Přiznání

Tape

Priznanie

USA, 2001, 86 min

Stephen Belber (scénář, divadelní hra)

Maryse Alberti

Natočit hodinu a půl rozhovoru mezi dvěma a později třemi osobami tak, aby nenudil vyžadovalo velmi zručného režiséra, scénáristu a skvělé herce. Záměrně "amatérská" kamera, laciné prostředí, vytahování 10 let starého kostlivce ze skříně, přetvářky, vzpomínky a nakonec sladká pomsta... Vše působí dost skutečně a po většinu času měl děj na plátně mojí 100% pozornost.(21.6.2007)

Bylo mně potěšením sledovat Ethana, Roberta a Umu v jednom pokojovém hotelu a věřím, že na divadelních prknech by to musel být daleko ultrasilnější zážitek. Káždá z těch tří osobností nesla v sobě jednu bolest z minulosti a příchodem Umy se dostává celý ten zdánlivě nesmyslný rozhovor na úplně jinou úroveň, která začne být moc zajímavá. Škoda, že jsem neměla možnost vyslechnout si je v originále, možná by to můj celkový dojem zvedlo o level nahoru.(3.6.2015)

Klasický film postavený pouze na dialozích a hereckých výkonech, který se odehrává v jednom hotelovém pokoji.. Scénář teda nic moc, protože se zprvu řeší naprosto fádní a všední věci a posléze kdo a jakým způsobem s kým spal.. Takže nic moc záživného.. O poznání lepší je právě ta herecká stránka, protože díky tomu, co ze sebe trojka Ethan Hawke, Robert Sean Leonard, Uma Thurman (nikdo další tu nehraje) dokáže vymáčknout, tak od obrazovky nezdrhnete ;-)(30.6.2014)

Reziser Richard Linklater /Pred Usvitem, Pred Soumrakem, Pred Pulnoci/ natocil dost nudnui konzervacku s Ethanom hawkeom /mnou uz spominana trilogia/ a Umou Thurman /Pulp Fiction/. Nic sa dohromady nedeje, len sa tliacha do vetra, a Ganeshazial opat medziludske emocie a vztahy dostali neprirodzene vela priestoru. Herecke vykony dobre, ale aj tu som ich mal na haku : 51 %(25.8.2015)

• ic

Hmm... nezávislý film. Na celém filmu mě nejvíce potěšilo že jsem ho zvládnul shlédnout celý od začátku do konce a nepodlehl pokušení jít dělat cokoliv jiného. Napřed jsem si myslel že takový film si může udělat doma každý. Spoustu zbytečně zdlouhavých rozhovorů... ale po chvíli se to vše začalo zajímavě zaplétat, takže úplně každý asi ne... spíše každý druhý. Konec byl vtipný a vzápětí naskočily titulky a já byl rád že to mám konečně za sebou, až se mi z toho chtělo dát 2* ale objektivně to byla meganuda a navíc kamera lítala tak že epileptik by to nemusel přežít.(14.8.2006)

• - Film se nenatáčel v opravdovém motelovém pokoji, jak se často uvádí. Stephen Beatrice byl pověřen pečlivým sestavením co nejautentičtěji vypadající kulisy - výsledný "pokoj" tak obsahuje vybledlé obdélníky na zdi, které prozrazují chybějící obrazy, nebo záclonu vystříhanou podél klimatizace. (Morien)