Hráči z Indiany

Basketbalový trenér Norman Dale byl v padesátých letech minulého století hvězda. A každý tým pod jeho vedením byl předurčený k vítězství. Každý hráč, který byl ochotný podvolit se jeho mnohdy drsným a nesmlouvavým metodám, měl šanci dotáhnout to opravdu vysoko. Ale našli se i tací, kteří chtěli jít vlastní cestou. A proto má také Norman Dale nyní poslední šanci, jak po útoku na vlastního hráče zachránit svoji téměř mrtvou koučovskou kariéru. Jeho novým a možná posledním týmem se stává družstvo ze zapadlé lokální střední školy v Indianě, které se vždy potácelo na chvostu tabulek a nikdy neokusilo, jak vlastně vypadá opravdová košíková, což se nejvíc projevuje na jeho hráčích, hejskovitých dlouhánech s minimální herní morálkou a ještě menším citem pro zodpovědnost. A Daleovi je jasné, že v tomto družstvu se bude muset mnohé změnit. Otázka ale zní, zda tentokrát nezmůže víc než autorita obyčejná lidskost. Svoje hráče z Indiany dovede ke hvězdám v legendárním sportovním dramatu režiséra Davida Anspaugha držitel dvou Oscarů Gene Hackman. (oficiální text distributora)

denbrough

Nechápu, proč má tento film zde tak nízké hodnocení. Snad proto, že je tak patetický, ale když do toho filmu půjdete s tím, že je PATETICKÝ, že je to prostě taková pohádka, myslím, že je to úžasné dílko. Viděl jsem tenhle film snad dvacetkrát, a musím smeknout. Vynikající výkon Gena Hackmana, výborné obsazení dalších rolí, tým, kterému jsem opravdu fandil, skvělé záběry ze sportovních utkání, opravdu uvěřitelné emoce všech postav od holiče až po šerifa, a hlavně : GENIÁLNÍ a MISTROVSKÁ HUDBA Jerryho Goldsmithe, která naprosto přesně a citlivě lemuje většinu filmu. Bývám na konci taky vždycky dojatý, snad podobně, jako když naši hokejisti vyhráli v devadesátém osmém olympiádu :-) Je to skvělý film, a rozhodně ne nadhodnocený !!!!!!!!!!!! Jinak podotykam, ze jedinecna verze je ta s dabingem Ladislava Mrkvicky. Videl jsem i s jinym dabingem, ale to nebylo zdaleka ono. ()

dobytek

Sportovní filmy o tom, jak neznámej a podceňovanej tým něco vyhraje, můžou těžko něčim překvapit. Pokud si na začátku sestavíte seznam klišé, který se hojně vyskytujou ve sportovních filmech, tak je postupně všechny odškrtáte. Když tam začaly padat hlášky jako "Bůh tě chce vidět na hřišti." nebo "Tenhle zápas chci vyhrát pro svýho tátu.", tak jsem měl fakt dost. Nutno dodat, že pokud se zrovna děj neodehrává přímo na hřišti (nebo v šatně), tak je to celkem dobrý. Pro mě je to tak na rozhraní 2-3 hvězdy, ale za solidní výkony Hackmana a Hoppera zaokrouhlim nahoru. Ale čekal jsem teda víc. ()

Torpid

Sportovní příběh držící se pevně šablony: nesnáze, dřina, vítězství. Proto fanoušky žánru nezklame. Do koukatelného průměru film posouvá zajímavě zachycená atmosféra amerického maloměsta - venkova 60. let a charismatické herectví Gene Hackmana. xxxxx/ Co je to za boha? / jen vítězí / a neprohrává. / xxxxx ()

sWONDER

Filmov s prostredia basketbalu som videl neúrekom a tento patri medzi najslabšie. Takmer žiadne vzťahy, bez napätia, klišé na každom rohu a k tomu neskutočne debilné zobrazenie zápasov. Kde pripočítam neuveriteľný románik trénera, mam dosť. Nudil som sa už od polovici a to malo prísť k tomu najlepšiemu. Amíci nafukujú kadejaké príbehy a tento sa teda vôbec nevydaril. ()

genetique

Perfektný basketbalový príbeh, ten pravý športový film ako sa patrí. Aj keď film svojou osnovou pripomína učebnicovú predlohu športového filmu, nič s tým divák nenarobí, takto to naozaj bolo a preto má film u mňa plus. A treba brať ohľad aj na to, že medzi basketbalovými a športovými filmami vôbec ide o jeden z prvých a zároveň najlepších titulov. Hackman a režisér ukázali dokonalý zápal pre hru tak, akoby aj oni boli kedysi súčasťou tohoto týmu. Scény zo zápasov a tréningov skvele realisticky natočené, tí chlapci nemohli byť predtým normálni herci, nebasketbalisti. Skvelé výkony. Športové aj filmové. 85%. ()

• Ve filmu si zahrál i skutečný profesionální obránce Milan Indians Ray Craft. (KucC)
  • Hala, která byla uzavřena kvuli finalovému zápasu vyhořela v roce 1998. (c.tucker)
  • V šatně před finálovým zápasem byla na tabuli napsána příjmení protihráčů. Ve skutečnosti to byli jména herců, kteří hráli Hickory team. (c.tucker)