Mezinárodně uznávaný oceánograf Steve Zissou (Bill Murray) a jeho posádka vyplouvají za dalším dobrodružstvím. V této možná poslední expedici hodlají vypátrat a chytit záhadného jaguářího žraloka. Nikdo vlastně nevěří, že takové zvíře existuje, ale Steve Zissou se dušuje, že právě tento žralok sežral jeho nejlepšího dlouholetého spolupracovníka při natáčení posledního dokumentu. Cestou se k nim připojí mladý pilot, který by mohl – ale také nemusel – být Steveovým dlouho ztraceným synem (Owen Wilson), krásná novinářka (Cate Blanchettová) pověřená úkolem napsat o Stevovi článek, a také Zissouova odcizená žena a koproducentka Eleanor (Anjelica Hustonová). Nikdo netuší, že je během plavby čeká spousta komplikací včetně pirátů, únosu a bankrotu. (HBO Europe)

Eldrick

Stejný problém jako s Royal Tenenbaums, akorát s tim rozdílem, že Life Aquatic with Steve Zissou mi přišlo ještě víc dementní a antikomický, nezachránil to ani Bill Murray. Bohužel mám asi jiný smysl pro humor než pan režisér. ()

Petfruf

Krize středního věku po vodou. Mark Mothersbaugh. Dětsky naivní tým podivných lidiček, co si hrají na Cousteaua. Výborný humor. Bill Murray. Stylizace snímků, které by se daly rovnou zarámovat. Skvělé obsazení. Wes Anderson. Dlouho jsem si nemohla vybrat z Andersonovo filmů ten, který je mi neblížší. Vybrala jsem. ()

Suzana

Je to jako když vyběhnete z šedi všedního a stresem zahlceného dne na pláž, kde vás mezi prsty polechtá horký písek, po tvářích pohladí mořský vánek a vrhnete se vstříc příboji. Má to až očistnou moc – znenadání se celý ten upachtěný den smyje a vy plavete naproti vší té retro imaginaci. Skočila jsem po hlavě do modré hlubiny té režisérovy neodolatelné fantazie a nechala se odnášet jejím proudem hlouběji a dále. Cestou jsem narazila na roztodivné rybky, pastelové mořské koníky a sem tam míjela podobně zvědavé potápěče. Ti méně odvážní se na mě udiveně koukali skrz malá okénka žlutého batyskafu… nechala jsem je žasnou. Já jsem si pobyt v tom slaném lucidním užila. Jen velmi neochotně jsem se nohama odrazila ode dna a pomalu zamířila zpět k hladině. Ihned po vynoření jsem si nasadila červenou čepičku s bambulkou a ruce vrazila ležérně do kapes, zpívajíce píseň Life on Mars vyrazila v ústrety světu. Díky pane Andersone, za tohle si Vás pověsím nad akvárko ()

Huntelaar

Nejmilejší product placement na Adidas, part 2. Aneb jak dobře zvolený (a tady i udělaný) hudební podkres pošle zážitek z filmu na úplně jiný level. Ten taky udělal z Života pod vodou doposud Andersonův majstrštyk. Všechny přísady, tak pracně ozkoušené v předešlých filmech (herci, charaktery, i na ty rybičky došlo) si skvěle sedly a vyluzovaly mi skoro celý film úsměv na rtech. ()

dee-key

Nutno říct, že ta látka byla opravdu divná. Jako obvykle mi nevadí provedení, ale roztahanost celého filmu mi pro tentokrát přišla až moc a několik vyloženě hluchých míst mi ten film trochu zkazilo. Určitá melancholie a zasněnost je pro Wese typická a nelze mu to zazlívat. Je to koneckonců jeho nejvýraznější rys. Ale nemůžu se zbavit dojmu, že jsem se u toho filmu tak nějak nudil. ()

ibeh

Pátý film od Andersona, který jsem viděla, a nechytl mne až tak jako ostatní. Bill je sice skvělý, ale na 114 min. to nestačilo. Děj se docela táhl a dada vtípky mě tentokrát až tak nechytly. Ale vizuální a hudební originalita jako vždy na výši. Jeho novější tvorba už má větší grády. Úplná špica je pro mne Až vyjde měsíc. ()

Kosmik

Dobrý nápad s chytrou komedií, která si neklade za cíl jenom prvoplánovitě pobavit. Bohužel způsob zpracování se poněkud nevydařil a celý film je hlavně neuvěřitelně rozvláčný a hlavně nudný. Výkony některýcgh herců (Anjelica Huston) jsou navíc jakoby ze zcela jiného filmu a do příběhu vůbec nezapadají. ()

easaque

nějak jsem se nedokázal na Andersonův styl naladit, ale přesto to není špatnej, jen dost podivnej film. Má něco do sebe a je tam vidět snaha dělat film jinak a to se počítá. Asi mi vadil i slabší scénář, či mnoho postav a tak některé scény byly rozvleklé, nudnější a bez jiskry. Uvidím, kdy se zase rozhoupu zkouknout zase nějaké jeho dílo. Tomuto musí stačit slabé 3*, aspoň za to že mne trochu zaujal a měl jsem chuť se dodívat do konce. ()

