Mezinárodně uznávaný oceánograf Steve Zissou (Bill Murray) a jeho posádka vyplouvají za dalším dobrodružstvím. V této možná poslední expedici hodlají vypátrat a chytit záhadného jaguářího žraloka. Nikdo vlastně nevěří, že takové zvíře existuje, ale Steve Zissou se dušuje, že právě tento žralok sežral jeho nejlepšího dlouholetého spolupracovníka při natáčení posledního dokumentu. Cestou se k nim připojí mladý pilot, který by mohl – ale také nemusel – být Steveovým dlouho ztraceným synem (Owen Wilson), krásná novinářka (Cate Blanchettová) pověřená úkolem napsat o Stevovi článek, a také Zissouova odcizená žena a koproducentka Eleanor (Anjelica Hustonová). Nikdo netuší, že je během plavby čeká spousta komplikací včetně pirátů, únosu a bankrotu. (HBO Europe)

Pitr_Pan

Wes Anderson je opravdový kouzelník. Melancholik. V pomalém tempu prožívající, neodolatelně čarující s potencí filmového obrazu. Je to právě naprosto neuchopitelný spád tohoto filmu o lásce, rodině a moři, co se nezměnitelně propracovává do divákovi paměti. Obsah není důležitý, záleží jen na intenzitě pocitu, který je v nás (a námi) nalézán........ Absolutně nepopsatelný zážitek ******************************** ()

deep

nádherně naivní komedie,tragédie.jak tak koukám kolem tohle prostě nesedne každýmu,ale mě to dostalo ()

walecz

Bill Murray a podivné světy Wese Andersona jdou k sobě jako biftek a červené víno. Celý film si naprosto neskutečně utahuje z J.J. Cousteau a jeho námořních dokumentů, z "pravěkých" akčňáků a v neposlední řadě i sám ze sebe. Je zřejmé, že pro lidi kteří vnímají film jako spotřební zboží tenhle kousek prostě není. Hlavní síla spočívá v parádních hereckých výkonech, inteligentním humoru a oravdu dobré režii. Má to tempo, takže se nebojte a pokud chcete zkusit něco nového /a nejste typ jako Radyo/ určitě po téhle lehce intošské lahůdce sáhněte. ()

čolek

Musim se přiznat, že mě ty Andersonovy komedie fakt šíleně nuděj (viz Taková zvláštní rodinka), sice z nich čiší fantazie a skvělý nápady s kamerou, ale to můžu najít i u Tima Burtona a ještě se u toho pobavit. I herci my přijdou skvělí, obzvlášť Bill Murray, ale kromě nich mě už nic nezaujalo, dokonce jsem ho celý shlédnul až napotřetí (předtím se mi u toho povedlo dvakrát usnout :) ()

hull

Vůbec jsem to nepochopil, dost alternativní humor. Vím, co je nadsázka, ale zde se vyskytuje prakticky nepřetržitě, takže vede až k vytracení jakéhokoliv děje. I přesto se mi líbil výkon Billa Murrayho. ()

pepo701

to bolo akoze o com???vobec som nepochopil zmysel tohto filmu a vazne uvazujem ci nejaky ma.pre mna bolo sledovanie zabijanim casu, vo filme som nenasiel nic co by ma zaujalo a par krat som rozmyslal ze to vypnem ale prekonal som sa.neviem ci je chyba vo mne alebo vo filme ale toto slo totalne mimo mna... ()

Zadri

Znám spoustu filmů s bláznivým scénářem, které však nevykročí ze stínu trapnosti. Tento film je, ale zrežírován a zahrán tak dobře, že jsem se za tvůrce ani jednou nezastyděl. Je to film na který se dobře kouká a nenudí. ()

