Mezinárodně uznávaný oceánograf Steve Zissou (Bill Murray) a jeho posádka vyplouvají za dalším dobrodružstvím. V této možná poslední expedici hodlají vypátrat a chytit záhadného jaguářího žraloka. Nikdo vlastně nevěří, že takové zvíře existuje, ale Steve Zissou se dušuje, že právě tento žralok sežral jeho nejlepšího dlouholetého spolupracovníka při natáčení posledního dokumentu. Cestou se k nim připojí mladý pilot, který by mohl – ale také nemusel – být Steveovým dlouho ztraceným synem (Owen Wilson), krásná novinářka (Cate Blanchettová) pověřená úkolem napsat o Stevovi článek, a také Zissouova odcizená žena a koproducentka Eleanor (Anjelica Hustonová). Nikdo netuší, že je během plavby čeká spousta komplikací včetně pirátů, únosu a bankrotu. (HBO Europe)

aldairek

Občas si říkám že Anderson musí být snad můj brácha. Atmosféra jeho filmů je mi strašně blízká, ano jeho filmy nejsou pro širokou veřejnost, ale kdo se umí ponořit do atmosféry, humoru, poetiky a dokonalého propojení s hudební složkou je obdařen nevšedním filmovým zážitkem. ()

Odd_Thomas

O tomto filmu jsem před shlédnutím nevěděl naprosto nic, jenom jsem podle názvu očekával podmořské dobrodružství s poměrně zajímavým hereckým obsazením. Proto bylo pro mě překvapením, že se celý děj filmu až na krátké vyjímky odehrává nad mořskou hladinou a jeho ústředním motivem je stárnutí a první shledání otce a syna. Nakonec jediná věc, která mě na tomto filmu zaujala, byla kýčovitá animace podmořského světa a to je opravdu málo. ()

Hrobař

Vlastně nějak nevím, co si o tom celém mám myslet. Bill Murray je ... fakt nevím jak to popsat. Hořkej. Jo to bude ono. Ani vlastně nevím jestli jsem se smál nebo mi to přišlo smutný. Ale není to nijaký, spíš divný. A fakt přestřelený. A loď je super teda hlavně její řez a pak ten ostrov kde Steve žije jak je tam všechno jak po 45 minutách po odjezdu filmovýho štábu ....ale ten štáb tam už není, takže je tam vlastně smutno. A trochu to je komický. Takže asi tragikomično. ()

cajda77

Udělal jsem si dnes den pro sebe, aspoň na chvilku zahodit všechny masky a užívat si krásu přítomnosti, kouzlo okamžiku, smyslnost samoty. Mnoho...a mnoho jiného, nevyřčeného, nepopsatelného..ale samozřejmě taky film. Samozřejmě jsem si nemohl vybrat něco obyčejného a tak Anderson byl pro mě zárukou bohatého zážitku. Snad komedie, i když jsem nevěděl, kdy se smát a kdy brečet, ale to by snad nevadilo. Mix pohádky, akce, dramatu, ale snad i romantiky - však je sobotní večer!:) Kdo mě určitě nezklamal byl Bill - Murray - v podobě velmi egoistického a excentrického, ale neomezeně zajímavého a velmi stylového člověka. Andersonvy filmy mě vždycky rozhodí svým stylem, suchým humorem, ale svou originalitou těžko hledají konkurenci, pravdou, není to pro každého ... ()

nickymilka

Mám ráda Billa Murraye, Cate Blanchett a Angelicu Huston - proto ne dvě, ale tři hvězdy. Občas je film i velice vtipný, ale jinak je to totálně padlý na hlavu a zkrátka to není můj šálek čaje. Chápu, že se to někomu líbí, hudba je třeba fakt povedená a některé vtipy rozesmějou (Ind co se jmenuje Bigram, delfíni albíni, doprovolníci, co nedostanou zápočet nebo lesba, co taky může otěhotnět) , ale u jiných jen kroutíte hlavou a říkáte si, whaaaat??? Rozhodně na to musí mít člověk náladu a otevřenou hlavu. Shrnula bych to celé do tří písmen: WTF? ()

