Reklama

Reklama

Život pod vodou

  • USA The Life Aquatic with Steve Zissou (více)
Trailer

Obsahy(1)

Mezinárodně uznávaný oceánograf Steve Zissou (Bill Murray) a jeho posádka vyplouvají za dalším dobrodružstvím. V této možná poslední expedici hodlají vypátrat a chytit záhadného jaguářího žraloka. Nikdo vlastně nevěří, že takové zvíře existuje, ale Steve Zissou se dušuje, že právě tento žralok sežral jeho nejlepšího dlouholetého spolupracovníka při natáčení posledního dokumentu. Cestou se k nim připojí mladý pilot, který by mohl – ale také nemusel – být Steveovým dlouho ztraceným synem (Owen Wilson), krásná novinářka (Cate Blanchettová) pověřená úkolem napsat o Stevovi článek, a také Zissouova odcizená žena a koproducentka Eleanor (Anjelica Hustonová). Nikdo netuší, že je během plavby čeká spousta komplikací včetně pirátů, únosu a bankrotu. (HBO Europe)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (544)

Matty 

všechny recenze uživatele

Moby Dick pro hipstery. Výstřední komedie natočená s obrovskou láskou k filmům (třeba k „surrealistickým“ vědeckým dokumentům Jeana Painlevého). Variace dobrodružných příběhů, jaké jste chtěli v dětství sami prožívat. Film, který nás neustále něčím překvapuje. Vyladěný design každé scény, úžasně šlapající soundtrack, emocionálně hutná zápletka (díky které všechny ty originální nápady drží pohromadě). Přes svou ohromnou vypravěčskou hravost a infantilní poetiku jde paradoxně o film, který spíš oceníte až v pozdějším věku, kdy už nebudete mládí prožívat, ale ohlížet se za ním. Sám jsem Život pod vodou dřív přijal hodně vlažně, dnes (listopad 2017) jsem se do něj asi zamiloval. 90% Zajímavé komentáře: Radyo, Brouk, DaViD´82, Rex Mundi, anais, MIMIC, rowdy's, walecz ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Nemůžu říct, že by tenhle film u mě vyhrál pětihvězdičkovou dardu, na druhou stranu musím uznat, že Wes Anderson má naprosto skvělý styl zvednout divákovi náladu. A to vlastně jak samotnými postavami, tak hlavně samotným odvyprávěním příběhu. Ten se tváří normálně, ale ve skutečnosti je to jeden velkej blázinec. Což je vlastně moc fajn. Pozitivní nálada se odráží snad od každého, kdo se ve filmu jenom mihne. No a krom toho má Wes naprosto úžasnou představivost, kterou v kombinaci s hraným obrázkem a vhodně zvolenou muzikou vytváří skvělý zážitek. Tady jsem ale úplně nebyl schopný naskočit na tu jeho komediální vlnu. To nic nemění na tom, že po shlédnutí mi bylo vnitřně opravdu moc pěkně. ()

Reklama

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Nejdříve jsem si myslel, že snad všichni tvůrci tohohle filmečku žili pod vodou,ale po druhém shlednutí mě došlo jak geniální dílko na mě bublá. Krom fantastického scénáře u mě zde hraje roli naprosto neuvěřitelný humor. Dvojice Anderson/ Murray už mě nejednou potěšila tentokrát to udělala opět a za vydatného přispění ostatních včetně vynikající hudby.Tak jako je originální žít pod vodou , tak je originální tento film. ()

Radyo 

všechny recenze uživatele

Komedie? Dobrodružný? Fantasy? Ale ne, ani jedno z toho tenhle film není. Vlastně se nedá zařadit do žádného z dosud známých žánrů, takže jsem nucen pro něj vymyslet svou vlastní kategorii - psychomatlanina. Prostě tady došlo ke vzájemnému nepochopení. Jeden z nás dvou (já vs. film) je totiž úplně blbej - a obávám se, že já to nejsem. Slyšel jsem na tento barevný paskvil pozitivní ohlasy z mnoha stran a obávám se po jeho shlédnutí, že s lidstvem je to horší, než jsem tušil. Dát tomuto filmu více než dvě hvězdičky, musel bych si urazit obě ruce. Zasmál jsem se jednou jedinkrát, taková to byla náramná bžunda. Dobrodružné filmy si představuju jinak, než jako pozvolné oťukávání "otce" a "syna" (uvozovky jsou záměrně), prokládané spoustou stupidních řečí a rádobybalením těhotné ženské. A fantasy? Viděli jste Pána prstenů? Hloupá otázka, že? Tak to je fantasy. Ale tohle ne - leda tak fantasmagorie, plynoucí z toho, že ve filmu se vyskytují asi tak v 90% zvířata, která jsou endemická, a to tak, že existují jen na jediném místě na světě - na filmovém plátně. Jejich funkci v tomhle blábolu jsem samozřejmě taky tak úplně nepochopil - to bude asi stářím... No nic, už ruce pryč od tohohle filmu, snad budu mít příště více štěstí při výběru... ()

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Život pod vodou mě velmi překvapil. Čekal jsem podivný a netradiční film, ale úplně jiným - spíše bláznivě komediálním - způsobem. Ve skutečnosti je to poměrně vážné a smutné dílko. A taky hodně příjemně nekorektní. Doporučuju si před projekcí neshánět žádné informace, nic si o něm nečíst (jako jsem to tentokrát udělal i já) - nepřipravené vás to dostane líp :-) ()

Galerie (88)

Zajímavosti (27)

  • Seu Jorge sám přeložil písně Davida Bowieho do brazilské portugalštiny a hrál je na kytaru. (D3VIL)
  • Seymour Cassel se krátce objevuje jako Esteban, kamarád Steva Zissoua, kterého sní žralok. Cassel si prý přál, aby byl jednou v nějakém ze svých filmů sněden žralokem. (D3VIL)

Související novinky

Bill Murray znovu u Wese Andersona

Bill Murray znovu u Wese Andersona

17.07.2021

Po předchozích spolupracích na filmech Jak jsem balil učitelku, Taková zvláštní rodinka, Život pod vodou, Darjeeling s ručením omezeným, Fantastický pan Lišák, Až vyjde měsíc, Grandhotel Budapešť,…

Letní kino MeetFactory startuje 1. června

Letní kino MeetFactory startuje 1. června

26.05.2016

Letní kino patří k prázdninovým měsícům stejně neodmyslitelně jako slunce nebo koupání a teplé letní večery přímo vybízejí k tomu, užít si nějakou tu filmovou laskominu pod širým nebem a s…

Houdini, Mr. Fox a Superman

Houdini, Mr. Fox a Superman

27.10.2006

Některé dny jsou na zajímavé novinky slabé, někdy se jich objeví tuny. A neboť dnešek je toho zářným příkladem, posvítime si rovnou na tři chystané filmové projekty. Prvním z nich bude námětem…

Reklama

Reklama