poster

Kroužek sebevrahů (festivalový název)

 • Japonsko

  Džisacu sákuru

 • Japonsko

  自殺サークル

 • Japonsko

  Jisatsu sākuru

 • anglický

  Suicide Circle

 • anglický

  Suicide Club

Mysteriózní / Thriller / Horor

Japonsko, 2001, 99 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • EdaS
  ****

  Suicide Club disponuje atmosférou podle mě ještě silnější a depresivnější než proslulý Battle Royale. Už úvodní hromadná sebevražda patří k těm nejděsivějším momentům, co jsem kdy ve filmu viděl. Škoda, že v druhé půli snímek trochu ztrácí směr a závěr poněkud vyšumí. Jinak ale určitě patří k tomu nejtemnějšímu a nejšílenějšímu z japonské produkce, co jsem zatím viděl.(10.3.2007)

 • Madsbender
  ****

  "Svět je jenom rozházené puzzle." Veľmi zvláštne, veľmi zaujímavé, veľmi originálne a netradičné. Nič podobné som v živote nevidel. V istých ohľadoch geniálne, mrazivé, desivé ale aj spoločensky a popkultúrne krikľavo kritické s priloženým posolstvom. A pritom brutálne a miestami dokladajúce, že Sono má vskutku zvrátený zmysel pre humor (čo neznamená, že sa divák bude smiať - naopak, stuhne mu úsmev na perách). A i keď v závere opona padá, zostáva jediná otázka - prečo? Pretože "Japonsko je příliš spokojené." Sono je génius, len s menšími výhradami. 80% P.S.: Po tomto mám ešte väčší strach z temných zákutí internetu než kedykoľvek predtým.(11.6.2014)

 • Gilmour93
  ***

  Japonské dny lumíků… Kriminální drama s hororovými prvky, co se nenuceně přehoupne do lehce muzikálového mindfucku beroucího si na paškál pubertální zbožňování idolů, komunikační sílu internetu a hlavně tradiční Nippon důvod k dobrovolnému odchodu ze světa - nedostatek sebeúcty. Ubrat plyn v úsměvných gore efektech, symbolice a jinotajích, naslouchalo by se asi mimoasijskému divákovi lépe, nicméně pak by to už nebylo to pravé Shionovo Sono japonské společnosti.. To já mám k sobě dobrý vztah - kdykoliv slyším Justina Biebera, mám nutkaní hodit pod vlak jeho, nikoliv sebe..(18.9.2012)

 • Shit
  ****

  Suicide club je vlastně krimi, který je ale hodně ve stínu působivých drsných hromadných sebevražd studentů točených trochu dokumentární kamerou, která tomu přidává na síle, na zajímavosti a vlastně i na divnosti celýho filmu. Škoda, že sem ale nepochytil pointu těch sebevražd, jestli teda nějaká byla, ale vypadalo to že jo. Takže mi u toho chybí asi celkem důležitá závěrečná myšlenka, ale i tak to bylo hodně působivý(4.3.2009)

 • MartinNDL
  *****

  Jestli je pro tyhle japonské filmy něco typické, pak je to originalita. Píšu pro tyhle, ale kam vůbec Suicide Circle zařadit? Jedná se o velmi podařený mix, při čemž nejvíc asi o thriller a detektivku. Silné a nezapomenutelné scény jsou samozřejmostí, navíc jde o chytrý snímek. Myšlenka, kterou nám vnucuje, je spíše podnět k zamyšlení, je to taková otázka. Přesněji několik otázek. A všechno se to točí kolim smrti. Jo a btw nesnáším, když umírají mladé dívky, i ve filmech.(20.11.2005)

 • - Spoiler: Manga „Suicide Circle“ začíná stejnou scénou jako film, kdy skupina lidí skočí pod vlak, ale v manze na rozdíl od filmu je jeden přeživší. (Shley)

 • - Popová skupina Desert je fiktivní a vytvořená jen pro tento film. Reálný je jen zpěvák Rolly Teranishi. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace