Mezinárodně uznávaný oceánograf Steve Zissou (Bill Murray) a jeho posádka vyplouvají za dalším dobrodružstvím. V této možná poslední expedici hodlají vypátrat a chytit záhadného jaguářího žraloka. Nikdo vlastně nevěří, že takové zvíře existuje, ale Steve Zissou se dušuje, že právě tento žralok sežral jeho nejlepšího dlouholetého spolupracovníka při natáčení posledního dokumentu. Cestou se k nim připojí mladý pilot, který by mohl – ale také nemusel – být Steveovým dlouho ztraceným synem (Owen Wilson), krásná novinářka (Cate Blanchettová) pověřená úkolem napsat o Stevovi článek, a také Zissouova odcizená žena a koproducentka Eleanor (Anjelica Hustonová). Nikdo netuší, že je během plavby čeká spousta komplikací včetně pirátů, únosu a bankrotu. (HBO Europe)

Le.oko

pokud jde o filmy Wese Andersona, nedokazu je seřadit od nejlepšího do nejhorsiho. kazdy z jeho filmu jsou unikatni mezi sebou i presto ze sdílí stejnou atmosféru. Na tomto filmu je skvely hlavne hereckej vykon Billa Murrayho ktery nadherne dokázal ukázat prazdneho a smutného člověka, na kterým ale i tak jde videt ze se snazi neco v zivote najit. dalsi paradni vec na tomto filmu je zakomponování takovy lehky experimentalni muziky ktera zni jako od 15 letého kluka ktery dostal muzikalni hacku na hrani. i pres to jak to zní, tato muzika dokaze skvele obohatit sceny tohoto filmu ktere jsou diky hravyma efektama a vybrané barevné palety lehce prijemny na pohled. ()

lobsang

Pátý film Wese Andersona, který si co do bizarnosti v ničem nezadá s čtyřmi předchozími. Bill Murray jako parodie na Jacqua Cousteaua, naturalizovaný oceanograf a neohrožený bijec. Okolo něj suita těch nejroztodivnějších pošuků a těhotná novinářka. To všechno na plovoucím vraku s honosným jménem Belafonte a s úžasnou výtvarnou stylizací, jíž vévodí klasický postup animace. Tomu říkám ojedinělý zážitek, který je ještě umocněn Andersonovým ujetým smyslem pro humor. Jde bez nadsázky o jednu z nejosobitějších komedií minulého roku. ()

Breaker

Opravdu divný film ... co ale říci a v jakém smyslu je velmi těžké. Tento film se vymyká ostatním pravidlům ... a to ho skutečně dělá velice zvláštním. Vynikající herecké výkony, napínavý příběh prakticky o ničem, ale současně neustále zajímavý a překvapující ... Ano, bylo to jiné a bylo to pěkné. ()

Ferguson

Já si nemůžu pomoci. Mě se to líbilo. Z "Rodinky" jsem byl trochu "nesvůj", ale tohle mě dostalo. Asi to bude tím Murrayem a spostou opravdu suchých vtipů. ()

FireFox

Já vlastně do dneška nevím co si o tom filmu mám myslet. Faktem je, že byl a zůstává zjevením, na které nezapomínám. Vzpomínám si na počáteční údiv (co to má bejt?), pocit zmatenosti (to snad nemyslí vážně?), procitnutí (asi komedie...), překvapení (akčňák!), zklamání (špatnej konec).... jako na houpačce. Takže z kina jsem odcházela pěkně rozložená. Ovšem fakt , že dodnes nosím v peněžence průkaz člena týmu Zissou - to o něčem svědčí. P.s.: skvělá hudba. ()

JoudaCZ

První shlédnutí: úžas ve stylu WTF??? Druhé shlédnutí: No, dobře, no... Třetí, čtvrté a každé další shlédnutí: s přiblblým úsměvem na tváři si užívám ten gejzír nápadů (průřez lodí, delfíni..), vizuálních vychytávek (ta spousta mořských potvor), vtípků (sauna na lodi, rádio v helmě, adidasky). K tomu skvělá Cate Blanchett, výborní Murray, Houstonová, Goldblum, Gambon. A ta hudba! Nemůžu ten film obecně doporučit, opravdu není pro každého. Někdo třeba nezkousne tu záměrně trapnou akci (osvobození lodi, záchrana účetního na ostrově). Někomu může vadit naivní přehrávání některých herců (Dafoe, Wilson). Ale já to potřebuju, aspoň jednou za rok. ()

gabo1

Skvelá herecká zostava, a fakt ťažko zaraditeľný počin. Začal som to pozerať bez toho, aby som vedel do čoho idem, a aj keď som mal občas tyky to vypnúť, nakoniec som to zvládol do konca. Ale asi to tak má byť, a občas treba natočiť fakt divný kúsok. Wesovi sa to podarilo, aj keď sa fakt musím pýtať, čo tym chcel do pi.e povedať???!!! ()

machatanor

Opravdu vynikající film. Z filmografie Wese Andersona zaručeně nejlepší a pro mně patří k nejlepším komediím vůbec. Všechno v tomto filmu je zábavné a samotné zpracování příjemně odlehčené s hravými nápady. Přitom se rozhodně nejedná o bláznivou komedii, i když žádné hranice nejsou stanoveny. Na druhé shlédnutí asi ještě lepší, neboť je divák seznámen s pravidly hry a připraven se bavit dle not pana W.A. (plus objevit pár vtípků, které napoprvé zapadly). Svým nekonvenčním výtvarným zpracováním mi Život pod vodou připomněl filmy Karla Zemana. ()

BillyBob

Dlouho jsem váhal mezi 3 a 4 hvězdičkami, přeci jen mi ten Andersonův styl moc nesedí. Ale hlavně Bill Murray a skvělý soundtrack mě donutil dát 4. ()

JerryPilsen

No so to bylo?Na komedii málo legrační,na drama nedramatické a už vůbec ne dobrodružné.Herci nějací nemastní neslaní,ale to spíš tím celkovým dojmem.dokoukal jsem to snad jen kvůli Murraymu... ()

luciluci

netradičný film, ktorý beriem ako príjemné osvieženie popri tých všetkých presne nalinkovných amerických filmoch. Je to taká milá úsmevná záležitosť s netypickým humorom a skvelou hudbou. Trošku to vytvára dojem, ako keby tvorcovia ani nevedeli čo idú točiť, len zobrali kameru a dej vymýšlali za pochodu :) ()

P_Soar

ROZUMU NEPŘÍSTUPNO! Asi je to ze všeho nejvíc dětský film, jenže obrácený naruby. Zatímco v dětském filmu si děti hrají na dospělé, tady si dospělí "hrají" na děti, anebo jimi nepřestávají být. Proto to melancholické vyznění, obracející se k divákovu podvědomí a k "ztracenému dítěti" v něm, což někoho potěší a jiného rozčílí. ()

woody.birch

Možná bych kroutil hlavou, kdybych byl jediný. Jenže ve spoustě komentářů je přesně to, co napadlo i mě: "Všechno perfektní, ale prostě mě to nevzalo". Pak mi to došlo. Tohle je přesně film ve stylu Woody Allena. A toho já prostě nemusím. ()

Zemřel herec Michael Gambon

26.05.2016

Houdini, Mr. Fox a Superman

Houdini, Mr. Fox a Superman

27.10.2006

Některé dny jsou na zajímavé novinky slabé, někdy se jich objeví tuny. A neboť dnešek je toho zářným příkladem, posvítime si rovnou na tři chystané filmové projekty. Prvním z nich bude námětem… (více)