Mezinárodně uznávaný oceánograf Steve Zissou (Bill Murray) a jeho posádka vyplouvají za dalším dobrodružstvím. V této možná poslední expedici hodlají vypátrat a chytit záhadného jaguářího žraloka. Nikdo vlastně nevěří, že takové zvíře existuje, ale Steve Zissou se dušuje, že právě tento žralok sežral jeho nejlepšího dlouholetého spolupracovníka při natáčení posledního dokumentu. Cestou se k nim připojí mladý pilot, který by mohl – ale také nemusel – být Steveovým dlouho ztraceným synem (Owen Wilson), krásná novinářka (Cate Blanchettová) pověřená úkolem napsat o Stevovi článek, a také Zissouova odcizená žena a koproducentka Eleanor (Anjelica Hustonová). Nikdo netuší, že je během plavby čeká spousta komplikací včetně pirátů, únosu a bankrotu. (HBO Europe)

Danny_Jack

Trvalo mi dvě zhlédnutí, abych to dokázal aspoň zkousnout, tři, abych to tak začal mít aspoň trochu rád, a po pátým jsem si ten film konečně zamiloval. Vážně, Grandhotel Budapešť s tímhle v podstatě nesnese jakýkoliv srovnání, ač je to vizuálně vyumělkovaný neskutečným způsobem. Life Aquatic je od Wese Andersona (aspoň zatím) to pořádný. Ne jen barevná pohádka se spoustou sádrovejch postaviček s jedním výrazem. ()

Fuksinka

Nádherná nejen vizuální stylizace (zřejmě nejsem jediná, kdo si vzpomněl na Zemana), krásně poetické, smutné i vtipné. Úžasná muzika Davida Bowieho. Ten film je divný a buď vám sedne, nebo ne. Mě sedl, ačkoli jsem si uvědomovala, že chvilkama se trošičku rozpadá a stopáž by mohla být o malinko kratší. Věřím ale, že na druhé shlédnutí, bude ještě lepší. ()

kolly13

Bláznivý příběh na pomezí surrealistického pokusu o vtip s neobyčejně dobrou muzikou a pokleslým cílem "opět nového přístupu". ()

tchempi

Wes používá podobný koncept, na jakém kdysi fungovaly parodie. Herci vedou s vážnou tváří absurdní dialogy a na pozadí ve druhém plánu se odehrávají bizarnosti (většinou i v prvním plánu). Ale zatímco parodie opravdu bavily, toto je jen nudný slepenec dada scén. ()

brasek

Keď som sledoval tento snímok tak ma napadlo, že toto je absolútny príklad žánru komediálna dráma. Tento žáner je pre mňa trápna záležitosť a tento snímok je presne taká istá trápnosť. ()

PepeBalto

Život pod vodou je fantastickým příkladem toho, jak Wes Anderson se svým charakteristickým stylem dokáže vytvořit neuvěřitelně nádherně barevný a bizardní svět, který připomíná živoucí pohlednici. Jednotlivé scény jsou pečlivě nacvičené do nejmenšího detailu a dojem z filmu je tak úchvatný a nezapomenutelný. Jeho nezaměnitelný rukopis se v tomto filmu projevuje na každém kroku – od barev, kostýmů, dialogů až po kulisy. Všechno je perfektně stylizované. Další důvod, proč se mi tento snímek tolik líbí, je jeho naprosto fenomenální soundtrack. Píseň "Ping Island" od interpreta Mark Mothersbaugh (který mimo jiné dělal taky slavný soundtrack k PC hře „The Sims 2“, která doprovázela mé dětství) mě nadchla již při prvním poslechu a dodnes ji aktivně poslouchám a budu už asi vždy. Tento film považuji za mistrovské dílo Wese Andersona. ()

dbt

Nostalgický dětský film, ve kterém "shodou okolností" nehrají děti. A je skutečně půvabný. ()

bobbec

svojsky, ale oreginalny....cloveku to len musi prist na chut. inac je to uzasny film s perfektnym hereckym obsadenim(Dafoe, Murray, Wilson(prekvapil), Blannchett...exeluju)..kamera, strih, OST...100% ()

J!b

Tak tento film je moje srdcovka, kterou marně doporučuji všem přátelům, kteří pak na mě zle koukají. A přitom ta atmosféra, geniální Bill Murray, krásná těhule Cate Blanchet, pejsek na třech, švihlý humor, David Bowie v portugalštině a ta mořská fauna a flóra. Každý uchyl musí chcanechca zaplesat a zatetelit se. ()

Johnner

Kupa momentů, kdy srdce plesá, hromada okamžiků, kdy odpadní roury se ucpávají. Jsem na to asi příliš mladý. Tři hvězdičky teď, ale vymiňuji si zcela výjimečně možnost změnit své hodnocení. ()

eMPík

Zvláštní, při prvním shlédnutí jsem byla znechucena a unuděna a při druhém (nechtěla jsem se tak snadno vzdát) jsem se chlamala takřka celý film... Bojím se podívat napotřetí :) ()

parabella

divný pekný fantastický film... dlho som rozmýšľala či dam 4 alebo 5 no ale takémuto filmu sa neda nedať 5 lebo pre mňa bol úchvatný ()

Ondra111

Jeden z mých TOP 5 filmů co sem kdy viděl. Všechny ty vtipně úchylné postavičky a jejich roztodivné příběhy mě vždy dokáží naplnit optimismem nehledě na to pokolikáte film vidím. Pro mě osobně je Život pod vodou potvrzením toho, že dobrý, ba dokonce i skvělý film vlastně žádnou nosnou dějovou linii ani moc nepotřebuje. ()

MysterioD

Humor Wese Andersona je zvláštní, ale tím úžasnější. Nikdy od něj nečekám že budu brečet smíchy, ale zato vím že se určitě budu skvěle bavit. A tenhle film je toho nejlepší přiklad. Člověk tomu musí přijít na chuť, a já se přiznám že poprvé jsem to nedokázal ani dokoukat, ale pořád to ve mně hlodalo a když jsem se podíval podruhé tak jsem se do toho filmu bezmála zamiloval. A pokaždé když mám možnost znovu ho vidět, tak vždy najdu něco nového a vtipného. Skvělí Bill Murray i Owen Wilson, skoro až pohádkové vodní prostřelí, a veselé neoprenové palčáky, střílení z „nekonečných“ zásobníků či pijavice co jdou jen po Billovi mě vždy dostanou. Ovšem nejlepší na celém filmu je podle mě je role Willema Dafoea který se v každém záběru chová jako malé dítě. Jen se bojím že ves už nemůže natočit nic lepšího, ale doufám v to že mě překvapí . . . 95% ()

DVCAM

Trochu jiný humor. Podivný příběh, podivné postavy, humor v druhém až třetím plánu... Člověk asi musí být fanda. Ale snahy některých škatulkovat nebo hledat "něco", co mělo zaujmout... Běžte k šípku! ()

Zemřel herec Michael Gambon

26.05.2016

Houdini, Mr. Fox a Superman

Houdini, Mr. Fox a Superman

27.10.2006

Některé dny jsou na zajímavé novinky slabé, někdy se jich objeví tuny. A neboť dnešek je toho zářným příkladem, posvítime si rovnou na tři chystané filmové projekty. Prvním z nich bude námětem… (více)