Mezinárodně uznávaný oceánograf Steve Zissou (Bill Murray) a jeho posádka vyplouvají za dalším dobrodružstvím. V této možná poslední expedici hodlají vypátrat a chytit záhadného jaguářího žraloka. Nikdo vlastně nevěří, že takové zvíře existuje, ale Steve Zissou se dušuje, že právě tento žralok sežral jeho nejlepšího dlouholetého spolupracovníka při natáčení posledního dokumentu. Cestou se k nim připojí mladý pilot, který by mohl – ale také nemusel – být Steveovým dlouho ztraceným synem (Owen Wilson), krásná novinářka (Cate Blanchettová) pověřená úkolem napsat o Stevovi článek, a také Zissouova odcizená žena a koproducentka Eleanor (Anjelica Hustonová). Nikdo netuší, že je během plavby čeká spousta komplikací včetně pirátů, únosu a bankrotu. (HBO Europe)

sun.eagle

Tehle druhů filmů je po hříchu pomálu. Nedá se u něj definovat žánr, a chvílema nevíte jestli si z vás dělají prdel nebo jak vlastně to uchytit. Ne tenhle film se nijak uchytit nedá, je to totiž totální úlet, magořina, ujetost ale taky kus vypravěčského a filmového mistrovství. Bud to kápne na notu vašemu vkusu a budete to zbožnovat nebo vás to mine a budete to považovat za odpadní materiál. Obojí je možné a já osobně patřím k tomu prvnímu táboru a stejně tak ale chápu to nechápání táboru druhého. ()

Bertramm

Super kravina. Ne všechny "Andersonovky" mě bavily, vlastně mě bavila jen tahle. Je to jako kdyby se celej ten hereckej ansábl vrátil do dětství a hráli si na film. ()

stuj

Taková jeblá pohádka :) Tu a tam sice docela dobrej fór, ale jinak žádná bomba. Každopádně jsem nečekal, že vrcholnou scénu bude doprovázet zrovna takovejhle song :) Murray a Blanchett jsou dobrý. ()

Kolda.o

Jen velmi tezko zaraditelne dobrodruzstvi ktere vazne neni pro kazdeho. Musi ve vas byt kus dobrodruha, vedatora a jeste vetsi kus snilka. Pro me uzasna vec u ktere me bavi snad kazda minuta. :-) ()

Robbieman

Na začiatku filmu to bolo na štyri hviezdy, na konci už nebolo o čom, dávam plný počet. Samozrejme neodporúčam fanúšikom komédií typu Babovřesky. ()

Mischak

Miluji Život pod vodou! Je to plné vody, humoru, ironie, naivity, svérázu, drzosti a prostě všeho, co má dobrý film mít. Steve je svým způsobem hajzlík, ale i tak ho budete mít rádi. Steve je všechno:"námořníkem, objevitelem, výzkumníkem, ochráncem přírody, fotografem a filmařem zabývajícím se výzkumem, ochranou a popularizací života moří a oceánů". Baví mě "parodie" na Jacquese-Yvese Cousteaua. Opět: nečekejte nic a dostanete všechno! Jo a ty skvělý komentáře u dokumentárních filmů o životě pod vodou nemají chybu! .-) ()

tom173

Film který způsobil, že jsem se ve čtrnácti chtěl stát oceánografem a nadchnul mě pro oceán, červené čapky, a Davida Bowieho... Ale hlavně ve mě probudil nesmrtelný obdiv k Billovi Murraymu. Kdo by nechtěl ve třiceti zjistit že je Bill jeho otcem? Úžasné, atmosferické, dokonalé... ()

Zofan

Sledovat Andersonovu tvorbu pozpátku není dobrý nápad. Po úžasném Grandhotelu Budapešť jsem shlédl už ne tak bezvadný Moonrise Kingdom a nakonec jsem se dostal k naprosté rozpačitosti pod vodou s panem Zissou. Naladit na tuhle vlnu se mi nepovedlo, ale znova už se na to nebudu chtít podívat. Nicméně doufám, že stoupající trend v kvalitě Andersonových filmů bude pokračovat a jeho další film bude znovu na plný počet (hodnoceno LP 2015). ()

Rathe

Pokud Vám to ze začátku přišlo jako mě, takový zvláštní, tak rozhodně se tím nenechte oklamat. Neboť je to výborný film nejen svým hereckým obsazením, ale i dějem. A humoru, který můžete lehce přehlédnout je tam až až. A když ho nepřehlédnete, bavíte se od konce až do začátku. Nejlepší je, že i zde se nakonec objevil moment, pro mě naprosto neočekávatelný. Jediné co mě mrzí, že paní novinářka zůstala s dítětem sama. Jinak výborné dílko. Rozhodně stojí za zhlédnutí. ()

Vonter

Celý film jsem měl na tváři slastně připitomělý výraz, rty staženy do malilinkatýho úšklebku a pořád dokola, úplně neslyšně a potichounku jsem si brumlal pod fousy: "To je absurdní!" ()

Takaru

Neskutečně nudný film, nechápu, když hlavní roli dostal Bill Murray, ten Bill Murray, který svým výkonem a zjevem zachránil už ledacos.Tohle cosi nezachrání, ale ani "kurevsky" originální pojetí Bowieho muziky, kterou mám tolik v oblibě, ani kouzelně těhotná Cate. Možná si film pustím znovu tak za dvacet let, až se u mě začnou projevovat první příznaky stařecké demence, a pak teprve docenim - rozuměj, klesnu na mentální úroveň - této filmové pocty všemi chlapeckým dobrodružstvím. Ne, Ne, ani náhodou, to si raději přečtu "Buky od bobří řeky". Utrpení trvající 114 minut, hups jedna hvězda za delfíny nebo spíš pro mě, za to, že jsem to přežil. ()

cores

Čtvrtý film od Wese, který jsem shlédl. Tomuhle človíčkovi přicházím na chuť :-) na Grandhotel to nemá, ale i tak film neurazí... milá podívaná, výborní herci a pár velice slušnejch gegů! Hodnotím na 70% ()

alienable

Ne. Tak ani napotřetí. I když se snažím sebevíc, najednou mi uprostřed filmu začne mysl odbíhat jinam a rázem se přistihnu, že absolutně nevím, co se tam děje. Jako když čtete knížku a musíte se vrátit o pár stránek zpátky. Znám lidi, pro které je tenhle film kult a citují z něj hlášky. Já se bohužel nechytám. ()

Sejkorka

3 a půl * , 70% . trochu to připomíná Zemanova Barona Prášila v moderním provedení. Občas s nejasnou hranicí mezi fantazií a realitou. Naprosto skvělý je Seu George a jeho variace na Bowieho. A pochopitelně Cate Blanchet. Naopak, vůbec mi nesedí Anjlica Huston, ale to je spíše "apatie" k herečce jako takové, nikoli filmové postavě. Co říci závěrem ? Je-li to pocta pro Jacquesa Cousteaua, pak je to velmi zdařilá záležitost. ()

Marcimor

To je vážně "střelený" film. A přitom v pohodě koukatelný. A se skvělým obsazením. A zábavný. A taky trochu smutný. A s neuvěřitelnými předělávkami písní Davida Bowieho navrch. ()

Zemřel herec Michael Gambon

26.05.2016

Houdini, Mr. Fox a Superman

Houdini, Mr. Fox a Superman

27.10.2006

Některé dny jsou na zajímavé novinky slabé, někdy se jich objeví tuny. A neboť dnešek je toho zářným příkladem, posvítime si rovnou na tři chystané filmové projekty. Prvním z nich bude námětem… (více)