Miluj mě, prosím

• USA Wicker Park (více)

Olík

On miluje ji, ona miluje jeho, tahle taky miluje jeho, a tahle taky, ten miluje tu co miluje jeho, ona není ona, on je on, ten dělá to a ten zas tohle a všichni dohromady udělají moc. Spousta náhod a nelogičnosti chování - Shakespeare hadr. Josh Hartnett hází ksifty jako by dělal konkurz do Stmívání, Matthew Lillard vážně hrát snad ani neumí a holky jsou si sympaťačky, ale jako herečky žádnej šlágr. Ještě teď se mi z toho motá hlava!!!! ()

TerushkaJ

Název mi připomíná jedny z těch amerických 'romanťáren'. Není tomu naštěstí tak. Děj sice probíhá více méně mezi pěti lidmi, ale byl dokonale propletený! Zpětně si říkám, jak to bylo jednoduché téma, ale pečlivě propracované. Nikde se neobjevovalo příliš absurdit ani zbytečných něžností. Jen mi chvílemi vadila ta rozdvojená kamera, ale to je detail. Prostě láska dělá z lidí blázny. ()

Gismo.kv

V tomhle filmu si každý najde to své. Postupně se nám odkrývá zápletka pomocí flashbacku, atmosféra první třetinu je velmi mysteriozní, když se nám pak následně spojí všechny střípky v jeden celek, stáva se z toho čistá romantika, ale to filmu na kvalitě neubralo. Závěrečné finále decentní, ale hezké. U mě se ten film pohybuje mezi čtyřmi a pěti hvězdičkami, nějak se nemůžu rozhodnout. Ale za to celkové zpracování a k tomu příjemný hudební doprovod tam tu hvězdičku navíc dám.... ()

Lyžař

Přiznám se, že zhruba po 45 minutách jsem chtěl film vypnout a konstatovat, že holt nemám zájem dokoukávat něco, v čem jsem se už totálně ztratil. No ale nakonec jsem se rozhodl ještě pár minutek počkat. No a..vyplatilo se. Řekl bych, že je snímek rozdělen na dvě poloviny. Když se odkryla první půle příběhu, konečně jsem se nadchl pro scénář. Pak se zase všechno lehce zamotalo a v posledních minutách filmu jsem si mohl užívat pointu, která...zaplať pánbůh je....ale to bych předbíhal..Příběh ale vě mně vzbudil několik zajímavých myšlenek..nemůžeme za to, koho milujeme..někdy jsou vztahy opravdu hodně komplikované a nikdo ze zúčastněných za to nemůže..a..někdy spolu nejsou ani lidé, kteří se mají hodně rádi.. ()

agassi68

Nápad síce možno dobrý aj muzika sedela no aj tak som pri tom dvakrát zaspal. Moderná rozprávka mala vsadiť skôr na jednoduchosť.. ()

kacirek_

Začátek mě moc nebavil, ovšem pak se to rozjelo a já zjistila, že mi to něco až moc připomíná...Jojo některé kamarádky jsou k**vy, vím o čem mluvím, může nás jen hřát, že na každou svini se jednou vaří voda. Tady to ovšem skončilo hapyenden, kdy se i dotyčná přiznala, že udělala chybu, což se v životě většinou nestává...Ovšem scéna v restauraci, kdy se dotyčná "kamarádka" rozbrečí a dělá ze sebe chudinku, ta mě pobavila nejvíc, páč přesně to se stává! ()

Iwiiik

Zajímavý kousek, i když nutno bez mučení přiznat, že více či méně romantika o lásce a žárlivosti. To co mě na Wicker Parku nadchlo, je aplikace poměrně sofistikované retrospektivní skládačky na naprosto patetický děj. Je to příjemná změna v době, kdy se stávají životní propletence, nasekané na časové segmenty a chaoticky rozházené, ve filmech čím dál nečitelnějšími. Zde McGuigan vsadil na klasiku a tak stačí jen koukat a bez většího přemýšlení se všechny chybějící či rozmazané střípky děje, pohodlně poskládají do finálního tvaru. 75%! ()

LaMangue

Nejprve se ztrácíte, pak se rychle naleznete a je vám nabídnut okamžik, kdy se projeví cosi ve vás, co jste ani nevěděli, že se během filmu nastřádalo. Ano, mluvím o úplném závěru. Přestože od doby, kdy si urovnáte v hlavě všechny informace, už tak nějak můžete tušit, co bude, je to stále nejistotou, která nenechá jedno srdce klidné (hlavně to dívčí, že ano ;) ). ()

Rathalos

Brutalne originalne podana romanticka drama,to som este nevidel v ziadnom filme v tomto zanri,clovek,ktory pisal scenar je urcite genius,lebo to si fakt zasluzi obrovsku pochvalu,k tomu vsetkemu vynikajuci vyber hercov,pekna hudba a zaver,ktory sa mi lubil,jednoducho paradna zalezitost...:-) ()

farfalino

Tak tohle je špatná kopie filmu Byt z roku 1996 od Gillese Mimouniho s Vincentem Casselem a Monicou Bellucci.Už jak jsem viděl první záběr si říkám , proboha to si snaď dělají srandu. No sranda to nebyla , spíš utrpení. Nikdy víc. ()

