Osmadvacetiletá umělkyně Mina zabloudí v rozlehlém, dosud neobjeveném lese v západním Irsku. Když Mina najde úkryt, ocitá se nečekaně vedle tří cizinců, které každou noc sledují a pronásledují tajemné bytosti. (Vertical Entertainment)

Trailer 1

jendAA365

Ouč tak v tomhle debutu vstupenku do první hororový ligy fakt nevidím, ikdyž by ten film moc chtěl. Ta story má ale natolik komplikovanou (místy nesmyslnou) mytologii, že se většinu stopáže jenom vysvětluje a málokdy se v tom děje něco doopravdy zajímavého. Nebavily mě postavy, nelíbil se mi monster design a namísto šoking finále je v tom jen víc a víc nekvalitního cgi. Samotnou koncovku jsem už doslova uzíval. Jeden z těch filmů, který se zprvu tváří, že v sobě skrývá něco fakt zásadního, ale ne, není to tam. 4/10 ()

rollman1

Výlet do lesa po Shyamalonovsku. Dcera dnes už kultovního režiséra přináší svůj debut a musím přiznat, že se nejedná o vůbec špatný pokus. Snímek vypráví celkem nápaditý příběh, opřený o zajímavou mytologii. Dobře se tady pracuje s napětím a postupným odhalováním onoho tajemna. Překvapila mě i atmosféra, která minimálně v první polovině tahá film hodně vysoko a postará se o největší peek celého filmu. Pak ale přichází polovina druhá, která přejde už do takového tuctovna, atmosféra se ztratí v rámci velkého odhalení a spěje se k nezáživnému konci. Svět, který je zde vytvořen se mi líbil. Odhalovaní záhady strážců, atmosféra a práce se zvuky taky. Zamrzí tak jen nevýrazné postavy a spadnutí řetězu v posledním aktu. Ostudu však dcerka tátovi neudělala a rozhodně jsem zvědav na její další projekty. 👍Zajímavý svět, první polovina je solidní atmosférická podívaná, odhalení je nečekané a děsivě zpracované, rychlé tempo. 👎Nevýrazné postavy, dějově to po první půlce ztratí na osobitosti i atmosféře. Konec zbytečně urychlený. ()

Triple H

Keďže Shyamalana mám stále tak nejako rád, debut jeho dcéry som vynechať nemohol, nech už má hodnotenie akékoľvek. Kombinácia The Village, The Witch a The Ritual, z ktorej cítiť vplyv otca a na ktorej vidieť, že skúsenejšia alebo možno sebavedomejšia a istejšia ruka by to celé dokázala takpovediac lepšie upratať. Ale to neznamená, že to je fail, film spĺňa čo má, nenudí, len to chcelo možno trochu viac dbať na detail, trochu sa pohrať s expozíciou a záver už bol možno priveľmi prekombinovaný a mohol sa držať skôr roviny "oblud dostal na prdel". A keby sa dej presunul viac do minulosti, možno by to malo väčší šmrnc, hoci potom by podoba s The Village alebo The Witch bola priveľká. Nebyť mena režisérky (alebo jej otca), tento debut asi zapadne na streame a do kín sa nedostane, každopádne objektívne to debut nie je zlý a ukazuje nejaký talent a cit pre atmosféru, len si tak hovorím či tomu aby film fungoval nepomohol aj pán otec ako producent. Ak to nie je ghost directing, slečna by mala podľa mňa ďalej skúsiť ísť do niečoho úplne iného, bez octovej podpory, čo ju poriadne preskúša. A potom možno príde niečo ešte lepšie. ()

Marcos22

Mytologický soft horor, tak jak to máme u Shyamalanů rádi. Celovečerní prvotině dcery v Hollywoodu známějšího tatínka Manoje sice nechybí rodinný rukopis, zcela však postrádá napětí, které je pro kvalitní dílo nezbytné. V závěru je divákovi tradičně vše rozklíčováno, a je velká škoda, že třeba právě zde nenalezla Ishana vlastní styl, kde by příběhově nevyřkla vše a něco zůstalo tajemstvím, na vlastní interpretaci diváka. Takto jsme zkrátka dostali kopii Manoje, která je ještě nevybroušená, méně zkušená a po experimentální rovině bojácná. Pokud máte rádi filmy M. Nighta Shyamalana, Strážci vás neurazí, pokud nikoli, tak se jim vyhněte, poněvadž dostanete o jeden (Čas), dva (Vesnice) levely horší zážitek. Dvě hvězdy. 😕 (06.06.2024) ()

majo0007

Síce pekne natočená, ale zato zcela nelogická chujovinka. By ma zaujímalo, čo celé tie mesiace jedli a pili, kam chodili na hajzel... Týpek je tam "uveznený" 8 mesiacov, ale chodí na hladko vyholený... Už tradične nepotešila Dakota Fanning s jej rybacími očami. Nedajte na zdejšího rozumbladáše verbala, film stojí za hovno! ()