VOD (1)

Švédské město Kiruna, které leží u největšího dolu na světě, se propadá do země. Frigga tam má na starost bezpečnost a bude si muset vybrat mezi prací a rodinou. (Netflix)

Trailer

Trevor

Príbeh ktorý dobre opísal najmä Arsenal83, ale podstata neunikla nikomu sa okrajovo točí aj okolo prírodnej katastrofy s kvalitou spracovania vyrobené v Asylum. Mimochodom vlani prišli aj oni s dvomi na seba nadväzujúcimi katastrofickými filmami na ktorých názovsi už nespomeniem, vlastne ani na dej nie a dokonca sa mi ich nepodarilo ani len vygúgliť po stručnom opise. A presne takto skončí aj Nad priepasťou, teda skôr pod prepadliskom dejín. A zo začiatku to nebolo úplne zlé ale ten nekonečný záver a spomínaná agitka film utopili, aj keď sa nejednalo o povodeň. ()

Daiker

Otravné rodinné drama než katastrofický film. Švédské město ohrožuje hora a důlní otřesy.... Hodinu se řeší rozbitá rodina a pořád se hledá ztracený syn... Následuje katastrofa, propad města a trvá to asi 4 minuty a vidíme že spadnou asi 4 budovy.... nuda. Při panických scénách si měli pohlídat laciný komparz (na jednom záběru člověk spadne a zlomí si nohy a na dalším se pokouší vylézt z díry a nohy má v pořádku) No a pak se zas hledá ztracený syn, řeší se vztahy a opět nuda.... ()

Miroslav.Zac

Jestli něco Seveřani neumí, tak přehánět. Což je fajn, když vám nabídnou katastrofický film, který se povedl. To bohužel neplatí o Nad propastí. Z tématu, které je velmi uvěřitelný, protože se může stát prakticky kdekoliv, kde se těží, udělali rodinné drama a agitku na "Nové Švédsko", jen tak mimochodem s katastrofou, na kterou se snaží nalákat diváky, kterým je asimilace gayů a imigrantů do společnosti jaksi u prdele. Bohužel, samotná katastrofa zabere jen pár minut a krom "šílenství" u jedné díry v zemi, do níž  při útěku spadne snad půlka města, vidíte jen hnusné digitální efekty v podobě jedné praskliny v zemi, padající věže a tuny prachu. ()

-bad-mad-wolf-

Katastrofický film, v němž je největší katastrofa scénář. A to pořádná, protože přečíst si tuhle sračku skutečný důlní propad, hodí tam zpátečku a prošťouchne díru maximálně tak pod barákem autora. Zatímco pohromu interpretují houpající se lampa, ďoura v pískovišti a digitální mrak prachu, filmaři se věnují trablům nesnesitelné rodiny, která si i během pádů do propasti a propichování těl vyříkává nejotravnější klišé z příručky "Jak natočit průměrnou epizodu aktuálně korektní telenovely." Počínají si vskutku výborně, takže divákovi na konci ani nedojde, že příběh nemá žádnou pointu a nikdo se vůbec nepokusil o tak snadno se nabízející téma, jakým je třeba varovný prst nad lidskými zásahy do krajiny. Nekonají se ani akční nebo trikové sekvence, pokud pomineme burácející zával ve tmě a propadající se ulici v prašné mlze. Když se dostavilo nezbytné závěrečné zachraňování a obětování (které by předčila i nejhorší epizoda seriálu Medicopter 117), šilhal jsem silně po odpadu - a vlastně netuším, proč ho nakonec nedám. Možná proto, že se Skandinávci aspoň pokoušejí o žánrovou různorodost, která v našich končinách dost chybí. ()

jprmusic

Ohromný zklamání - zoufale špatnej scénář a otřesné herecké výkony jsou podpořeny klasickými přísadami moderního filmu - lesbický vztah, muslim tmavší pleti a emancipovaná matka velitelka která si to nastřídačku rozdává s manželem a milencem. No na rozdíl od Trolla se tohle seveřanům hrubě nepovedlo. ()

• Film sa natáčal predovšetkým v Tampere (Fínsko) a Kirune (Švédsko), niektoré zábery vznikli aj v Štokholme (Švédsko), Bruseli (Belgicko) a Las Palmas de Gran Canaria (Španielsko). (Arsenal83)