Vztekle tvá

Druhá strana mince

The Upside of Anger

Drama / Komedie

USA, 2005, 118 min

Téměř evropský film, silný příběh, absence klišé, jen matka je možná málo protivná a Denny až příliš pohodový. Pro Joan Allenovou je škoda, že se za celý film doopravdy usměje pouze jednou, protože to je moment, kdy se stává velice hezkou, neboť má překrásný úsměv. Ženskému publiku to však vynahrazuje skoro permanentně se usmívající Kevin Costner.(9.12.2018)

Není to romantická komedie, spíš vztahové drama obsahující občas humorný moment. Ovšem výborné vztahové drama. Joan Allen je v roli ženy, jíž se po zmizení manžela hroutí svět, ve kterém však stále žijí její dcery, o něž je třeba se postarat, naprosto úžasná, a to nejen v okamžicích, kdy chybuje nebo plná vzteku kouše, místo aby hladila. Stejné dobrý, i když ne tak výrazný, je Kevin Costner jako osamělý soused, hledající místo, kam by patřil, třeba i rodinu plnou konfliktů a napětí, které může explodovat v další konflikt jediným dobře myšleným slovem. Řada výborných scén „ze života“, které těm, co už mají leccos odžito, připomenou jejich vlastní prožitky, zdařile prokládané nenápadně dojemnými momenty i úsměvným odlehčením. Až na nepříliš vhodně zasazenou scénu (exploze), film, který nemá chybu a překvapil víc než příjemně.(15.8.2010)

Cim viac o tomto filme premyslam, tym viac ho ocenujem. Mohol by sa volat Vsetko je to inak. Pekne zobrazene, ako si clovek dianie vysvetli celkom logicky, ale nespravne. Cele mesiace nepochybuje o svojej pravdei - a nakoniec zisti, ze je vsetko inak. Byt opustena so 4 detmi je frustrujuce.. Terry (joan Allen) postupne meni videnie sveta, sposob zivota, stava sa viac a viac uzavreta a hostilna. Iintrovertny mierne schizoidny sused .. kamarat ... priatel ... laska, prijemne zahrany Costnerom. Pacilo sa mi, ako film zlahka podava tazke veci. Zaujimave to bolo.(14.6.2015)

Dalsi prijemny romanticky film s Costnerom. Hra tu pre zmenu pohodoveho chlapika, ktory sa da dokopy so zenou, ktora je nestastna kvôli tomu, ze ju prave opustil manzel. Ich vztah mi dost pripominal vztah Jacka Nicholsona a Shirley MacLaine z filmu Terms of Endearment. Akurat tu ma tato romanticka linia väcsi priestor, co som privital. Dalsou podobnostou je vztah hlavnej hrdinky s jej dcerami, ktorych tu je viac. Inspiracia filmom Terms of Endearment je zjvna, ale v tom nevidim problem. Dôlezite je, ze film skvele funguje. Večne pripity Costner je neskutocne kuzelny. Nestastna Joan Allen napriek tomu, ze je stale nasrata dokaze vyvolat sympatie. Pribehy dcer su tiez zaujimave. A dost ma bavila aj postava suknickara v podani Mike Bindera. Postava, ktora by bola väcsinou vykreslena ako slizky parchant tu je prakticky kladna a vlastne skôr poľutovaniahodna. Takze vysledkom je romanticka drama, ktora sa da vidiet aj viackrat. 7/10.(16.6.2017)

Málokdy si pustím takhle film "ze života". Tady se dozvídáme že od jedné paní odešel její manžel. Potom si začne něco s Kevinem Costnerem. Do toho stále řeší své 4 dcery a celé to zastřeší neustálým přísunem lihovin. Takže vlastně klasika. Závěrečné vyústění mě docela překvapilo. Určitě film jen na jedno podívání. 55%(18.7.2016)

• - Kevin Costner přibral pro svou roli 9 kg. (viperblade)

• - Scénárista Mike Binder psal scénář s tím, že hlavní roli bude mít Joan Allen. (viperblade)