Kohtalon kirja (studentský film)

Book of Fate, The

Akční / Horor / Sci-Fi / Western

Finsko, 2003, 85 min

Tommi Lepola, Tero Molin

Asko Sahlman, Markku Partanen, Juha-Pekka Mikkola, Saija Jäntti, Johanna Kokko, Eila Roine, Joni Saarela, Anna-Maija Paakkola, Ilkka Niemi, Saana Hyvärinen, Sara Vilander, Tommi Lepola, Merja Määttä, Tom Lindholm, Johanna Rajala, Laura Rikkonen, Johanna Hongisto, Marko Jatkola, Mauri Parkkila, Perttu Pesä, Paavo Honkimäki, Mika Eirtovaara, Juha Junttu, Santeri Kinnunen, Heikki Tanner, Tero Koski, Teemu Korpisalo, Janne Valkeinen, Jenni Laakso, Juha Koivu, Jarkko Kaunismäki, Samuli Rabinowitsch, Jaakko Jokio, Harri Heinonen, Kalle Oiva, Jussi Thomander, Ville Nenye, Tapani Hiedanniemi, Tuomas Paunonen, Tuomo Pihlainen, Olli Nupponen, Mikko Löf, Lauri Kaunisto, Tero Ahlfors, Olli Nokso-Koivisto, Turkka Vuorinen, Joel Järvinen, Hannu Nyrhinen, Olli Manninen, Teppo Kekäläinen, Matias Bragge, Jere Majamaa, Mikko Setälä, Jaakko Mela, Jussi Houttu, Jussi Hiidenuhma, Teemu Hietaharju, Pasi Heinikkala, Piia Mäkinen, Ilari Vanhatalo, Tero Molin, Esko Roine, Mikko Nousiainen, Vesa Vierikko, Karoliina Blackburn, Jenni Ahola, Tony Halme, Markku Peltola, Harri Penttilä, Pekka Hänninen, Jukka Stenius, Jussi Helminen, Matti Huhtala, Ilkka Koivistoinen, Janne Saarinen, Ville Vainio, Toni Roswall, Jussi Kallioniemi, Timo Kärki, Teemu Molin, Kari Kilpiä, Åke Lindman

Komentáře uživatelů k studentskému filmu (1)

Originálny poviedkový filmík, v ktorom sa tvorcovia rozhodli využiť všetky možné žánre. Ako celok je to nepochybne zaujímavé, ale keby som mal rozobrať jednotlivé poviedky, tak by to už dopadlo horšie. Logicky sa mi najviac páčila tá prvá, keďže je ako jediná v rámci môjho žánrového spektra. Jedná sa o upírsky hororík, v ktorom dvaja bratia v transylvánskom zámku hľadajú tajomný kríž, ktorý by zachránil ich sestru, aby sa nepremenila na upírku. V tých ďalších sa presunieme najprv na divoký západ, potom nás čaká druhá svetová vojna, špionážny akčák, a napokon sci-fi. Westernová a vojnová poviedka za veľa nestoja, tie záverečné sú už o niečo lepšie. Poviedky vlastne nemajú rozuzlenie, hlavný hrdina, ktorý je vyvolený, sa na konci vždy dostane do problémov, ale dostane ho z nich kniha osudu, ktorú treba v záverečnom príbehu zachrániť. Perfektný nápad, perfektná hudba (najviac ma potešil Nightwish pri záverečných titulkoch), ale spracovanie slabé.(6.7.2011)