Beagle

Nafackovala bych si za první hodnocení tohohle filmu z dob, kdy mi jméno Wes Anderson nic neříkalo. O několik let a Andersonových snímků později jsem se výborně bavila a Seu Jorge hrající Space Oddity na kytaru v portugalštině moje hodnocení ještě vylepšil. Jdu ze dvou hvězd na čtyři a podívám se určitě znovu. ()

MartinNDL

Takhle geniální kombinace dětskosti v dospělosti Wese Andersona, dospělého hraní při scénách aranžovaných do dětského prostředí pro dospělé z perspektivy dítěte? To zavání autopedofilií. Nová deviace, kdy dospělý muž píchá svou dětskou prdelku. Kupodivu lze dojít k oplodnění a porodu. Porod do vody, kde vznikne "Život pod vodou." ()

M.i.k.e

jedna hvězda jen proto,že mi bylo blbý dát odpad...nudnější film sem snad ještě neviděl.Jak už sem psal,filmy wese Andersona mi prostě nesedí...střih...o 9 let později...je vidět,že k filmům Wese Andersona si člověk musí najít cestu a naladit se na jejich vlnu klidně i po čase.Jakkoliv mi před lety přišel Life Aquatic jako děsná kravina,nyní,ve chvíli kdy jsem se zamiloval do Grandhotelu Budapešť nebo Moonrise Kingdom jsem se vrátil i k tomuhle kousku a ačkoliv je to pro mě nejslabší Andersonovka,není to vůbec špatný film.Vedle výborných herců tu nechybí Andersonova hravost propojená s bizarností a zvláštním humorem.Toho je sice méně,ale to nakonec vůbec nevadí.Tímto se po letech Wesovi omlouvám a tu nudu beru zpět...70% ()

HappySmile

Andersonovy filmy mají mnoho společného. Všechny jsou plné barev, nevšedních příběhů a několikanásobného hvězdného obsazení. Přesto pořád nemůžu přijít na to, proč mě některé vyloženě baví (Taková zvláštní rodinka) a jiné vyloženě nudí (Darjeeling s ručením omezením). Tento film byl něco mezi tím. Párkrát jsem se zasmála, ale můj typ to zrovna není... ()

uterox

Nudilo mě to. Ani jsem to nedokoukal do konce. Hodně nezávislý snímeček. Přišlo mi to zdlouhavé a výřečné dialogy o ničem. Nějak mě děj vůbec nezajímal. Když jsem byl mladší a měl hodně času, tak jsem skoukával podobné snímky. Teď už však vážně ne. ()

Martin741

Neopisatelny je tento film a aj skusenemu divakovi sa nan tazko pozera. DEj nic moc, dalo sa to sice dopozerat s vypatim vsetkych sil, ale to len kvoli vybornej Cate Blanchett. 39 % ()

honajz2

Moje první setkání s Wesem Andersonem dopadlo divně (chápej ani neuchvátilo, ani nezklamalo). Dostával jsem se do toho dlouho, zhruba hodinu, ale pak už mě to nějak chytlo, přistoupil jsem na ten Andersenův styl a nakonec ten film nebyl špatný. Hodně se mi zde líbila hudba, kamera, všechny ty detaily, ať už imaginativně zpracovaného podmořského světa nebo ty humorné (kterých není málo, jen všechny nezapůsobí) a i herecké výkony. I tak mě ale Život pod vodou zas tak neoslovil, něco do sebe sice má, ale trvá moc dlouho a jeho kouzlo mě prostě neuchvátilo tolik, jako některé jiné uživatele. Chvílemi jsem dokonce měl pocit, že si někdo natočil film jen tak sám pro sebe, dal do toho svůj zvláštní smysl pro humor i pro vyprávění děje, bůhvíproč mu v tom hráli slavní herci a ten film se omylem dostal ven a našlo se dost lidí, které ten film dokázal nadchnout. Špatný ten film rozhodně není, ale v hodnocení ho na víc jak 3* nevidím. ()

dezorz

jednoduchsie nez tenenbaovci, komplikovanejsie nez murrayovske zmierenie sa s otcovstvom v polamanych kvetoch. nastastie je tu bizarny, umely (akvaristi, nepozerat!!!! sila nerealnosti podmorskych exterierov vyzaduje velku klapky fantazie) podmorsky svet ako aj bizarny umely svet hlavneho hrinu. najkomercnejsia divnost roka. :) ()

Zemřel herec Michael Gambon

26.05.2016

Houdini, Mr. Fox a Superman

Houdini, Mr. Fox a Superman

27.10.2006

Některé dny jsou na zajímavé novinky slabé, někdy se jich objeví tuny. A neboť dnešek je toho zářným příkladem, posvítime si rovnou na tři chystané filmové projekty. Prvním z nich bude námětem… (více)