně militantních úřadů. Dostatečně výmluvný je moment, v němž tanky najíždí do dřevěných budov a zamořují je slzným plynem, zatímco z tlampačů zní "nestřílejte, toto není útok." "Koresh uměl zneužívat moc a dělal to. FBI uměla zneužívat moc a dělala to." ()

TheSpearCZ 

všechny recenze uživatele

Dobře zpracovaná třídílná série, která rozhodně potěšila díky autentickým záběrům a také faktu, že je dokument nestranný, protože prostor dostali lidé jak z řad FBI, tak i přeživší ze strany Davidiánů. Sám jsem o tomhle konfliktu doposud neslyšel, ale je zřejmé, že právě FBI ve spolupráci s ATF rozhodně pochybila, což zapříčinilo mnohem větší počet mrtvých. Člověk na to kouká a připadá mu to jako nějaká mise z Call of Duty, šílené, že to celé trvalo 51 dní. /65%/ ()

Reklama

mm13 

všechny recenze uživatele

Nedal by som ani len 3*, ale je tu množstvo fakt unikátnych autentických záberov a sú skvele nastrihané. Lenže presne to je Netflix - vyhrabe z archívu nevídané, technicky to podá prvoligovo, ale čo sa výpovede týka, niet tu žiadnej, pláva sa na povrchu, schováva sa to za nestrannosť. Ale to je len blud a ilúzia, pretože byť nestranný a byť bezobsažný sú dve rozdielne veci a nechať prehovárať svedkov z oboch strán treba vedieť, iba ich natočiť nestačí. ()

Warhorr 

všechny recenze uživatele

To tu máme zase jednoho převtělenýho spasitele. Když to není pojebanej mormon, tak je to fanatickej mesiáš. O Wacu už jsem něco málo slyšel a kdysi něco zkouknul, ale už je to nějaký pátek a tak to byla v podstatě premiéra. No a čuměl jsem jak buk. První díl rozhodně nejlepší a hodně to celé nakope. Na úvod jen pár slov a minut o sektě, pičusovi a už tu máme obléhání a válečnou zonu jako prase, s vrtulníky nad hlavou. Řežba jak v Call of Duty, totální masakr. Hlavně tu je použita tuna reálných záběrů díky novinářům, žádná cenzura, záběry na zraněné a mrtvé členy zásahovky, hukot. V druhém díle tempo docela upadne ale vzhledem k tehdejším okolnostem se to dá pochopit. Už to není o akci, jako spíš o vyjednávání dostat co nejvíce lidí a hlavně dětí ven. Třetí díl se v druhé půlce opět rozšoupne a vidíme finální útok s tanky, mazec. Konec je teda hodně krutej a smutnej. Divím se, že dokázali vydržet v onom sídle téměř dva měsíce. V dokumentu vystupují všechny důležité postavy - bývalý členové sekty, kteří dokázali přežít celé to peklo, vojáci ze zásahu, vyjednavači, pozůstalí atd. ()

rublik05 

všechny recenze uživatele

Dokumentární minisérie Masakr ve Waco má obrovskou výhodu, že obsahuje opravdu velké množství autentických záběrů a dobového materiálu. Z tohoto důvodu se opravdu vyplatí věnovat pozornost zejména prvnímu dílu, který je v tomto ohledu jednoznačně nejpovedenější. Zbylé dva díly už nemají takový tah na branku, zasloužily by si především svižnější tempo a prospělo by jim i osekání některých nezajímavých scén. Chválím i za určitou snahu o nestrannost, prostor zde dostaly obě strany konfliktu, díky tomu je dokument mnohem zajímavější. Za tento krok patří tvůrcům palec nahoru. Přestože se zejména vlivem poutavosti a tempu jedná spíše o lehce průměrnější počin, jeho autenticita mu v tomto směru hodně pomáhá. 6/10. ()

Galerie (27)

Reklama

Reklama