BlackVelvet

Kdyz jsem tento film shledla poprve v dobe jeho release date, tak mne prisel zvlastni, jiny, necim proste tak trochu avantgardni. Asi jsem se zmenila nebo co, ale shledla jsem ho zase na HBO v zari 2013 a neverila jsem tomu, jak nudnej ten film je a jak mne nektere zaplatky dokonale irituji. Nejak sem nepochopila clenu stabu jen tak mimodek vzdy sedici nekde do pul tela, prirodovedce co se zene zabit zraloka (ano zabil mu kamose, ale zraloci to delaji), pejska ktereho klidne nechaj na piratskem ostrove, nekonecne divnej vztah mezi Stevem a jeho snad bejvalou manzekou (ani se neobtezuju pochopit jestli byla bejvala, soucasna nebo jak), fakt divna smrt jeho snad praveho syna...pro mne jen plno ne prijemne divnych zapletek a slaby humor. Radoby kouzelne sceny z umele vytvoreneho podmorskeho sveta mne take nedostavaly, uz sem videla lepsi animace/kouzlo (a dost casto od ceskych autoru). Uznavam ze si to sve divaky najde, ale mne to proste nenadchlo at se snazim co se snazim sama sebe presvedcit o opaku. ()

tulen

Naprosto ulítlá záležitost. A k tomu vnitřek lodě v řezu postavený jako divadelní kulisy a podvodní záběry jako z filmu K.Zemana v šílených barvách. Jenže výsledek poněkud kulhá, zejména z důvodu hodně řídkého scénáře. Anderson má rozhodně lepší filmy. ()

Poga

Anderson si natočil opäť raz film presne podľa seba. A znovu to urobil dobre, vlastne skvele. Odzbrojujúca snaha o úprimnosť postáv ktorá naozaj od prvých momentov funguje, štylizácia, až divadelná núti diváka premýšľať kam je schopný Anderson zájsť pri potrebe zo hercov dostať všetko. Príbeh je veľmi jednoduchý, pospájaných do zdanlivo nesurodeho celku, ale ta vnútorná sila v ňom prekvapivo funguje. Na baze absurdnosti a karikovania vážnych vzťahov dokázal Anderson nakrutit opäť raz úžasný film. 4/5 ()

Himbajz

Náhodou, je to ulítlé - dobře ulítlé. Samozřejmě je to kravina, o tom žádná, ale měl jsem chuť si s nima zaběhat :-). je tam spousta zajímavých nápadů a režie je na víc hvězd. Je to jeden z filmů, kde si říkám: kurňa, proč na tu kravinu furt myslím :-). ()

malejrica

Je to zvláštní, ale ze všech Wesových filmů je to zrovna tento, který mě nijak neuchvátil a i přes několik úžasných scén musím přiznat, že jsem se docela nudil. Zatím 75%, ale ještě si dopřeju druhé shlédnutí. ()

zekon

Neskutečná stupidita kde dialogy nemají hlavu ani patu a herci se tváří jako permanentně zhulení bezďáci ()

RavenSpector

Trapná a nudná patlanina. Předpokládal jsem, že takto hvězdně obsazený film nemohl nabídnout pokleslou zábavu, leč dostalo se mě jí měrou vrchovatou. ()

ssarka

pro mě jedno ze slabších děl...nejlepší pasáž je záchrana rukojmího v hotelu a záběr na anténku na potapěčské helmě..a ta hudba okolo je taky pecka ()

ambrožmrož

Dal bych 4 hvězdy, ale neměl bych se za to rád. Líbil se mi nápad, herci, hudba (david bowie v portugalštině je skvělý a originální nápad) a docela dobře se na to koukalo, ale prostě jsem čekal víc. Na to, že to má být komedie tak jsem se skoro nezasmál, třebaže vtipných momentů je tam hodně, ale jsou často předvídatelné a jejich potenciál byl větší než jejich dopad na mou bránici. Na dobrodružství se tam moc kecalo a drama tam bylo poskrovnu. Takový fajný, ale trochu debilní film, který pořádně neví co je a působí rozpolceně asi jako můj komentář. 3.5* ()

motyka52

"Připomeň mi, ať mu pošlem kulicha a odznak". Jistě, ten humor není zadarmo, ale pokud se v tom stylu najdete, zjistíte, jak totální pecka to je. Hrozně feel good, plné nápadů (a jistě se všechny nedají chytit na první zkouknutí), překvapivé a vizuálně perfektní. Už jenom způsob zobrazení dění na lodi krzevá její průřez je nápad k nezaplacení. Život pod vodou je chvilku ve stylu Karla Zemana, chvilku ve stylu Walta Disneyho, ale ve výsledku především ve stylu Wese Andersona. A ani chvilku to nenudí. ()

I.ball

Andersonuv Baron Munchausen a Le Monde du Silance v jedom.. kdo ma rad surrealismus, absurdno, Jacquesa Cousteaua a Billa Murrayho, bude mit rad i tento film. K tomu uzasny hudebni doprovod. 85%. ()

Zemřel herec Michael Gambon

26.05.2016

Houdini, Mr. Fox a Superman

Houdini, Mr. Fox a Superman

27.10.2006

Některé dny jsou na zajímavé novinky slabé, někdy se jich objeví tuny. A neboť dnešek je toho zářným příkladem, posvítime si rovnou na tři chystané filmové projekty. Prvním z nich bude námětem… (více)