Xatrix

Uzasny romanticky thriller (?!?). Divak ma na zacatku pocit, ze sleduje klasickou romanticky pribeh, ale zahy zjistuje, ze nic nebude tak jednoduche a scenarista si prostrednictvim flashbacku hraje s pribehem (divakem) jako kocka s mysi. Reziser McGuigan odvadi slusnou praci - ikdyz je pravda, ze si mohl se stylem pohrat trochu vice. Z hereckeho ansablu nejvic potesi Josh Harnett, ktery se snad uz konecne vydal tim spravnym smerem a casem by se z nemo mohl stat i budouci J.Depp - talent k tomu ma. Secteno a podtrzeno, Wicker Park nezavahal v zadne slozce a muze se zaradit mezi nej ve svem zanru. ()

bernajk

Film se celou dobu tváří strašně rádoby tajemně a promyšleně. Ale ve skutečnosti spíše nudí něž upoutává. ()

Joeey

Tenhle film musel vzniknout tak, že scénárista jednotlivé obrazy naházel do klobouku, z kterého pak režisér náhodně tahal - a v tomto pořadí je poskládal do filmu. Tento děj dostat na papíře, nepoznal bych, kde je konec... ()

charmin

Začnem prekladom - asi najhorší, aký som kedy zažila, skutočne :)Ale snažim sa viac usmievať a smiať nad tým, len neviem, či ako reklamný ťah to bol dobrý, alebo skôr ten zlý(podľa mňa zlý;)). K filmu - Prvýkrát čo som ho videla, som bola v napätí dobrú trištvrtinu filmu. Neviem čím to bolo, ale tá zápletka ma tak chytila, že už som sa ani nesnažila vymýšľať kadejaké alternatívy ako môže film skončiť, už som len čakala ako ma to všetko na záver prekvapí. A ono to prekvapilo a doosť :)Veľmi zvláštne spracovaný film pre mňa, nielenže ho tvoria všelijaké detaily, kt. sa nakonci spoja do jednej súvislej myšlienky, ale k tomu aj zvláštna retrospektíva, Josh Harnett kt. je pre mňa jeden z najtajomnejších hercov v spojení s neuveriteľne krehkou a krásnou Diane, na opačnom konci niekde stoji Matthew Lillard ako vtipálek a "womanizer", proste mix všeličoho spojeného do jedinej jednej krásnej LOVE pointy(ako sa dozvedáme na záver). Môj dodatok je, že OST k Wicker Parku patrí medzi moje TOP soundtracky, a to som dosť nárčný poslucháč. Odporúčam!!! ()

EllinkaD

Ze začátku mě příběh moc nezaujal, spíš nudil...ale pak jsem se zakoukala a začalo mě zajímat, co bude dál. Diane Kruger je opravdu krásná, ale moc velká herečka to není. Zato Rose Byrne je skvělá ... zprvu nenápadná ale pak vlastně jedna z hlavních postav filmu. Konec klasicky dobrý - tak jak se dá od amerického filmu očekávat. Nádherná hudba, zvlátě Flower in December od Mazzy Star (málokdy ji hrají) ()

Barak

Obdivuhodné hrátky s flashbacky, které by vzaly za své v nějakém thrilleru, ale ne v romantickém filmu, za který se Wicker park považuje. Je to "zvláštně hezké", ale k romantice to má hodně daleko.. takový mix lehkého thrilleru a dramatu s romantickou zápletkou, ale přitom ani jedno z toho - jakoby jste chtěli ukuchtit něco mezi gulášem a buchtou a doufali, že to bude dobrota. Těm, kteří nemají šajnu, co to tu plácám, akorát řeknu, že mě to nebavilo.... ;) ()

Blaogranas

No tak to byl nejzamotanější film, co jsem kdy viděl. Asi tak hodinu člověk vůbec neví o co jde a kam děj směřuje. Po zmíněné hodině se pak rozdají karty a divák rozdělí své sympatie a antipatie. Pak už jen sleduje spoustu spletených situací, obrovské smůly a "náhod". Příběh končí jako jedno velké klišé, ale to (asi úplně) všichni očekávali a tak to také muselo být. Jinak bych ten film proklínal a nenáviděl. Jinak ale nic nového pod sluncem a překvapivě (pro mě zbytečně) vysoké hodnocení. ()

pepa3rd

Bez prvních čtyřiceti minut je to vynikající romantické drama, které má sice slabší začátek, ale o to silnější je pak příběh v pokračování. Nejprve mě provázel totální zmatek z nelogického chování hlavního hrdiny, ale jak čas ubíhal, ten zmatek postupně mizel a vše získávalo jasnější obrysy, tak jak do sebe zapadaly jednotlivé střípky skládačky, pomalu budované detektivním způsobem ze směsice retrospektivních vzpomínek odhalující pozadí celého příběhu. Právě to tvoří tento film neskutečně zajímavý a napínavý, protože člověk netuší, co se stane za pět minut a už vůbec si nemůže být jistý, jak vše může dopadnout. To je také hlavní důvod, proč jsem po protrpěné první půlhodině zcela změnil svůj názor a výsledný dojem z filmu je nakonec velmi pozitivní a to i při druhé projekci, kdy jsem film prožil z trochu jiného pohledu a uvědomil si více než kdy jindy, že ve válce a lásce je povoleno všechno. Přečkat ten začátek se vyplatí a nejen za ten konec zvedám na 80 %. Mimochodem, český název opět trochu ulít a svádí spíš k uplakané romantické komedii. Tu rozhodně nečekejte. ()