Mykhaluu

Hvězdná partička se při filmování asi solidně bavila... :) Já, ačkoliv jsem si říkal, že nebudu hledět na nějaká "objektivní filmová měřítka", jsem se bavil o trochu méně... ale chvílemi to byla fakt prča (hlavně s Klausem :D ) a dnes jsem měl velkou chuť vidět odlehčený film s hezkými barvičkami a mořem... :) ()

mirkath1

Tak nevím, poprvé se mi stalo to, že nevím co si mám myslet. Dát odpad nebo 5hvězd? Možná nejsem natolik chytrá abych pochopila proč tolik slavných herců hraje v takové kravině. Nebo prostě nechápu o co go :) No rozhodně jsem teda dokoukala do konce, abych náhodou o něco nepřišla a to zas ne, klidně jsem mohla třeba žehlit. ()

0sanny0

Že by úžasná dobrodružná komedie plná vtípků a scén u kterých se vám chce až plakat smíchy..? Možná. Škoda jen, že mojí maličkosti nejspíše nebyl dopřán ten dar pochopení tohoto humoru. Při prvních scénách jsem si říkala, že je se mnou asi něco špatně když se můj spoluúčastník našeho domácího kina už svíjel smíchy. Toto nedorozumění pokračovalo. Za celé dvě hodinu filmu se mi nějak nepodařilo přepnout na ten Zissouovský humor. Každopádně jsem se vydržela na film dodívat a doufám, že snad příště až si film pustím to už bude lepší. Zatím ale zůstanu u jedné hvězdičky. ()

anotherdm

Po Andersonově masterclass na letošním famufestu jsem musel dokoukat i dva filmy, které jsem od něj neviděl. Life Aquatic byl jedním z nich a pro mě se hned stal nejoblíbenějším Wesovým filmem. Uvedení všech hrdinů jako absurdních karikatur na začátku může evokovat dojem, že se jedná o další připitomělou americkou komedii, nicméně tyto karikatury se v průběhu příběhy změní v tak důvěryhodné postavy, že při proplutí Jaguar Sharka kolem ponorky je jedna z rukou na Billových ramenou ta vaše. ()

morris22

Na tenhle film jsem se podíval nezatížen jakýmikoli soudy ostatních. Ani po jeho shlédnutí jsem si však nedokázal vytvořit jednoznačný názor. Bezpochyby to je originální dílo. Lze ale také souhlasit s tím, že je to nesmírně ulítlá a nezařaditelná tragikomedie, která se zákonitě nemůže líbit každému. Život pod vodou mě rozhodně neuchvátil, ale úplná ztráta času to taky nebyla. Za mě 65%. ()

rob_troy

Musel jsem se nejdřív srovnat s tím, že se film zdá spíše jako Dokumentární dobrudružství a lá Putování s Billem Murrayem za leopardím žralokem. Anderson rozhoupal vlny a udělal to dobře. ()

MadMax3

Mnohokrát naivné, zvláštne, natiahnuté, ale mne sa to proste páčilo. Taký ten "môj" humor, Murray so svojím kamenným ksychtom, vrchol je však Dafoe s nemeckým prízvukom. ()

boombang

Další smutnoveselý zážitek s Wesem a s jeho více či méně obvyklým ansámblem. A opět si to herci užívají víc než většina diváků - a nejen kvůli těm červeným čepičkám. Je to hravé a bizarní, občas to uspává, jsou v tom divné podmořské potvůrky, běhá v tom třínohý pes a Cate Blanchett je zde doopravdy těhotná. ()

J.Cobra

Tak tohle je bezesporu velice zajimavý film, má pomalé tempo, ale přitom se tam toho děje hodně. Každou chvlíli vytáhne něco zajimavého nad čím prostě musíte pořád přemýšlet a koukat je taky pořád na co. Je to taková taky hodně jiná komedie. (Komentář ze září 2009). ()

Zemřel herec Michael Gambon

26.05.2016

Houdini, Mr. Fox a Superman

Houdini, Mr. Fox a Superman

27.10.2006

Některé dny jsou na zajímavé novinky slabé, někdy se jich objeví tuny. A neboť dnešek je toho zářným příkladem, posvítime si rovnou na tři chystané filmové projekty. Prvním z nich bude námětem… (více)