Zlatý ruce

Komedie / Hudební / Krátkometrážní

Česko, 2015, 9 min

Nevím, jak to podat co nejjemněji, protože natočit tohle za dva dny je vážně úspěch. Navíc sám jsem se té soutěže zúčastnil a dopadlo to daleko hůř. Ovšem nic si nenalhávejme, je to prostě naprostá kopírka Kouře. Jenomže Kouř je za vší tou srandou velmi hluboký film s důležitou myšlenkou a vynikajícím scénářem. Není trochu symptomatické, že v dnešní době si z Kouře dokážeme jen vybrat pár vtipných momentů a natočíme z toho za dva dny řachandu bez obsahu, která splňuje všechny požadavky sponzorů soutěže?( Oprava: Omlouvám se, žádné produkt placement požadavky tam prý nebyly, takže tahle kritika je ode mě nefér) Nedokáže někdo natočit zajímavější film, který by využíval poetiku Kouře, anebo jsme odsouzeni jen k této bezzubé řachandě? Není to trochu jako když Lucka Bílá nazpívá cover Smells like teen spirit? Dodatek: Zdá se mi, že jsem na autory asi příliš přísný. Do krátkého 9 minutového filmu toho holt moc nacpat nejde. Tam asi opravdu nezbývá než zůstat u té jednoduché zábavnosti.(8.11.2015)

Poměrně roztomilá studentská hříčka. Rozhodně bych si ale nepřál, aby se české filmy ve velkém ubíraly tímto směrem. Jednou bohatě stačilo.(30.7.2016)

-3* u tohoto kraťasu je vidět profesionální zručnost i nápad, ale taky povrchní klipovitost jaká je u reklam, na které se režisér hlavně zaměřuje. Přesto na jedno zkouknutí tato hříčka není špatná a těsně hranici tří hvězd u mě přelezla. Můžete shlédnout přímo tady ve videiích, pokud máte chuť. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ](10.3.2017)

• Zagros

Občas narazím na nějaký „kraťas“ a většinou si jej rád pustím. Někdy dokáží překvapit a zasadit ve mně myšlenku lépe než plnohodnotný film. Bohužel Zlatý ruce to nedokázaly ani v nejmenším. Natočené jsou řemeslně dobře, ale jedna myšlenka podávaná podobně zdlouhavým způsobem je málo. Snad poprvé se mi stalo, že jsem se dokázal nudit již po pár minutách a když musím říct, že dílko, které má jen devět minut, je moc dlouhé, je něco hodně špatně.(20.3.2017)

Strašně hezký a cute filmeček, ale zároveň úplně debilní. Hudba je pro mě až nepřirozeně návyková a to si zaslouží pochvalu.(25.9.2017)