Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Mezinárodně uznávaný oceánograf Steve Zissou (Bill Murray) a jeho posádka vyplouvají za dalším dobrodružstvím. V této možná poslední expedici hodlají vypátrat a chytit záhadného jaguářího žraloka. Nikdo vlastně nevěří, že takové zvíře existuje, ale Steve Zissou se dušuje, že právě tento žralok sežral jeho nejlepšího dlouholetého spolupracovníka při natáčení posledního dokumentu. Cestou se k nim připojí mladý pilot, který by mohl – ale také nemusel – být Steveovým dlouho ztraceným synem (Owen Wilson), krásná novinářka (Cate Blanchettová) pověřená úkolem napsat o Stevovi článek, a také Zissouova odcizená žena a koproducentka Eleanor (Anjelica Hustonová). Nikdo netuší, že je během plavby čeká spousta komplikací včetně pirátů, únosu a bankrotu. (HBO Europe)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (554)

Renton 

všechny recenze uživatele

Scénář: Wes Anderson, Noah Baumbach .. Hm, takže tohle je ta podivná dobrodružná komedie. Největší problém je zde právě v onom humoru - přiznám se, nebyl to můj šálek čaje - režisér mě svým zvláštním komediálním stylem zrovna nepobavil.. Nechci říct, že bych se celou stopáž jen nudil, naopak, několik vtípků bylo povedených, ale je jich velmi málo. Co mě nejvíce (záporně) dorazilo a rozhodlo o výsledném slabém hodnocení byly maximálně dementní a trapné scény a přestřelky s piráty. Naproti tomu mi seděly některé kýčovité triky a animace, ale to je málo. A samozřejmě kladně hodnotím i dva herecké výkony - Bill Murray a krásně těhotná Cate Blanchett. Ostatní herci jsou spíše jen průměrní a navíc je tam až zbytečně mnoho postav. Shrnutí jedním slovem - (otřesná) slabota!! 30%. ()

Radyo 

všechny recenze uživatele

Komedie? Dobrodružný? Fantasy? Ale ne, ani jedno z toho tenhle film není. Vlastně se nedá zařadit do žádného z dosud známých žánrů, takže jsem nucen pro něj vymyslet svou vlastní kategorii - psychomatlanina. Prostě tady došlo ke vzájemnému nepochopení. Jeden z nás dvou (já vs. film) je totiž úplně blbej - a obávám se, že já to nejsem. Slyšel jsem na tento barevný paskvil pozitivní ohlasy z mnoha stran a obávám se po jeho shlédnutí, že s lidstvem je to horší, než jsem tušil. Dát tomuto filmu více než dvě hvězdičky, musel bych si urazit obě ruce. Zasmál jsem se jednou jedinkrát, taková to byla náramná bžunda. Dobrodružné filmy si představuju jinak, než jako pozvolné oťukávání "otce" a "syna" (uvozovky jsou záměrně), prokládané spoustou stupidních řečí a rádobybalením těhotné ženské. A fantasy? Viděli jste Pána prstenů? Hloupá otázka, že? Tak to je fantasy. Ale tohle ne - leda tak fantasmagorie, plynoucí z toho, že ve filmu se vyskytují asi tak v 90% zvířata, která jsou endemická, a to tak, že existují jen na jediném místě na světě - na filmovém plátně. Jejich funkci v tomhle blábolu jsem samozřejmě taky tak úplně nepochopil - to bude asi stářím... No nic, už ruce pryč od tohohle filmu, snad budu mít příště více štěstí při výběru... ()

Reklama

Nikon 

všechny recenze uživatele

Andersonova bizarnost mě bohužel (nebo spíš bohudík) nebere. Tolik skvělých herců a takový nijaký, podivný a chvílemi dost nudný spletenec. Pouze na několika místech jsem se pousmál, ale to je na dvě hodiny fakt málo ..... jestli je tohle pro někoho splněním dětských snů, tak to mu jeho dětství nezávidím .... :) P.S. Srovnávání s "Lost in Translation" a podobně je úplně mimo. Tohle se nedá s ničím srovnávat ! ()

kingik 

všechny recenze uživatele

Velmi špatný film. Bill Murray si asi myslel, že na stará kolena bude žít i z jiných rolí, než jako byli "Krotitelé duchů", a natočil tuhle slátaninu postrádající hlavu, protože o patě už nemůže být řeč. Sešla se solidní herecká partička, která nic nemohla předvést, protože scénář byl z kategorie příšerných a byl plný vody, a tak se to celé potopilo. A snad už nikdy nevyplave. Tenhle film mě zoufale nepobavil. ()

Sarkastic 

všechny recenze uživatele

„Je to jistě nějaký ohrožený druh. Bylo by pro jeho zabití nějaké vědecké zdůvodnění?“ – „Pomsta.“ Život pod vodou mi opravdu dost připomínal předchozí Andersonův snímek, se kterým jsem měl tu čest, a to Takovou zvláštní rodinku. Znovu to byl dost divný, v lecčem originální film s kvalitním hereckým obsazením (tentokrát jsem si skvělého Billa užil dosytnosti, zvláštně v županu „přebírajícího kontrolu“ nad lodí) a zvláštním typem humoru, kterého zde bylo o něco méně, ale o to více to režisér doháněl fantazií, hravostí a střídáním žánrů. Bohužel se však postupem času stejně jako u výše jmenovaného dostavovala chvilková nuda a čím dál víc hrálo na vážnější notu (i když se snahou o jakési smířlivé vyznění), a to mi příliš nesedlo. S hodnocením to tak vidím stejně jako u Takové normální rodinky, tedy znovu průměrně, takže snad příště pane Andersone. „To je poprvé, co přede mnou Eleanor brečí. Tedy mimo to, když strčila ruku do lodního rumpálu.“ ()

Galerie (91)

Zajímavosti (27)

  • Cate Blanchett byla během natáčení těhotná. (D3VIL)
  • Během natáčení získal Bill Murray potápěčskou licenci, pod vodou strávil zhruba 40 hodin. (formelin)

Související novinky

Zemřel herec Michael Gambon

Zemřel herec Michael Gambon

28.09.2023

Přichází smutné zprávy jak pro kouzelnický svět Harryho Pottera, tak i pro svět filmu celkově. Ve věku dvaaosmdesáti let totiž ve čtvrtek 28. září odešel oblíbený a talentovaný britsko-irský herec,… (více)

Bill Murray znovu u Wese Andersona

Bill Murray znovu u Wese Andersona

17.07.2021

Po předchozích spolupracích na filmech Jak jsem balil učitelku, Taková zvláštní rodinka, Život pod vodou, Darjeeling s ručením omezeným, Fantastický pan Lišák, Až vyjde měsíc, Grandhotel Budapešť,… (více)

Letní kino MeetFactory startuje 1. června

Letní kino MeetFactory startuje 1. června

26.05.2016

Letní kino patří k prázdninovým měsícům stejně neodmyslitelně jako slunce nebo koupání a teplé letní večery přímo vybízejí k tomu, užít si nějakou tu filmovou laskominu pod širým nebem a s… (více)

Houdini, Mr. Fox a Superman

Houdini, Mr. Fox a Superman

27.10.2006

Některé dny jsou na zajímavé novinky slabé, někdy se jich objeví tuny. A neboť dnešek je toho zářným příkladem, posvítime si rovnou na tři chystané filmové projekty. Prvním z nich bude námětem… (více)

Reklama

Reklama