Život pod vodou

Život pod vodou

The Life Aquatic with Steve Zissou

Komedie / Dobrodružný / Drama

USA, 2004, 114 min

Wes Anderson opět představuje další ze svéch bizardních postaviček v bizardním vymyšleném světě plném nexistujících mořských tvorů, pirátů, vodních biologů a falešných synů. Některé scény mě zaujaly a Owena Wilsona zbožňuju v každé roli, mít to tak o půl hodiny menší délku a kdyby absurdita byla dotažená do mrtě (třeba kdyby je ta ryba na konci spolkla) dal bych i víc...(3.9.2005)

• ajuska

Všechny ohlasy, které jsem před shlédnutím filmu četla, hýřily bezmezným nadšením, ale já jsem se při filmu chvílemi dost nudila. Příběh o hledání jaguářího žraloka není nic moc a ostatní dějové linie (jako je nalezený syn) mě nikterak nezaujaly. Vtipy působily poněkud křečovitě a jediné, co mě doopravdy zaujalo byly záběry napříč lodí.(12.1.2006)

Od první minuty jede ve své náladě a buď se divák chytne a nebo nezájem. Já byl chycen při prvním pohledu na Billa Murrayho. Po dlouhatánské době jsem viděl film, kdy jsem si přál, aby měl dvojnásobnou stopáž a nikdy nekončil. Ačkoliv je Život pod vodou pln skvělých vedlejších postav, jde hlavně o herecké grand sólo kapitána Zissoua. Bez debaty házím okamžitě do TOPky. Wes Anderson jde stále výš a výš.(9.7.2011)

Tady váhám, buď jsem tu genialitu ve filmu neobjevil, nebo film režisérovi utekl pod rukama. Jestli bylo záměrem vytvořit něco ve stylu Karla Zemana, tak se to šeredně nepovedlo, jestli něco jiného, tak jsem ten záměr nepochopil. Film chce vybočit z běžných kolejí, ale působí tak, že od režiséra po herce nikdo pořádně netušil, co má dělat a proč. Hodně rozpačitý zážitek. Po zhlédnutí jiných filmů W.A. musím uznat, že patrně mou vinou.(28.9.2005)

Život pod vodou je svérázně stylové dítko spojení Wese Andersona a Billa Murraye a jasně dokazuje že jejich smysl pro milou komičnost jde skvěle dohromady - žádná výbušně třeskutá vtipnost, ale spíše příjemná nálada a švihlá uvolněnost prostupuje celým filmem. A to nejen díky Murrayovi, ale i spoustě dalších vynikajících herců kteří se k němu na téhle "dovolené" přidali a se skromnou střídmostí si mezi sebou nahrávají - dokonce i ten Owen Wilson je tu sympaťák k pohledání, což bych já osobně o libovolném jiném filmu s ním rozhodně říct nemohl. 8/10(27.11.2011)