poster

Kroužek sebevrahů (festivalový název)

 • Japonsko

  Džisacu sákuru

 • Japonsko

  自殺サークル

 • Japonsko

  Jisatsu sākuru

 • anglický

  Suicide Circle

 • anglický

  Suicide Club

Mysteriózní / Thriller / Horor

Japonsko, 2001, 99 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Djkoma
  ****

  Velmi nečekaný a drsný začátek dost zvláštního filmu. Film o klubu sebevrahů. Lidech, kteří pod medializací, internetofobií (fakt nevim ejstli to má název :D) a vlastní ovlivnitelností televizí a internetem, podléhají myšlence sebevraždy. Nechápu myšlenkové posuny lidí v tomto filmu, ale jde o krutý počin kritizující internet a televizi. Ne, že bych toto téma měl nějak moc rád. Podle mě bylo trefně vymačkáno v Takových normálních zabijácích Olivera Stonea. Avšak japonská díla jsou trochu jiný šálek kávy. Ať už jde o úvodní scénu se školačkami, jemné krájení "jen" sýra nebo lehké odtrhávání proužků kůže. Závěrečné ne-rozuzlení vnese jinou formu ovlivnování. Mít svůj idol, je někdy velmi nebezpečné :). Celkově jde chvílemi o šokující film, který však mohl být o trochu lepší. Některé scény působí silne groteskně a uměle, což je škoda. Trochu více snahy o "realismus" by se hodila :)(7.4.2005)

 • AngelAngie
  ****

  Jeden z nejzajímavějších námětů, o kterém jsem kdy četla. Jeden z nejzajímavějších filmů, které jsem kdy viděla. Tohle se podaří málokdy. Jediné, co mě opravdu mrzí a sráží celkově plusové body, to jsou speciální efekty a krvavé scény, které vypadají prostě lacině. Tohle vyšprkovat, tak ten film nemá ve svém žánru prostě obdoby... Mnohé scény by se měly zapsat do "nejlepší scény všechy dob".(20.11.2009)

 • forsythia
  *****

  Japonci jsou jistě mistři ve vysílání podprahových sdělení. Kdysi jsem někde četla, že například vymysleli pokémony jako účinnou zbraň proti Američanům. Vymývají tak prý jejich dětem mozky. Pod vlivem tohoto filmu začínám mít tendence tomu věřit. Jinak tedy počáteční šok mě po celou dobu sledování neopustil, a i když se mi místy dělalo lehce špatně od žaludku (nebylo to u Sonova filmu poprvé), nemohla jsem odvrátit pohled jinam. "Řekni mi, kdo je vrah a kdo není?" Zajímavá myšlenka. Mimochodem - jaký máte vztah sami k sobě?(22.2.2012)

 • misterz
  ****

  Stačia tie správne slová a človek, ochotný im uveriť.... Začiatok bol vynikajúci - atmosferický, šokujúci a nepredvídateľný. Začína sa to skokom 54 školáčok pod vlak, scénka, kde som do poslednej chvíle neveril, že to tie dievčatá urobia. Podobná situácia nastala so študentami na streche, kde len tak niekto šplechol, že poďme sa zabiť a hups..... Skrátka, lepší začiatok som si ani nemohol želať. Neskôr film stráca ako na atmosfére, tak aj na nepredvídateľnosti, nahradí to však pomerne zaujímavý, filozoficky ladený príbeh a rozpletanie záhadných okolností samovrážd. Samotné rozuzlenie mi však akosi nesadlo, pripadalo mi dosť odstrihnuté od reality a minulo sa u mňa účinkom, obsahovo aj emočne. 70/100(7.8.2014)

 • EdaS
  ****

  Suicide Club disponuje atmosférou podle mě ještě silnější a depresivnější než proslulý Battle Royale. Už úvodní hromadná sebevražda patří k těm nejděsivějším momentům, co jsem kdy ve filmu viděl. Škoda, že v druhé půli snímek trochu ztrácí směr a závěr poněkud vyšumí. Jinak ale určitě patří k tomu nejtemnějšímu a nejšílenějšímu z japonské produkce, co jsem zatím viděl.(10.3.2007)

 • - Popová skupina Desert je fiktivní a vytvořená jen pro tento film. Reálný je jen zpěvák Rolly Teranishi. (Terva)

 • - Spoiler: Manga „Suicide Circle“ začíná stejnou scénou jako film, kdy skupina lidí skočí pod vlak, ale v manze na rozdíl od filmu je jeden přeživší. (Shley)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace